Úzkosti, panická porucha a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 08:19
Úzkosti, PP a těhotenství

Ahoj, zajímalo by mě zda je zde některá žena co má skoro fobicky strach z porodu a těhotenství a přesto máte mimčo nebo čekáte? ;)

Reakce:
Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 12.11.18 08:30

Měla jsem jinou psychickou nemoc, ale muzu se zeptat, proč taková panika? Má to nějaký důvod? Čím se to vybudovalo? Nebo co konkrétně je ten strach. S porodem jsem si říkala, ze to zvládly miliony žen přede mnou, tak to zvládnu taky a kdyby to bylo tak strašný, tak mají všichni jenom jedinacka a podívej kolik existuje sourozenců :) synovi jsou 4,5 měsíce a už teď víme s mužem, ze pokud půjde, chceme druhé ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.18 08:37

Vůbec netuším, jsem úzkostná už odjakživa léčím se s panikou a chtěla bych vědět jestli to nějaká zvládla i s takovým strachem protože já dítě mít chci jen mě paralizoval ten strach ????

Adula99
Povídálka 30 příspěvků 12.11.18 08:46

Já se bojím. Jsem právě v 15tt, ale na mimčo se s partnerem moc těšíme a už teď mě ujišťuje a podporuje. Slíbil, že u porodu bude semnou a všechno zvládneme a toto je přesně ta pomoc. Ta podpora, kterou já potřebuji.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 12.11.18 09:43

Tak já taky trpěla cely život na uzkosti, ale věděla jsem, ze když dítě chci, tak to jinak nepůjde. Mě pomáhají hodně realistické fakty. A když se tam dostane, musí i ven a představím si třeba nějakou ženskou, kterou nemám rada a má dítě a říkala jsem si, ze když to dala ona, tak já musím taky :) a hele porod jsem v reálu čekala mnohem horší a až mě překvapilo, ze to nebylo tak strašné, jak jsem čekala… těhotenství byl pro mě opruz až poslední měsíc, kdy už jsem byla velká, ale to k tomu patří, ale příroda to dobre zařídila. Je to opruz prave proto, ze už si pak začneš říkat, jeee ať už je venku a začneš se na to vlastně těšit. Musíš si srovnat priority, jestli mimino chceš, tak to holt budes muset zvládnout!

emoce
Nováček 5 příspěvků 18.11.18 22:09
@Anonymní píše:
Vůbec netuším, jsem úzkostná už odjakživa léčím se s panikou a chtěla bych vědět jestli to nějaká zvládla i s takovým strachem protože já dítě mít chci jen mě paralizoval ten strach ????

ahoj, mam poruchu osobnosti a uzkosti a cekam miminko…je to pro me dost narocne ale zatim to zvladam. Jen me mrzi ze mi me okoli neveri a rikaji mi ze to je krasne obdobi a vubec si nedovedou predstavit co se mi honi v hlave :/. Jinak celkove se citim lip nez pred tehotenstvim…takze bych rekla ze mi to pomohlo srovnat si nektere veci v hlave a na maleho se tesim… :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.18 22:51

@emoce myslim že jsi velice statečná :) já jsem strachem úplně paralizovana, ale dítě moc chci. Je to složitý. Nejlepší hláška je " buď to dítě chceš nebo ne" to mě dokáže vždy vytocit :lol: a bereš prášky v těhotenství? ????

emoce
Nováček 5 příspěvků 19.11.18 08:23
@Anonymní píše:
@emoce myslim že jsi velice statečná :) já jsem strachem úplně paralizovana, ale dítě moc chci. Je to složitý. Nejlepší hláška je " buď to dítě chceš nebo ne" to mě dokáže vždy vytocit :lol: a bereš prášky v těhotenství? ????

diky :)…znam presne tenhle typ hlasek ale nejlepsi je byt smirena s tim ze jsi takova a druhym to nevysvetlovat protoze kdo to nezazil tak to nepochopi. Chtela bych chodit nekde na terapie ale nic v okoli jsem zatim nenasla, klasicka psycholozka kde se vypovidas mi moc nepomahala…

emoce
Nováček 5 příspěvků 19.11.18 08:24
@emoce píše:
diky :)…znam presne tenhle typ hlasek ale nejlepsi je byt smirena s tim ze jsi takova a druhym to nevysvetlovat protoze kdo to nezazil tak to nepochopi. Chtela bych chodit nekde na terapie ale nic v okoli jsem zatim nenasla, klasicka psycholozka kde se vypovidas mi moc nepomahala…

prasky neberu

emoce
Nováček 5 příspěvků 19.11.18 09:03
hraniční struktura osobnosti, úzkosti, nízké sebevědomí

Dobrý den, prosím o vaše zkušenosti a rady jak „léčit“ poruchu osobnosti…jak na sobě pracovat. Ráda bych se dostala do skupiny lidí kteří touto poruchou trpí, nebo poznala někoho kdo s tím umí pracovat…díky :hug:

emoce
Nováček 5 příspěvků 19.11.18 09:08
@emoce píše:
prasky neberu, gynekolog mi ale rikal ze v dnesni dobe je normalni slabe leky jist i behem tehotenstvi…takze pokud mas panicke stavy nemela bych z toho strach
Hazentla
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 19.11.18 22:57

Nemám teda nijak nadměrný strach zrovna z porodu (jen takový řekla bych přiměřený, jako asi většina prvorodiček), ale jinak se dlouhodobě léčím s panickou úzkostnou poruchou, celé těhotenství (teď 38tt) jsem na Sertralinu, vše vypadá ok a žádný doktor s tím nikdy neměl problém. Jen je třeba při dlouhodobém užívání léků na cokoliv těhotenství plánovat a případně se včas nechat převést na léky, které neohrožují dítě. Naštěstí dnes už existují :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >