Vadilo by vam to? Svatba na úřadě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 00:04
Vadilo by vam to?Svatba

Jsme s partnerem 6 let, planujem dite, chtela bych si ho vzit, ale uprimne nesnasim svatby, takze jsem to vymyslela tak aby mi to bylo co nejpříjemnější a to tak ze bychom zasli jen na urad v civilnim, svedky si sehnali na uradu, podepsali papiry a hotovo, bez prstenu, spolecneho prijmeni, rodine to oznamili normalne uz v prubehu. Vadilo by vam to kdyby to tak chtel vas partner/ka? Dokazali byste to prejit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
LaPaloma
Závislačka 2878 příspěvků 09.06.19 00:09

Nevím, proč chceš až na úřadě shánět svědky. Trapárna bych to nazvala. Nepřímo tím ohodnotíš váš vztah.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 09.06.19 00:12

Nechápu smysl takové svatby bez oficiálně uznávaných symbolů, že k sobě patříme jako je společné příjmení, okroužkování, atd… Vlastně zůstanou jen ty praktické věci jako vyřešené dědictví, vypořádání v případě rozvodu a romantika žádná :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8709 příspěvků 09.06.19 00:13

Nevadilo by mi to. Musíte se ale domluvit a vysvětlit mu své důvody. Případně udělat nějaký kompromis. Mně také připadá svatba jako zbytečné divadlo.

Dlouhá punčoška
Kecalka 139 příspěvků 09.06.19 00:22
@Anonymní píše:
Jsme s partnerem 6 let, planujem dite, chtela bych si ho vzit, ale uprimne nesnasim svatby, takze jsem to vymyslela tak aby mi to bylo co nejpříjemnější a to tak ze bychom zasli jen na urad v civilnim, svedky si sehnali na uradu, podepsali papiry a hotovo, bez prstenu, spolecneho prijmeni, rodine to oznamili normalne uz v prubehu. Vadilo by vam to kdyby to tak chtel vas partner/ka? Dokazali byste to prejit?

Určitě by mi to vadilo. Jednak bych chtěla společné příjmení, prstýnek, svědky z okruhu nejbližších přátel a malý oběd. Je to zásadní okamžik v životě.

Uživatel je onlineMaartina7
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 09.06.19 00:27

Osobně bych volila svatbu,,ve čtyřech,, - svědky bych měla svoje (žádné domlouvání neznámých lidí na úřadě). Prstýnek a příjmení bych bez problémů vynechala. Ale nakonec bude nejdůležitější domluva vás dvou :-) No a pak bych případně ze svých představ šla na kompromisy… :-)

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8857 příspěvků 09.06.19 00:40

Mě to vadilo, já kdysi takovou svatbu striktně odmítla. To ale nemá žádnou vypovídací hodnotu. Je to přece jen o vás, jakou svatbu si uděláte a jak to bude vyhovovat vám. Nicméně aspoň to společné příjmení byste mít měli. Už jen kvůli dětem. Věř mi, že vám to usnadní hooodně věcí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 00:40
@Serpentini píše:
Nechápu smysl takové svatby bez oficiálně uznávaných symbolů, že k sobě patříme jako je společné příjmení, okroužkování, atd… Vlastně zůstanou jen ty praktické věci jako vyřešené dědictví, vypořádání v případě rozvodu a romantika žádná :nevim:

Smysl je prave to vyporadane dedictvi, vdovsky duchod atd., patrime k sobe i bez tech zbytecnosti kolem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 00:44
@LaPaloma píše:
Nevím, proč chceš až na úřadě shánět svědky. Trapárna bych to nazvala. Nepřímo tím ohodnotíš váš vztah.

Proc mit svedky z rodiny kdyz chci jen podepsat papiry?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 00:46
@Janli píše:
Mě to vadilo, já kdysi takovou svatbu striktně odmítla. To ale nemá žádnou vypovídací hodnotu. Je to přece jen o vás, jakou svatbu si uděláte a jak to bude vyhovovat vám. Nicméně aspoň to společné příjmení byste mít měli. Už jen kvůli dětem. Věř mi, že vám to usnadní hooodně věcí.

Jsou lidi kteri jsou na sve prijmeni natolik hrdi ze by ho nikdy nezmenili a ani neprijali dalsi.

Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 09.06.19 00:55
@Anonymní píše:
Proc mit svedky z rodiny kdyz chci jen podepsat papiry?

Svědci nemusí být z rodiny… požádala bych kamarády, ideálně nějaký pár a je vyřešeno…

Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 09.06.19 01:01
@Anonymní píše:
Jsou lidi kteri jsou na sve prijmeni natolik hrdi ze by ho nikdy nezmenili a ani neprijali dalsi.

Souhlasím - společné příjmení rozhodně není důležité kvůli dětem. Akorát je potřeba si zvyknout, že pokud má dítě příjmení po otci, že matku tak často oslovují taky… a nebo naopak :-)

terien
Extra třída :D 11598 příspěvků 09.06.19 01:20

Tak mě by to nevadilo, ale na tom nezáleží. Důležité je, aby to nevadilo hlavně tvému partnerovi, takže bych si to domlouvala s ním a ne s cizími lidmi na netu.

Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 36253 příspěvků 09.06.19 03:15

Tohle by mi vadilo hodně. Na svatbě bych chtěla mít minimálně rodinu. Přijde mi to dost neuctivé vůči rodičům.

la_amanita
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 09.06.19 04:40

Nevadilo. Důležité při sňatku jsou ty právní věci, kvůli kterým to děláte, vše ostatní je jen volitelné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama