V kolik chodí spát Vaše batole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aaaki
Povídálka 49 příspěvků 09.05.19 22:33
V kolik chodi spat Vaše batole?

Máme holčičku 15 měsíců. Usíná většinou po 21h. 21:30 většinou konecne spinká a ja mam volno. V noci se budi 1× az 2× na kojení a nadobro se budí mezi 6:30-8h. Ale tu večerní hodinu má nějak danou, že když ji začnu uspavat dříve než v 9h (zkoušela jsem X krat ) tak se vzteka, place, kroutí. A je to frustrace pro nás pro obě. Od 21h usíná jako andílek :-) jen mi to moc nevyhovuje, protoze je to dost pozdě, někdy mne ceka ještě spousta prace v domácnosti, záleží jak se stíhá v průběhu. A času na sebe /protějšek taky nic moc… Tou dobou kdy mala usne jsem většinou ko taky. Přes den spinká jednou po oběde, v rozpětí od hodiny někdy az 3 hodiny (ale delka denního spánku na večerní usínání moc vliv nemá )

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 09.05.19 22:37

@aaaki můj 15 měsíční kluk chodí ve 20:00. Občas jde trochu později, občas trochu dříve. Vstává mezi 6:30-7:00.

Jak ti malá spí přes den? A co děláte před spaním?

U nás je přes den jeden spánek cca 11:00-13:00 a pak už nic. Kdyz ještě spal i odpoledne, tak večer usinal později. Teď v 18:00 večeří kaši, do 19:00 je vykoupaný a v pyzamku a jedeme klidový režim. Před spaním máme ještě pár rituálů (mlíčko, vyčistit zuby a ukolébavka) a je tuhoš :mrgreen:

Edit: ještě jsem zapomněla připsat, že v noci nebasti, maximálně si jednou/dvakrát v noci kníkne o vodu nebo dudlika. Ale nekrmíme už dlouho.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1585 příspěvků 09.05.19 22:40

Od narozeni doted (skoro 2,5 roku) chodi spat mezi sedmou a osmou. Ale my teda neuspavame - krome ruznych mimincich separacek, zubu a podobne. Jinak je zvykla usinat sama. Vecernicek, vecere, okoupat a cca o pul osme lezi v postylce a ctu pohadku. V kolik realne usne nevim, nekdy ji slysim brebentit jeste o pul devate. Vstava mezi sestou a sedmou, pres den jeste dve hodiny spi.
Nicmene to kdy chodi spat ostatni deti je irelevantni, dospeli taky nechodime spat vsichni stejne. Spis bych zapracovala na tom samostatnem usinani, to cloveku dost pomuze.

mijala
Kecalka 229 příspěvků 09.05.19 22:42

Můj 18m syn usíná kolem 20hod, přes den spí od 11 max do 13hod pak už ne(záleží v kolik se vzbudí ráno vstává mezi 6.30 až 8.00)a v noci žádné mlíko nemá, většinou spí celou noc někdy když se vzbudí a neusne sám tak si ho vemu k nám do postele a spí dal

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 09.05.19 22:44

Malej chodil kolem roku spat jeste pozdeji, ale on jeste spinkal dopoledne i odpoledne a nam to vyhovovalo, protoze manzel chodi pozde z prace, tak si aspon pohrali. Kdyby chodila spat driv, tak nejspis zase driv vstava, nebo zrusi spani pres den, a nepomuzes si, i ty budes o 2 hodiny driv vstavat, a o 2 hodiny driv vecer ko, nebo prijdes o cas na praci/ spanek/ odocinek, ktery mas, kdyz spi pres den :nevim:

shanin
Kecalka 121 příspěvků 09.05.19 22:44

Roční syn usne též kolem 21.00, dřív jen velmi výjimečně. Vstává cca v 7 ráno. Přes den spí jak kdy, někdy vůbec, někdy hodinu, někdy dvě hodiny. Je to velká úleva oproti starší dceři, která v tomto věku sice přes den spávala pravidelně 2 hodiny, ale usnula až kolem jedenácté večer a vstávala mezi šestou a sedmou. Teď jsou jí tři, přes den nespí a chodí spát v těch devět spolu se synem.

Hobitka
Kelišová 5263 příspěvků 09.05.19 22:45

Moje Batole chodi spat mezi 22-23, no, respektive kdyz usne 22, tak skacu nadsenim, vstava v 6:30, po obede da cca 90 minut.

Janakatabara
Kecalka 251 příspěvků 09.05.19 22:47

S tím asi nic nenaděláš, má to tak dané. Naše starší (2 roky a 5 měsíců) usíná až po půl desáté. I když nejde spát po obědě, vydrží večer. Jinak spí po obědě 1 - 3 hodiny a délka spánku též nemá vliv na večerní. Různé úpravy jsem taky zkoušela. Naše mladší (11 měsíců) usínala kolem 19.h. a po 5.h. vstávala. To se mi podařilo o hodinu později posunout, jinak bych ani neměla moc prostoru pro spánek.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 49655 příspěvků 09.05.19 22:47

@aaaki moje priblizne v tom veku spala od 19 do 6-7 rano. A 2× denne. Ale ona byla spaci odjakziva, i ted ve 4 letech

Akris123
Stálice 90 příspěvků 09.05.19 22:48

:-) Tak naše nádhera usne tak 22:30 když je dobře. A 9:00 ji musím vzbudit. Posunout to nejde. Když jsem se o to snažila posledně, tak onemocněla, tak s tím už nebojuju. Takže v klidu.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 09.05.19 22:49

První syn měl,,rituál,, každý den v 19hodin koupat, do 20hod. v posteli a spal… do roka jsme s tím bojovali hodně :D do dvou let to šlo, no, jsou mu teď tři a chodí spát kolem 21hod :nevim: :D někdy později. Druhé dítě má teď to samý, má rok, od malička jedeme 19hod, koupat, napapat, spát. Teď je úžasný, opravdu do 20hodiny spinká, už se moc nebudi, protože jsem přestala v noci kojit. Vstává kolem 5-6 ráno.

shanin
Kecalka 121 příspěvků 09.05.19 22:52

Jinak já jsem si dřív říkala, že za co, že normální děti přece chodí spát po večerníčku. A pak jsem si vzpomněla na svoje dětství, kdy nás rodiče po večerníčku nahnali do postelí spát a měli jsme zakázané i svítit a číst si. A já jsem hodiny koukala do stropu. V druhé třídě jsem rozbila prasátko a tajně jsem si koupila baterku, kterou jsem si svítila pod peřinou.

eva.pass
Kecalka 117 příspěvků 09.05.19 22:56

Muj dvoulety usina kolem 22, vstava tak o pul 8… je to pro me lepsi nez kdyby sel spat driv a vstaval v 6

Janli
Echt Kelišová 8442 příspěvků 09.05.19 22:56

Máme to stejně. Manžel sice prská, že jiný děti chodí spát dřív, ale co nadělám. Zkoušela jsem ji dávat spát dřív, ale byla to tragedie. Ve finále usnula ještě později. Děti mají svoje vnitřní nastavení a s ním nehneš.

romik0013
Ukecaná baba ;) 1779 příspěvků 09.05.19 23:06

No ja sem rada, ze mala,17 mesicu spi v pul 8 :) zboznuju ty volny vecery s manzelem :kytka: suce vstava v 6,ale aspon mame dlouhy den a nebude to vstavani do prace pro me takovy sok…akurat ma problem pak vydrzet aspon do pul 12 ze spanim, klidne by spala jeste 2×, ale to sem zrusila a radeji ji ukladam vecer driv…jak dlouho si zkousela zkratit denni spanek? A do kolika odpoledne spi?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama