Jak se neztrapnit na teambuildingu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 00:24
Jak se neztrapnit na teambuildingu?

Prosím anonymně. Nebo smazat. Dík.
Výchozí situace: nová práce, malý kolektiv, mladší, bezdětní kolegové. Já: oproti nim starší, větší děti, introvert. Za měsíc máme povinný teambuilding spojený s jednou pracovní věcí, proto se nemohu vymluvit a nejít. Jít musím. Po pracovní části bude následovat „pařba“. Nejsem abstinent, ale alkohol téměř nepiju, stačí mi deci vína a motá se mi hlava. Pivo mi nechutná. Takže už výchozí situace je pro mě blbá - jediná tam budu sedět s džusem nebo minerálkou. Navíc chodívám spát docela brzo, takže nevydržím sedět do půlnoci. Nemám si s nimi co říct, naše světy jsou naprosto odlišné (já řeším děti - školu, kroužky a tak, oni mají po práci čas na zábavu). Navíc jsem introvert, tyhle akce mě dost ničí, a jak jsem nervózní, buď se jen přiblble usmívám a se všemi a vším řečeným souhlasím, nebo naopak moc mluvím a pak si zpětně nadávám, co jsem to zas žvanila (žvaním fakt hrozně, vypadám pak jak naprostá slepice, hloupoučká husička, mí nejbližší mi už párkrát říkali, že mě vůbec nepoznávali, a že kdyby mě tak viděli prvně, nic hezkého by si o mně nemysleli).
Nenapadá vás nějaká strategie, jak teambuilding přežít? Vím, že nezapadnu. Jsem ještě ve zkušebce, a tady si na kolektivu zakládají - „jsme jedna rodina“. Práce je fajn, chci si ji udržet, ale bojím se, že teambuilding to zabije. Po něm budu „ten mimoň“. Už teď jsem dost jiná než oni, a teambuilding tuto situaci jen zhorší. Vůbec nevím, jak se na akci chovat. :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hani28
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 08.06.19 00:44

Sla bych jen na pracovni cast a pak domu. Jakepak povinne, mas deti, rekni ze nemas hlidani a je to. Ja vzdy kdyz se chci vymluvit z takoveto akce reknu, ze nemam hlidani, manzel ma odpoledni/nocni a hotovo.

Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 08.06.19 00:55

No hloupé je, že nejlepší co by šlo udělat je zbavit se oné představy jak si strašná, nemáš si s nimi co říct, ztrapníš se a bude to celé strašné.

Čím častji si to budeš představavat, čím urputněji budeš dmýchat do své úzkosti, tím spíš je jasné, že to dopadne jako vždycky - jako vždycky, když jsi takhle nervozní.

Ale jinak jeď podla Dala Carnegieho - nechtěj lidem nic vyprávět, lidi především chtějí mít někoho, kdo jim bude naslouchat a případně je ocení.

Ber to jako průzkum nového kmenu - ptej se lidí co je zajímá, čím žije a právě proto, že řeší jiné věci, tak se můžeš dozvědět něco co by si sama neznala, nezkusila a podobně.

A pokud ti něco skutečně bude připadat dobré, zajímavé, odvážné a podobně, tak to řekni. Všichni lidi chtějí pochválit - pokud je upřímné. Chválit neupřímně a nebo kritizovat není úplně to, co ti přinese plusové body.

Klidně přiznej, že něco nevíš, nebo když se spleteš. To není známka slabosti, ale toho že jednak respektuješ druhé a že jsi natolik srovnaná sama ze sebou, že se nepotřebuješ vymlouvat.

A pokus se zapamatovat si jména, dost to pomůže.

Ta kniha je taková hodně americká. Ale ty principy fungujou, jen se na ně nesmí jít přes sílu, ale propojit je s vlastním přesvědčením.
 https://www.kosmas.cz/…bit-na-lidi/

A nesnaž se být stejná jako někdo druhý, pokus se být tím kým si. Fakt to je mnohem lepší, než si představuješ pod bičem své úzkosti, že jsi úplně hrozná a mimo. Jasně - vcelku logicky asi spadneš do kategorie „mamina naší firmy“ - ale to není nic špatného.

Jo a pij střik a prokládej ho nealkem - není ta tom nic špatnýho. A nepij na lačno…

nonina
Závislačka 4149 příspěvků 08.06.19 04:57

Jak já tomuto rozumím. Teambuildingy byly i pro mne noční můrou. První byl o tom, že jsem netušila d čeho lezu, ale naštěstí v rámci sebezáchovy jsem odcházela z nepovinné části ve chvíli, kdy se ostatní začali rozjíždět - již měli docela dost upito a padali zábrany. Jako mimoň jsem se nejenom cítila sama, ale brali mne tak od začátku i ostatní.
Velmi mi pomohlo v plusových bodech to, že jsem to nebyla já, kdo druhý den ( po víkendu) vykládal v práci co kdo z nich dělal, když byl opilý. Ryli do sebe navzájem a já mezi nimi držela pusu ač jsem věděla a viděla hodně.
Jsem téměř abstinent, tudíž jsem na žádné akci nic nevypila, opravdu jsem tam seděla o nealku a prostě jsem se včas zvedla.
V práci jsem byla 14 roků, všichni si na to zvykli a posledních 10 roků jsem se z akcí dokázala i omluvit )i když to bylo i tím, že mám postižené dítě a nemám holt jak to udělat s hlídáním). Nakonec byli možná i rádi, že nechodím, ono jm to taky nebylo příjemné, že je tam kdosi, kdo nepije - na to uvolnění pak potřebovali více alkoholu - a kdo všechno střízlivě vnímá. I když jak jsem psala, já nikdy nic a nikomu neřekla.

Popisuješ přesně mé pocity z takových akcí, proto radím, použij děti jako „výmluvu“ - účasti se pouze povinné akce a tu nepovinnou buď přímo neabsolvuj, a nebo jenom na hodinku/ dvě.
Plusové body pro práci v tomto zaměstnání získáš i plněním pracovních úkolů - já to tak nakonec také měla. Pracovně mi nešlo nic vytknout a tudíž jsem měla docela silnou pozici, i kdyý pravda jsem ten mimoň.

Dlouhá punčoška
Kecalka 140 příspěvků 08.06.19 06:37

@Ou
Ano, dobré rady.
Ještě mě napadá - před pitím sněz něco mastného - ideální je chleba se sádlem.
Ale fajn je cokoliv mastnejšího, hlavně ne jen zeleninovy salát.
Co se týká konverzace bezpečná témata jsou dovolená a koníčky.
A velká pravda je, ze každý chce většinou mluvit o sobe. Když se zeptáš na některé bezpečné téma, je to v klidu.
A nezůstávej do konce akce, není to potřeba. Max do půlnoci, jako Popelka. Výmluva zní - Jako Popelka, pak se mi změní kočár v dýni a koně v myšky a nedostanu se domů. Je to vtipné a ostatní na to nemají co říct:wink:

My Melody
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 08.06.19 07:00

Ja asi moc nechapu, co je potreba resit?
Kdyz nepijes, tak nepi. Kdyz nemas chut mluvit, tak nemmluv. Kdyz nechces a neumis jit s davem, nedelej se sebe trubku, abys do davu zapadla.

Jdi na akci, pij nealko, mluv pokud budes mit s kym a o cem mluvit a mlc, pokud nebude nikto, a kym by rozhovor za neco stal, nemluv. Kdyz te to bavit nebude, zdvihni se, rozluc se a odejdi. Bud mila, prijemna, klidne i bez reci… Kde je problem?

Clovek ma byt autenticky, tim muzes byt pro okoli zajimava, ze se nechovas jako kazdej druhej…a treba i tim, ze se nezlijes pod obraz bozi, nebudes plkat prazdne koniny a pripadne :) jeste ozrala nepretahnes nejakeho zenatyho zoufalce.
Bud sva, takova jaka jsi, prirozena.

Příspěvek upraven 08.06.19 v 07:25

lachtanice86
Echt Kelišová 8133 příspěvků 08.06.19 07:19

A to vadí že budeš jediná na mineralce? Já zas nevidím důvod za každou cenu se snažit zapadnout.

My Melody
Ukecaná baba ;) 1873 příspěvků 08.06.19 07:24
@lachtanice86 píše:
A to vadí že budeš jediná na mineralce? Já zas nevidím důvod za každou cenu se snažit zapadnout.

Vid? Mne by ani nenapadlo pit alkohol, anebo jist, anebo delat janevimco, jenom proto, ze to tak delaji ostatni.

Mmch, takova ta stadovitost nema nic do sebe, je otravne nudna, vice mene me vetsinou v spolecnosti vic zaujali lide, kteri moc nezapadali, ukazali se po case jako zajimavejsi osobnosti.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 08.06.19 07:40
@Anonymní píše:
Výchozí situace: nová práce, malý kolektiv, mladší, bezdětní kolegové. Já: oproti nim starší, větší děti, introvert. Za měsíc máme povinný teambuilding spojený s jednou pracovní věcí, proto se nemohu vymluvit a nejít. Jít musím. Po pracovní části bude následovat „pařba“. Nejsem abstinent, ale alkohol téměř nepiju, stačí mi deci vína a motá se mi hlava. Pivo mi nechutná. Takže už výchozí situace je pro mě blbá - jediná tam budu sedět s džusem nebo minerálkou. Navíc chodívám spát docela brzo, takže nevydržím sedět do půlnoci. Nemám si s nimi co říct, naše světy jsou naprosto odlišné (já řeším děti - školu, kroužky a tak, oni mají po práci čas na zábavu). Navíc jsem introvert, tyhle akce mě dost ničí, a jak jsem nervózní, buď se jen přiblble usmívám a se všemi a vším řečeným souhlasím, nebo naopak moc mluvím a pak si zpětně nadávám, co jsem to zas žvanila (žvaním fakt hrozně, vypadám pak jak naprostá slepice, hloupoučká husička, mí nejbližší mi už párkrát říkali, že mě vůbec nepoznávali, a že kdyby mě tak viděli prvně, nic hezkého by si o mně nemysleli).
Nenapadá vás nějaká strategie, jak teambuilding přežít? Vím, že nezapadnu. Jsem ještě ve zkušebce, a tady si na kolektivu zakládají - „jsme jedna rodina“. Práce je fajn, chci si ji udržet, ale bojím se, že teambuilding to zabije. Po něm budu „ten mimoň“. Už teď jsem dost jiná než oni, a teambuilding tuto situaci jen zhorší. Vůbec nevím, jak se na akci chovat. :(

Presne vim o cem mluvis, fitmy typu jsme tva rodina me desily, moje pracovni cerna mura :roll: nastesti me to profesne minulo, ve statni si na teamb. nehraji..co poradit bud sva, napoje striky, jidlo mastnejsi at se nezrubas a pak zahy spat, kdyz uz jsem musela na nejakou akci tak jsem to taky tak delala, I tak jsem jedina nestata videla vsechny ty, kteri sli na jine pokoje..vzdy se tam potvadi, kolegyne z pokoje vracejici se rano na pokoj..jako mlade kure posledni spravedliva jsem to dala jedne sezrat jeji nocni zalet..zaonacila to jinak a jako kamoska sefa me tezce hlidala pak v praci, pri prvni chybicce ve zkusebce si stezovala sefovi a letela jsem..takze nevidet neslyset I kdyz jako strizliva vidis vse..

bublinek
Kelišová 5612 příspěvků 08.06.19 07:42

Pokud je to v místě bydliště, tak bych si v nepovinné části dala kafe nebo džus a po hodině se omluvila a zmizela.
Ale taky se můžeš zakecat s kolegy a zůstaneš.
My měly školení jen THP mimo bydliště a to je kurník. To bylo teprve něco. Furt je kolem někdo z ženských, která se chce seznamovat a tak

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34804 příspěvků 08.06.19 07:48

Nebud otravena dopredu, zbor psychickou barieru a snaz se uzit si to. najis a napijes se zadarmo a az budes unavena, pujdes spat.

Kfětoslava
Závislačka 2785 příspěvků 08.06.19 07:52
@Anonymní píše:
Nenapadá vás nějaká strategie, jak teambuilding přežít? Vím, že nezapadnu.Jsem ještě ve zkušebce, a tady si na kolektivu zakládají - „jsme jedna rodina“. Práce je fajn, chci si ji udržet, ale bojím se, že teambuilding to zabije. Po něm budu „ten mimoň“. Už teď jsem dost jiná než oni, a teambuilding tuto situaci jen zhorší. Vůbec nevím, jak se na akci chovat. :(

Proč bys nezapadla? Každý je nějaký a to neznamená že nemůže být fajn kolektiv. My jsme v práci byli od 25 do 63 let a rozuměla jsem si se všema. Myslím, že ses napasovala do role Jsem jiná a podle toho se vnímáš. Mně je jedno, kdo pije, kdo nepije, někdo se ožere jak dán a někdo cucá džus, no a co? Jdi tam a užij si to, až budeš chtít jít domů, tak jdi.

sediza
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 08.06.19 07:59

Podle mě se dost zaměřuješ na sebe. To nemáš vůbec chuť ty lidi poznat? Nezajimaj tě? Já bych to brala jako příležitost se hlouběji seznámit. Taky jsem introcert svým způsobem, ale někteří lidi mohou být dost zajimaví. Někdo byl třeba v cizině a má zajimavé zážitky a zkušenosti. Někdo umí dobře vařit a můžu získat nějaký super recept, nevím třeba co dělat k snídani už (např.). Někdo rekonstruuje dům, někdo může mít fajn typ na dovolenou i s dětmi, přestože je sám. Pokud tě ale lidi nezajímají, tak tam radši nechoď a jdi jen na pracovní část. Ja bych si to ale nenechala ujít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 08:48

Tady zakladatelka. Dík za reakce, pročítám je a budu nad nimi přemýšlet.
Určitě si žádný alkohol nedám, to by nedopadlo dobře. V tomto mám jasno. Budu mimoň, ale alkohol si nedám, i kdyby mě přemlouvali.
Kolegové mě do určité míry zajímají. Vím, že byli teď nedávno v cizině, takže mám v plánu se jich na to zeptat. Jenže je to jediné bezpečné téma, které mě napadá. Ptát se, jestli mají kluka/holku a podobně je neomalené. Školy, které studovali, jsme už probrali. A víc mě nenapadá.
To, že nezapadnu, to je zkušenost. Nezapadám do žádného kolektivu. S lidmi celkem vycházím - jsem milá, umím naslouchat, ale prostě „jsem divná“. Nevím, čím to je, ale vždy vše v pohodě, žádný osobní konflikt a pak najednou buch, rána z čistého nebe, a já se dozvím o šuškandě, co běží už nějakou dobu za mými zády. Pokaždé zjistím, že sice se na mě usmívají a mluví se mnou mile, ale ve skutečnosti si myslí své, domyslí si něco, něco si přibarví, prostě drbárna. Zatím to tak bylo v každém pracovním kolektivu (ale je pravdou, že jsem byla v převážně ženských kolektivech o větším počtu lidí, než je tady v této mé nové práci). Jsem zvyklá, že s kolegy se neskamarádím. A šéfové byli zatím vždy mimo kolektiv a pracovně mi nebylo co vytknout. Jenže toto je maličký kolektiv, šéf jde taky „chlastat“. Proto mě to tak děsí.
Vymluvit se na děti mě samozřejmě napadlo, ale já neumím lhát. :( A oni ví, jak to doma máme. Před nástupem jsem byla hodně otevřená, co se dětí týče, protože jsem nechtěla nastoupit do práce, která by nešla skloubit s rodinou. Děti pro ně sice nejsou problém, ale na druhou stranu ví, že v době konání teambuildingu mi je má kdo hlídat (manžel).

Lalelale
Závislačka 4796 příspěvků 08.06.19 08:49

Nepiju, v práci s tím nikdy nikdo neměl problém. Tak nepij ;) do konverzace se nenut, to pak dopadne zle, nech to zkrátka plynout. Pokud máš ovšem nějaký velký problém s lidmi, tak se prostě vymluv, že po práci můžeš jen na chvilku a pak domů.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama