Uzlík na štítné žláze - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 11.01.18 16:04
Uzlík na štítce

Kdo ma? Muzete prosím říct vase zkusenosti s tim? Popr. pri jake velikosti uzlu a objemu jste jen sledovani i kdyz hodnoty v krvi jsou ok?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 11.01.18 16:37

Nikdo nic???

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 11.01.18 17:44

Já třeba nerozumím otázce :nevim:

debra.morgan
Závislačka 2944 příspěvků 11.01.18 17:52

Ja tam jeden uzilk mam, na kontrolu chodim po trcictvrte roce, ob kontrolu sono, jednou mi delali punkci, ale vse ok.

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 12.01.18 08:34
@debra.morgan píše:
Ja tam jeden uzilk mam, na kontrolu chodim po trcictvrte roce, ob kontrolu sono, jednou mi delali punkci, ale vse ok.

A mohu se zeptat jak velky uzel je? Me prave zajima pri jake velikosti delaji punkci a nebo jen proto ze se jim na utz.zda nejak podezrely?

evi3
Extra třída :D 11822 příspěvků 12.01.18 08:44

Mám sníženou funkci - zjištěnou před 11 lety, stejně tak i uzlík. Beru letrox. Výsledky laboratoře mám v pořádku, autoimunitu nemám. Uzlík se kontroluje cca jednou za 1,5 roku. Za těch 11 let je stále stejný.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 12.01.18 08:48

Mám taky „uzlík“ zjištěno asi před deseti lety, od té doby žádná kontrola ani se to nijak neřeší. Ale chodím pravidelně na podrobné vyšetření kvůli jine diagnóze, takže kdyby štítná žláza začala nějak zlobit tak by se to poznalo.

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 12.01.18 08:49
@evi3 píše:
Mám sníženou funkci - zjištěnou před 11 lety, stejně tak i uzlík. Beru letrox. Výsledky laboratoře mám v pořádku, autoimunitu nemám. Uzlík se kontroluje cca jednou za 1,5 roku. Za těch 11 let je stále stejný.

Aha no ja prave mam šž ok ani snizenou ani zvysenou jen proste ten uzlik a mam celkem strach :?

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 12.01.18 08:52
@Big boss píše:
Mám taky „uzlík“ zjištěno asi před deseti lety, od té doby žádná kontrola ani se to nijak neřeší. Ale chodím pravidelně na podrobné vyšetření kvůli jine diagnóze, takže kdyby štítná žláza začala nějak zlobit tak by se to poznalo.

A mohu se zeptat?? Na velikost toho uzliku zatim nikdo neodpovedel na otazku kterou se ptam :D

poiuz
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 12.01.18 08:58

Mám autoimunitní zánět šž a díky tomu její sníženou funkci. Měla jsem uzlík před pár lety, kdy se mi stav šž výrazně zhoršil v prvním těhotenství. Po roce ale hodnoty v pořádku i při snížení dávek Euthyroxu a uzlík zmizel. Lékař se docela divil, ale stejně nadále beru nízké dávky a jsem jen sledovaná, zda se šž opět nezhorší. Jestli jsi sledovaná a krom uzlíku žádné další neplechy šž nedělá, tak bych si s tím asi nelámala hlavu :)

PS: velikost si fakt už nepamatuju, je to roky zpátky

debra.morgan
Závislačka 2944 příspěvků 12.01.18 09:03
@Nina1612 píše:
A mohu se zeptat jak velky uzel je? Me prave zajima pri jake velikosti delaji punkci a nebo jen proto ze se jim na utz.zda nejak podezrely?

to nemam tuseni.

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 12.01.18 09:10
@poiuz píše:
Mám autoimunitní zánět šž a díky tomu její sníženou funkci. Měla jsem uzlík před pár lety, kdy se mi stav šž výrazně zhoršil v prvním těhotenství. Po roce ale hodnoty v pořádku i při snížení dávek Euthyroxu a uzlík zmizel. Lékař se docela divil, ale stejně nadále beru nízké dávky a jsem jen sledovaná, zda se šž opět nezhorší. Jestli jsi sledovaná a krom uzlíku žádné další neplechy šž nedělá, tak bych si s tím asi nelámala hlavu :)PS: velikost si fakt už nepamatuju, je to roky zpátky

Jo no. jenze tady u nas v nemocnici me tak vystrasili az uplne prestrasili jakoze s nadorem?? No hruuza
Prave bych taky chtela mimi ale nevim vsude ctu ze je v tom nejakej problem kdyz je ten uzel ze by se mohl diky tehu zvetsit..zjistili mi to teprve pred tydnem ale hodnoty mam ok a uzel pry zatim malinky ale jako vystrasili me pekne..BLBCI

debra.morgan
Závislačka 2944 příspěvků 12.01.18 09:17
@Nina1612 píše:
Jo no. jenze tady u nas v nemocnici me tak vystrasili az uplne prestrasili jakoze s nadorem?? No hruuza
Prave bych taky chtela mimi ale nevim vsude ctu ze je v tom nejakej problem kdyz je ten uzel ze by se mohl diky tehu zvetsit..zjistili mi to teprve pred tydnem ale hodnoty mam ok a uzel pry zatim malinky ale jako vystrasili me pekne..BLBCI

tak oni ti to asi musi rict… me to taky rekli. to ze te to vystrasilo neni jejich problem.

poiuz
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 12.01.18 09:24

@Nina1612 Štítná žláza se v těhotenství může výrazně zhoršit, jsem příkladem (měla jsem protilátky v krvi už víc než před deseti lety, ale praktik to nijak neřešil a na endokrinologii mě neposlal, takže jsem se tam dostala až na vlastní žádost někdy v šestém měsíci těhotenství, když jsem tloustla snad i ze vzduchu a průběžně mi gynekolog říkal, ať prostě přestanu „žrát“). Ale jestli máš výsledky odběrů ok a nepociťuješ nějaké příznaky, tak bych to hodila za hlavu. Jen doživotně počítej s kontrolami, aby se vidělo, zda se stav nějak mění. Přeju, ať se brzy zadaří. Ten uzlík mi opravdu rok po porodu zmizel, laboratorní hodnoty naprosto v normě a léky beru v malých dávkách jen jako prevenci opětovného zhoršení kvůli zánětu.

Nina1612
Kecalka 140 příspěvků 12.01.18 09:41
@poiuz píše:
@Nina1612 Štítná žláza se v těhotenství může výrazně zhoršit, jsem příkladem (měla jsem protilátky v krvi už víc než před deseti lety, ale praktik to nijak neřešil a na endokrinologii mě neposlal, takže jsem se tam dostala až na vlastní žádost někdy v šestém měsíci těhotenství, když jsem tloustla snad i ze vzduchu a průběžně mi gynekolog říkal, ať prostě přestanu „žrát“). Ale jestli máš výsledky odběrů ok a nepociťuješ nějaké příznaky, tak bych to hodila za hlavu. Jen doživotně počítej s kontrolami, aby se vidělo, zda se stav nějak mění. Přeju, ať se brzy zadaří. Ten uzlík mi opravdu rok po porodu zmizel, laboratorní hodnoty naprosto v normě a léky beru v malých dávkách jen jako prevenci opětovného zhoršení kvůli zánětu.

Tak dekuji :hug:..no jedine co citim jako by knedlik v krku ale to je asi vsugerovane jen proto ze mi rekly ze tam mam uzel.do te doby jsem nic necitila..
Ale s tim tehu jedno dite uz mam a je pravda ze jsem tedy taky strasne pribirala a to jsem ani moc nejedla taky mi gyn. rikal prisnou dietu nikdy by me nenapadlo ze by to melo souvislost a az po dvou letech porodu mi vlastne delali ty testy na stitnou vlastne ted nedavno 4 mesice zpet..ale pry se mozna mohly zmenit tak udelame znovu :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama