V předvánočním čase sama, kdo z vás taky?

Anonymní
17.11.19 11:00

V předvánočním čase sama, kdo z vás taky?

Krásný nedělní den, jsem cca 4 měsíce po rozchodu s dlouholetým partnerem. (6let) Myslím, že jsem v pohodě, že to mám jakžtakž zpracované. Rozchod byl dohodou po dlouhých neshodach.
Nicméně včera jsem byla se svým dítětem nakupovat vánoční dárky a nějak na mě dolehla ta atmosféra. Došlo mi, že nejen, že nedostanu dárek od nikoho z té pravé lásky, ale hlavně, že ani já nemám komu co koupit. Úplně automaticky jsem včera koukala i po věcech pro chlapa a pak si vždy uvědomila tu realitu. Vim, že vánoce s dítětem jsou nejvíc, dostanu dáreček od něj, něco i od rodičů, stejně jako já jim nadělím to, co si přejí a budu z toho mít obrovskou radost. Ale věřím, že mi rozumíte a nebudete mě tu kamenovat, že jsem zlatokopka. To opravdu ne. Včera na mě dolehla tíha toho, že mě nemá kdo, pohladit, nemám si s kým dát svařák na vánočních trzích, nemám se s kým políbit pod jmelim, u vánočního stromečku atd.
Kdo jste na tom podobně, pojďme se vzájemně podpořit, že vlastně o nic nejde, že i na té samotě je možné najít pozitivum.
Anonym je snad jasný, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17908
17.11.19 11:27

Já bych to celý chápala, kdybys neměla rodiče a dítě :nevim: kolik je dítěti? Bud dává pusinky nebo se s ním už dá jít na svařák? Proč nevezmeš mamku. Já ti nevím, chlapi no… Byli a budou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
17.11.19 12:07

Souhlasím s @Bubla Bůčková, s partnerem jste si nerozuměli, berte pozitivně, že prožijete klidnější vánoce, pokud vám to ve vztahu neklapalo, určitě by byly na vánoce samé hádky atd…Alespoň v naší rodině je vánoční čas malinko větší nápor na nervy… :lol: :mrgreen:. Vánoce se stejně dělají hlavně kvůli dětem (předpokládám, že máte menší dítě), nemůžete třeba pozvat rodiče, nebo být u nich? Aby jste měli ten správný chaos a neměla jste čas smutnit.
A berte to také tak, že věčně sama nebudete, časem si najdete nového partnera a i ten svařák na vánočních trzích a polibek pod stromečkem zase budou… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
17.11.19 12:15

Takových lidí na světe je a jsou třeba doopravdy sami

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hegy
17.11.19 12:22
@evulinda79 píše:
Takových lidí na světe je a jsou třeba doopravdy sami

Máš dítě..rodiče…to neni zrovna malo…nekdo nema nikoho…na svařak vezmi mamku..kamosku… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
59995
17.11.19 12:22
@Anonymní píše:
Krásný nedělní den, jsem cca 4 měsíce po rozchodu s dlouholetým partnerem. (6let) Myslím, že jsem v pohodě, že to mám jakžtakž zpracované. Rozchod byl dohodou po dlouhých neshodach.
Nicméně včera jsem byla se svým dítětem nakupovat vánoční dárky a nějak na mě dolehla ta atmosféra. Došlo mi, že nejen, že nedostanu dárek od nikoho z té pravé lásky, ale hlavně, že ani já nemám komu co koupit. Úplně automaticky jsem včera koukala i po věcech pro chlapa a pak si vždy uvědomila tu realitu. Vim, že vánoce s dítětem jsou nejvíc, dostanu dáreček od něj, něco i od rodičů, stejně jako já jim nadělím to, co si přejí a budu z toho mít obrovskou radost. Ale věřím, že mi rozumíte a nebudete mě tu kamenovat, že jsem zlatokopka. To opravdu ne. Včera na mě dolehla tíha toho, že mě nemá kdo, pohladit, nemám si s kým dát svařák na vánočních trzích, nemám se s kým políbit pod jmelim, u vánočního stromečku atd.
Kdo jste na tom podobně, pojďme se vzájemně podpořit, že vlastně o nic nejde, že i na té samotě je možné najít pozitivum.
Anonym je snad jasný, děkuji

máš dítě, tak sama nejsi…to co popisuješ, nedělá spousta lidí i když jsou spolu ve vztahu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 12:23

Jsem sama a těhotná. Navíc umřela babička, která s námi byla poslední léta každé vánoce a starší dítě bude na Štědrý den iu táty. No co, no… budu s mou mámou, uděláme si hezké Vánoce i tak. Půjdeme do kostela, i tak si dáme dárky, večeře, výzdoba, cukrovi. Mám celé svátky hlavou tlouci do zdi jen proto, ze tam nebude nějaký chlap? A jaký? Ten, co se vyparil, když jsem byla v pátém měsíci? Aha… no, zas tak romantická nejsem, spíš mám chuť mu o ksicht roztriskat vánoční ozdoby a vanocku nacpat do zadku :lol: a je mi jedno, kdo ted rekne, ze jsem zhrzena, protoze mi chlap ublizil. Jsem a ublizil. Moc. Ale zijem dál a stejne kvalitně, jako s chlapem ;) :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 12:27

@Petája k rodičům můžu, ale mamka je takový ten litujuci typ, takže ve finále by to mohlo být ještě horší, než když budu s dítětem sama. Dítě je už velké, 13 let, takže je spokojený s telefonem nebo tabletem. Nejsem smutná kvůli ex, to je vyřešené a rozchod byl v pořádku, ale z té samoty na vánoce. Zas se ale samozřejmě nechci hnát do něčeho za každou cenu, to v žádném případě. To si ten svařák dám radši sama a polibim se v zrcadle :mrgreen:

@evulinda79 vždyť já vím a proto si vážím toho, že mám dítě a ty rodiče, nedepčím, jen je mi to líto.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 12:29
@Anonymní píše:
Jsem sama a těhotná. Navíc umřela babička, která s námi byla poslední léta každé vánoce a starší dítě bude na Štědrý den iu táty. No co, no… budu s mou mámou, uděláme si hezké Vánoce i tak. Půjdeme do kostela, i tak si dáme dárky, večeře, výzdoba, cukrovi. Mám celé svátky hlavou tlouci do zdi jen proto, ze tam nebude nějaký chlap? A jaký? Ten, co se vyparil, když jsem byla v pátém měsíci? Aha… no, zas tak romantická nejsem, spíš mám chuť mu o ksicht roztriskat vánoční ozdoby a vanocku nacpat do zadku :lol: a je mi jedno, kdo ted rekne, ze jsem zhrzena, protoze mi chlap ublizil. Jsem a ublizil. Moc. Ale zijem dál a stejne kvalitně, jako s chlapem ;) :mavam:

Tak tady mě mrzí snad vše, drž se :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
6197
17.11.19 12:33
@Venetia píše:
máš dítě, tak sama nejsi…to co popisuješ, nedělá spousta lidí i když jsou spolu ve vztahu
Že se políbí nebo si dají dárek z lásky? To je snad normální tohle ve vztahu dělat
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.19 12:50
@Kfětoslava píše: Že se políbí nebo si dají dárek z lásky? To je snad normální tohle ve vztahu dělat

Tenhle názor jsem radši nekomentovala, ale je to bohužel pravda. Nicméně pro mě to neni nic, co by mě mělo uklidnovat

• Citovat
  • Nahlásit
6197
17.11.19 13:10
@Anonymní píše:
Tenhle názor jsem radši nekomentovala, ale je to bohužel pravda. Nicméně pro mě to neni nic, co by mě mělo uklidnovat

Určitě tě někde někdo čeká. A příští vánoce už sama nebudeš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15380
17.11.19 13:24

Přidej se k ježíškovým vnoučatům a společně s dítětem udělejte radost někomu, kdo je osamělý v nějakém domově důchodců.

Smutky za kreténem tě díky tomu rychle přejdou a Vánoce dostanou úplně jiný rozměr. A tím že se zbavíš smutků za expartnerem, tak bude snazší se otevřít někomu dalšímu.

Vyberete společně s potomkem něco, kde za dotyčnou babičkou či dědečkem půjdete a seznámíte se s dalším člověkem a uděláte mu společně radost.

https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

Skrytý plán v tom plánu může být přidat se k nějakému finančně nákladnějšímu přání do skupiny dárců a třeba zrovna tam někoho potkáš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52834
17.11.19 13:45
@Kfětoslava píše: Že se políbí nebo si dají dárek z lásky? To je snad normální tohle ve vztahu dělat

taky koukám co je pro koho normální :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59995
17.11.19 13:57

Ne v každém vztahu je láska, ale já myslela spíš to chození na trhy, líbání pod jmelim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat