Úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Radka1
Nováček 2 příspěvky 28.12.08 19:09
Úzkosti

ahojky, prosím Vás o radu, léčila jsem se na generalizovanou úzkostnou poruchu skoro 10let, podařilo se mi na rok vy:,–(it léky a bez problému, nyní jsem v 9tt a vše se mi vrátilo, trpím na bušení srdce a panické strachy, přepadají mě pocity, že si těmi stavy můžu vyvolat potrat :( hrozně mě to trápí, připadám si špatná, že se nedokážu ovládnout, chci pro miminko to nejlepší, jenže doktor mi opět předepsal léky quajacuran a apo -fluoxetine, na letáku je napsáno, není vhodné užívat v těhotenství, nevím tedy co mám dělat, nechci miminko zatěžovat chemií, chtěla bych vyzkoušet Bachovy květové esence, pokud někdo máte zkušenosti i s těmito problémy, prosím poraďte, děkuji. RAdka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jowana
Echt Kelišová 9522 příspěvků 28.12.08 19:42

Ahoj, zkusila bych pohledat na porodnice.cz nebo přímo napsat Dr. Kouckému. Bohužel lépe poradit neumím a přeju, aby ti bylo brzo líp.
Tady odkaz, pokud ovládáš angličtinu http://www.porodnice.cz/node/8968
http://www.porodnice.cz/node/8965
 http://www.porodnice.cz/node/24875

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 28.12.08 22:16

určitě léčbu nepodcenuj, podle mě můžeš miminku víc ublížit ty samotná než nějaké léky. Třeba je nebudeš muset brát dlouho. Zas bude dobře, uvidíš. a co až se miminko narodí to už úzkosti mít nebudeš? zvážili jste opravdu dobře tvůj zdravotní stav? Přeji ti ať ti to vyjde a vše se v dobré obrátí.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 28.12.08 22:41

Ahoj
take bych radila lecbu nepodcenovat,doktor urcite vi co muzes a co ne.Svou vlastni „alternativou“ bys mohla svemu miminku uskodit vice nez leky.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.08 23:04

Ahoj Radko,
ja se lecila/lecim na panickou uzkostnou poruchu, zacalo mi to asi pred 6 lety. Celkem 3× jsem brala a pak vysazovala antidepresiva, jako ze uz jsem ok. Da se rici, ze to nejhorsi me preslo, i kdyz na psychoterapii chodim porad a porad si resim nejake ty mensi ataky. Kdyz jsem otehotnela, paradoxne se mi to prvni 4 mesice vyrazne zlepsilo, pak se to zase vratilo. S doktorkou jsem to resila a rikala, ze v tech horsich pripadech se leky davaji, protoze v podstate nikde neni receno, jaky maji presne vliv na plod a tehotenstvi vubec, zatim se nejake studie moc nedelaly. Ja je treba nebrala, ale v 1.mesici jsem si 2× vzala Neurol, kdyz jsem jeste nevedela, ze jsem tehotna a miminko je ted uplne v poradku → tedy zatim tak vypada..
Mam kamaradku, ktera ma maniodepresivni psychozu (to jsme teda dvojka ;o) a sice vy:,–(ila veskere leky, ale v prubehu tehotenstvi neco zacala znova brat a po porodu musela prestat kojit a na:,–(it leky, protoze mela laktacni psychozu. Ale ted je uplne ok a stara se krasne o mimi.
Myslim, ze je lepsi nejake leky brat, nez se utapet v uzkostech, dobre vim, jak to muze byt hrozne… Zkus se treba jeste jednou poradit s doktorem, treba se zeptej i na gynde, ja to resila i se svou doktorkou, pak i s psycholozkou, zkus ziskat pohled z vice stran.
Drzim ti pesti, at vse dobre dopadne!!
 V.

Radka1
Nováček 2 příspěvky 29.12.08 16:14
Děkuju

tak dneska jsem mluvila s psychiatrem, nic mi nevyvrátil, zítra mi přijdou ty květové esence, tak to zkusím s nimi, pokud to nezabere, půjdu na ty „chemické“ léky, jinak psychiatr mě ujistil, že se nemůže nic stát. Jen bych byla moc ráda, kdybych to zvládla do 12tt bez léků, přeci jenom každý má na to jiný názor, názor gynekologa zní, nejlépe nebrat nic.Já sama strašně moc váhám, ale myslím, že tady toto řešení bude asi nejlepší.Netvrdím, že to vydržím celé těhu bez léků, ale aspoň ty první tři měsíce, kdy se malý vyvíjí.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 29.12.08 20:02

Ahoj

Gynda ti radši řekne, že by nic nebral aby byl z obliga, pro jistotu. Ale myslím, že psychiatr zná léky co ti předepisuje a určitě nemá zájem ohrozit miminko. Určitě ví co může dát. Je jasný, že pokud bys to zvládla bez chemie, třeba jen s bylinkama, je to lepší. Ale když to nepůjde, vůbec si nevyčítej, že si ty léky vezmeš. A zrovna Guajacuran je bez předpisu, pokud vím, tak to nebude ááž takový driák (jako třeba Neurol)

Držím palečky ať je vše ok a máš radost ze zdrvého drobečka.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.08 01:04

Ahoj,bohuzel vim presne o cem mluvis.Trpela jsem na to asi dva roky,pak jsem otehotnela a leky jednoduse vy:,–(ila.Pochopitelne kvuli miminku.Snazila jsem se ruzne uklidnovat,ale jak jiste vis nejde to.Take jsem se bala toho co prijde po porodu(sestine­deli,psychoza…)­.V tehu to bylo hrozne,z nikym jsem nemohla mluvit,porad plakala,busilo mi srdce,nemohla jsem koukat na zadny film…
Ale…po porodu,jak mavnutim kouzelne hulky vse zmizelo.Ja sem byla na tolik stastna,zaplavila mne vlna pozitivne energii a uplne jsem zapomnela na tu nemoc.Fakt to mimco mne VYLECILO!!!!Dostala jsem se z toho,teda doufam.Ted mu je 15 mesicu,a ma zdravou maminku,a snad to tak i zustane.A o tom co mas delat TY,se musis rozhodnout fak sama,ty nejlip vis jak na tom jsi a jak se citis.Preji ti at to dopadne co nejlip pro tebe a pro tve mimi!

šikulička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 21:45

Ahoj, trpí z vás někdo úzkostí? Zajímalo by mě, jak u vás probíhají záchvaty?
Loni jsem trpěla úzkostí, která po pár měsících zmizela a dnes jsem dostala po roce a půl úzkost, docela mě to rozhodilo.

šikulička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.12 21:45

Ahoj, trpí z vás někdo úzkostí? Zajímalo by mě, jak u vás probíhají záchvaty?
Loni jsem trpěla úzkostí, která po pár měsících zmizela a dnes jsem dostala po roce a půl úzkost, docela mě to rozhodilo.

Jana.49
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 20.08.12 22:36

Ahoj, já bych se k vám mohla asi taky zařadit. Jsem v 7 měsíci těh. a od začátku mám strach že se nakazím listerii, pomalu jsem vyřadila skoro všechny potraviny ve kterých by se mohla vyskytnou jako je párek, šunka,,, všechno důkladně dezinfikuji, hlídám se jestli se mi neojevily příznaky atd… koliktát strachem brečím že příjdu o miminko… jsem strašně panicky úzkostlivá, ale nemohu jsi pomoc, :,( jak se toho mám zbavit..

umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 20.08.12 23:29

A co zkusit „racionalizovat“, neco jako: Kolik je rocne pripadu listerie? Asi tak stovka? Kolik je tehotnych? Sto tisic? Kolik z nich ji sunku a parky? Zkratka oprit se o vlastni rozum, a doufat, ze prekrici ty negativni emoce… vice asi neporadim, ale ja treba trpela strachem z letani. Nasedla jsem do letadla, prepadla me uzkost, strach, bylo mi spatne. Vadilo mi to a nechtela jsem tak v soucasnem svete, kde se tolik lita, zit.

Tak jsem si procetla statistiky, zamyslela se nad tim, kolik lidi je placeno jenom za to, aby ten kram perfektne fungoval, a je to cela jejich kariera, dale nad tim, ze prvni, kdo se chce v poradku dostat domu, je samotny pilot, a ten sam udela vse pro to, aby se tak stalo, a uzkosti mi prestaly. Proste je obcas potreba verit i v to dobre kolem nas… :kytka:

Jana.49
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 21.08.12 09:43

Já se vždy na něco zaměřím a pak se trápím, jednou je to lepší a říkám si že už to tak bude, další den se vzbudím a jsem v depresích… Potácím se pořád ve strachu.. Taky jsem si říkala že abych se tím nakazila, tak bych musela mít velkou smůlu, ale to už mi nepomáhá a pořád se stresuji.. :,( :,(

Pštrosice
Kecalka 239 příspěvků 8 inzerátů 05.10.13 10:05

Ahoj holky, je tady někdo na pokec? vím že je to stará diskuze, ale i tak?

Sazkarka
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 01.11.13 07:56

Ahoj trpím gener. úzkostnou poruchou.AD mi nějak nezabírají, mám už třetí, teď SSRI. Beru je 6 týdnů, pobolívá mě po nich žaludek, jsem jakoby úplně bez citu, prázná a vůbec mě nezajímá sex. Přímo mě to otravuje. Objednala jsem si bachovky krizové esence. Musím fungovat, neb mám doma 18m prcka. Nesnáším podzim, jde mi to přes zažívání :( plácám se v tom už skoro 1 rok. Jediné co mi fakt pomophlo byl xanax.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >