Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den, jdu si pro radu, už jsem zoufalá.
Poslední cca rok mě trápí záněty po sexu, klasický hrudkovitý výtok, později zapáchajíci, do toho podráždění a svědění. Několikrát jsem byla u gynekologa a předepsal mi na to nějakou mast na předpis, mazala jsem sebe i partnera (jsme spolu už 5 let a problém se začal vyskytovat až ten poslední rok), bylo to už několikrát, mast sice vždycky zabrala, nicméně se to pak po sexu zase vrátilo. Teď momentálně spolu spíme pokaždé s kondomem, ale zánět přijde i tak
sice ne tak rychle( bez kondomu ho mám už druhý den a s kondomem až tak 2-3 den) ale stejně přijde
)
Jsem opravdu zoufalá, hygienu dodržuji, každý večer se umývám mycí emulzí z lékárny, plus se umyju vždycky před i po sexu, vyzkoušela jsem snad úplně všechno, jogurt do pochvy, tea tree olej, a podobné „babské rady“ ale nic nezabralo, nechápu proč se záněty objevují i s kondomem ![]()
Neměl někdo podobný problém? Budu moc ráda za jakékoliv rady ![]()
To jsou normálně kvasinky, ne? Ten sex to vždy akorát penetrací „vynese“ ven.
Bývají většinou podpořený stravou - nadbytek mléčných výrobků, cukrů a nedostatkem tekutin. Pij přes den litry čisté vody a do toho brát laktobacily…
@Veronika304M píše:
Dobrý den, jdu si pro radu, už jsem zoufalá.
Poslední cca rok mě trápí záněty po sexu, klasický hrudkovitý výtok, později zapáchajíci, do toho podráždění a svědění. Několikrát jsem byla u gynekologa a předepsal mi na to nějakou mast na předpis, mazala jsem sebe i partnera (jsme spolu už 5 let a problém se začal vyskytovat až ten poslední rok), bylo to už několikrát, mast sice vždycky zabrala, nicméně se to pak po sexu zase vrátilo. Teď momentálně spolu spíme pokaždé s kondomem, ale zánět přijde i taksice ne tak rychle( bez kondomu ho mám už druhý den a s kondomem až tak 2-3 den) ale stejně přijde
)
Jsem opravdu zoufalá, hygienu dodržuji, každý večer se umývám mycí emulzí z lékárny, plus se umyju vždycky před i po sexu, vyzkoušela jsem snad úplně všechno, jogurt do pochvy, tea tree olej, a podobné „babské rady“ ale nic nezabralo, nechápu proč se záněty objevují i s kondomem
Neměl někdo podobný problém? Budu moc ráda za jakékoliv rady
Měla jsi předepsanou pouze mast? Nic na zavádění? Měla jsi to dostatečně vyléčeno? Jako prevenci bych nasadila probiotika, spodní prádlo pouze bavlněné a spodek často větrat, ať se nezapařuje.. a na zavádění jsou fajn čípky gynimun rapid (volně prodejné) a jako prevenci vaginální probiotika Gynocaps.
Delali ti testy i na ureaplasma? Často jsem taky trpela na různé výtoky, na gynde bud vse v poradku a nebo kvasinky. Dostala jsem se na urologii a tam mi zjistili ureoplasmu, prelecilo se a od te doby dobry. Mne prijde, ze gynekologove nedelaji moc detailni testy a hodne se toho hodi na kvasinky. Čest vyjimkam.
@MermaidMotel
Denně vypiju kolem tři litrů čisté vody, laktobacily beru teď týden, tak uvidím ![]()
@majuska852
To slyším poprvé, to se můžu objednat, nebo musím mít žádanku z gynekologie? ![]()
@korn123
Byla to taková mast, kterou jsem aplikátorem zaváděla dovnitř plus mazala, pokaždé mi zabrala, ale po dalším sexu se to vrátilo ![]()
@Veronika304M
Většina urologu chce zadanku. Mne ji gynekolozka nechtela napsat, tak jsem poprosila obvodaka. Řekla jsem mu, ze mam neco s mocakem.
@MermaidMotel píše:
To jsou normálně kvasinky, ne? Ten sex to vždy akorát penetrací „vynese“ ven.Bývají většinou podpořený stravou - nadbytek mléčných výrobků, cukrů a nedostatkem tekutin. Pij přes den litry čisté vody a do toho brát laktobacily…
Litry čisté vody? To není dobrý nápad…
Je to tvůj partner věrný? Mně se toto stávalo po sexu s manželem a pořád jsem nechápala proč, když do té doby jsem byla v pohodě. A pak se provalila opakovaná nevěra a byla jsem doma. Neříkám, že je to tvůj případ, ale za zamyšlení to stojí.
@Anonymní píše:
Je to tvůj partner věrný? Mně se toto stávalo po sexu s manželem a pořád jsem nechápala proč, když do té doby jsem byla v pohodě. A pak se provalila opakovaná nevěra a byla jsem doma. Neříkám, že je to tvůj případ, ale za zamyšlení to stojí.
Příteli opravdu věřím, vím, že to zní jako klišé ale nikdy by to neudělal, nicméně když používáme teď kondom, tak by to nemohlo být tím, ne? ![]()
Muže se jedna o nějakou vracející se pohlavní chorobu. Mast evidentně nestačí, ta jen vždy zmírní příznaky a pak se opět vrátí.
Jak tu zmiňují holky.. Ureaplasma nebo chlamydie.. Je třeba přeléčit oba antibiotiky a po dobu léčby dodržet půst.
Případně pak nějaká alergie? Ale to se mi nezdá tolik pravděpodobné..
Přítel je přeléčen? Jednu dobu jsme měli krásné období, kdy se mi táhlo kolečko zánět močáku, antibiotika na zánět a v důsledku toho kvasinky, pak MS, sex a pořád dokola. Pak jsme přišli na to, že přítel má v sobě jakoby pořád ten zánět močového měchýře, který se mu nijak neprojevoval a projevilo se to jen na mě, plus kvasinky apod. Doporučuju určitě přeléčit i partnera a za mě je na kvasinky nejlepší gynopevaryl čípky i mast. Největší záchrana ![]()