Vadilo by vám to také?

Anonymní
14.6.15 19:40

vadilo by vam to take?

Ahoj, rada bych znala objektivni nazor na nasledujici situaci: S manzelem mame 15ti mesicniho prcka a uz delsi dobu si rikame, ze by bylo fajn vyrazit na vikend do nejakeho „activity“ hotelu, abychom si trochu zpestrili fadni traveni vikendu. Nasla jsem tedy pozadovane zarizeni v krasnem prostredi na brehu jezera se sportovnimi a detskymi hristi, bazenem, v blizkosti ZOO… no idylka pro rodiny vikend s prckem. A ted se konecne dostanu k tomu, co me stve. S manzelovymi rodici se vidame tak jednou za 4-6tydnu, vzdy na cely vikend, protoze od sebe bydlime daleko. Navstevy zavisi i na tom, zda ma manzel volny vikend a zrovna tenhle byli u nas. Termin teto navstevy jsem domlouvala i s ohledem na to, ze za 14 dni jedeme na ten „nas“ pobyt a pristi vikend je manzel v praci. Tchanovci s tim souhlasili a prijeli tedy ted. Kdyz se manzel bavil s tatkou o tom nasem pobytu, tatka mu rekl, ze tam za nami dorazi a manzel s tim souhlasil. (Je to od nich jen hodinka cesty). Ja se to dovedela, az kdyz dnes odjizdeli, sdelenim, ze tam za nami prijedou. Byla jsem nemile zaskocena a ani jsem nejdriv nevedela o cem je rec. Tesila jsem se na spolecny vikend ve trech, jeste jsme takhle nikde nebyli. Manzelovi jsem rekla, ze se se mnou mohl alespon poradit, ze se mi to nelibi, protoze jsem chtela ztravit vikend jako rodina, podniknout tam treba i nejaky vylet a proste si to uzit jen podle sebe a neho a ne cekat, kdy tam jeho rodice dorazi a sedet tam pak nekde na kafi, nebo jakkoli jinak prizpusobovat program kuli prijezdu jeho rodicu. Manzel me asi vubec nepochopil, rekl, ze mu to prijde normalni, ze tam za nami dorazi, ze prece nemohl tatkovi rict, ze tam nemaj jezdit a ja ze hrotim prkotinu… :nevim: Tak co, taky myslite, ze jsem hysterka, nebo me nekdo chapete? :?: Dik za jakekoliv reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

491
14.6.15 19:44

Chapu te a chapu i manzela - tyhle veci chlapum nedochazi. My letos jedeme po x letech na poradnou dovolenou, poprve s detmi, a muj muz chtel s sebou vzit nejake zname. Vubec mu nedochazelo, ze ja si chci uzit rodinnou dovolenou a ne se komukoliv prizpusobovat :-) Nakonec jsme si to vyrikali, ale stejne si si myslim, ze moje pohnutky uplne 100% nepochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10048
14.6.15 19:45

Naprosto Te chapu, nesouhlasila bych take. Nejde ani tak o tom jaky mate vztahy s nimi, nebo spis ty ale o tom ze to je vas cas a s hodne zamestnanym manzelem je potreba ho sakra hajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283

Myslím, že na společný víkend -po dlouhé době první - máte být jen bez rodičů. Záleží také, jak tam přijednou-jestli na celý pobyt a nebo na jedno odpoledne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13534

Jo, mně by to vadilo. Vídáte se, viděli jste se teď, tak vám snad mohou nechat první společný víkend venku jen pro vás. Vysvětlila bych to chlapovi ještě jednou a pokusila se to nějak prarodičům vysvětlit - podle toho, jak moc chápaví jsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
14.6.15 19:47

Asi by mi to také vadilo, kort, když je to první společný víkend. S manželem bych promluvila :-)

• Nahlásit
  • Citovat
17546
14.6.15 19:48

Ber to pozitivně - přijedou, vrazíte jim dítě a půjdete se bavit :-D Ne vážně, jestli přijedou jen na krátkou společenskou návštěvu, to snad nevadí, domluvte se na čase, aby vám to zapadalo do programu. Jestli chtějí přijet na celý víkend, tak bych je skutečně využila jako hlídací prarodiče a s manželem si užila trochu romantiky, určitě to pochopí :-D
Když to tam mají blízko, tak mi přijde celkem rozumné, že vás chtějí navštívit tam a ušetřit dlouhou cestou k vám domů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
14.6.15 19:48

Ať přijedou k večeru, strčíte jim dítě a půjdete se bavit :pankac:

• Citovat
  • Upravit
3031
14.6.15 19:50

My to taky tak řešíme. Prodloužené víkendy řešíme často a kdo se přidá, ten se přidá. Rodiče, sestřina rodina, kamarádky. Nevadí mě to, ale my máme dobré vztahy. Pro mě čím víc lidí, tím větší sranda. To platí o dovolených víkendech, ale třeba i na Vánoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 19:53

Záleží na jak dlouho plánují přijet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
14.6.15 19:55

Taky by mi to vadilo, hlavně to, že to manžel odsouhlasil bez porady s tebou. Zkusila bych mu to ještě jednou vysvětlit a tchánovcům pak nějak taktně řekla, že si chcete o tom víkendu udělat vlastní rodinný program. Hodina cesty sice není moc, ale zase asi ani tak málo, aby přijeli opravdu jenom na půl hodinky na kafe. Pokud tam s vámi chtějí strávit celé odpoledne, předpokládám sobotní, tak vám de facto zabijí celý ten víkend. Takže pokud by nebylo možné to úplně odmítnout, zkusila bych aspoň nějaký kompromis, třeba že přijedou v neděli odpoledne, až budete odjíždět, a uděláte si společně ještě cestou domů nějaký krátký výlet, navštívíte nějaké blízké muzeum nebo zajdete někam na oběd (z hotelu je obvykle stejně potřeba se odhlásit do deseti dopoledne). Nebo ať dorazí v sobotu k večeru, pohlídají vám dítě a vy si zajdete sami dva na večeři a třeba zatancovat nebo do wellness centra :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.15 20:05
@jenika1 píše:
My to taky tak řešíme. Prodloužené víkendy řešíme často a kdo se přidá, ten se přidá. Rodiče, sestřina rodina, kamarádky. Nevadí mě to, ale my máme dobré vztahy. Pro mě čím víc lidí, tím větší sranda. To platí o dovolených víkendech, ale třeba i na Vánoce.
@SlecnaSally píše:
Záleží na jak dlouho plánují přijet

My mame take dobre vztahy, si troufam rict. Jde spis o to, ze tam jedem jen na ty 3 dny. V patek prijezd, tak v poledne, v nedeli odjezd odpoledne a v sobotu jediny cely den na to neco podniknout a to zrejme prijedou. Nevim, ja mam taky spolecnost rada, chtela jsem si to ale uzit jako mama tata a dite, nekde jinde nez doma, jen podle nas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
7662
14.6.15 20:06

Pokud jsi hysterka, tak já taky, protože tímhle by mě drahá polovička vytočila naprosto spolehlivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
14.6.15 20:41

Vadilo hodně.. Uplně jsme si předstvila, že konečně někde jedete jako rodina, těších se, že budete jenom vy a najednou toto..
Asi bych se domluvila s manželem, aby rodiče třeba dojeli např. s sobovu třeba ve 4 h.. Prosě na chvilku odpoledne, ne od rána na celý den, kyž už a nebo v pátek, aby jste měli sobotu volnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.15 20:44
@Bersaba píše:
Pokud jsi hysterka, tak já taky, protože tímhle by mě drahá polovička vytočila naprosto spolehlivě.

Snazila jsem se mu vysvetlit, proc me to rozcililo, ale pravdepodobne si jeste mysli, ze mam neco proti jeho rodicum, holt uplne jine myslenkove pochody :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama