Váha v těhotenství 9.měsíc

Anonymní
17.2.20 14:40

Váha v těhotenství 9.měsíc

Ahojky, tak uz ve stredu budu 37tt. Jen nechapu tu vahu, co chodim tydne do poradny, mam kazdy tyden o 1,5kg navic. Nejsem otekla nikde tak vodu asi tezko zadrzuju i kdyz na wc jdu cca 8× jen pri vypiti 2,5 l. Mam oplacany stehna a prijdu si hrozne, ano, vaha by se resit nemela ale aby to slo na konci takhle brutalne nahoru mi vadi. Celkove mam nahore 10kg, kam se jeste vyhrabu za 3 tydny asi… Na 15? Vim, ze neco vazi mimco a ostatni ale ja nemam extremni bricho, a ditko cca 2,5kg zatim. Kolik jste nechaly v porodnici? Jinak mam 176 cm a 66 kg, a vzdy cely život jsem mela tech 58-60+ -. Jim 5× denne, neprejidam se ale mam nulovy vydej, muze to souviset i s tim? Vzdy jsem cvicila ale ted uz nedelam nic, mimco mi naleha hrozne nizko a kazdy doslap je pro me otresnej. Kazdy mi tvrdi ze takhle na konci se vaha zastavi a nebo jde jeste dolu, lekarka na to nic nerika. Budete mi psat at to neresim, jsem tehotna vim ale to neznamená ze i tak musim vypadat jak vorvan ne? Nekdo toho vyuziva ze vylozene zere ale ja chci bejt taky ta hezka tehulka jen s brichem :( a co na vaši vahu rika pritel/manzel? Me vzdycky tvrdil jak jsem hubena a ted mezi zubama zaskripe ze na me nejde nic videt, pritom vim, ze keca. Ani se me nedotkne. Ja vzdy mela sebevědomí na nule :( jsem tehotna poprve a trochu neplanovane i kdyz i úmyslně. kdy jste jeste zacly s cvicenim po porodu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2769
17.2.20 14:44

Taky jsem to tak na konci měla, každý týden 1-2 kg. Jako nenaděláš nic, hlavně ať je Mimi v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.2.20 14:48

S tím bych si vůbec nelámala hlavu… Ke konci se přibírá nejvíc, protože miminko v tomto období nabírá hodně tuku když už půjde za chvíli ven. Já taky měla celý život okolo 60 kg. Na začátku těhotenství jsem měla 54kg a celkově jsem přibrala 15kg. V porodnici jsem nechala 10kg :) Uvidíš, většinu tam necháš a pak prostě zhubneš, musíš se jen držet aby ses nepřejídala cukrem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 14:55

@Nell2 v poradku je, a dekuji, ja ze vsech stran prave slysim, ze uz na konci by to tak letet nemelo ale jsem rada ze nejsem jedina. @HayLin aha aha takze mrnous nabira tuk a ja to odnasim :lol: no na cukr jsem zvykla i pred tehu, ten se mi nikdy na vaze neprojevil a kdysi na inBody jsem mela tuk pouze 6%. Takze sladke jim i ted ale ne ve velkym a kvuli vaze mimi mam jist hodne medu a hroznovy cukr. Ale jim stejne, mozna fakt o drobatko vic nez pred a posledni dobou to skace fakt rychle. Zacinala jsem tak, ze kazdy mesic jsem pribirala jen 0,5 kg a najednou toto, tak me to prekvapilo, kor od ostatnich slysim furt reakce jako „tolik kg za tejden jo, to ja nemela, to uz by melo stagnovat“ atd atd. A ono se to nerado posloucha :?

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.20 14:55

Já rodila s 66 kg a to mám o víc jak 10 cm míň než ty a nepřipadala jsem si nijak strašná. Podle mě přeháníš. Jinak kojení udělalo svoje a u prvního jsem po půl roce byla na 49 kg, ale to už bylo až hnusný. Máš krásnou váhu s tvojí výškou, až skoro nízkou řekla bych. Takže klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22922
17.2.20 14:56

Patnáct kilo není tragédie. Moje sestra šla rodit a měla metrák. Já přibrala jen 9 kilo, protože jsem musela držet dietu kvůli těhu cukrovce. Chlap mi nikdy neřekl, že jsem tlustá. Nikdy jsem vyloženě štíhlá nebyla. Po porodu akutním císařem jsem zhubla, jen jsem venku lítala s kočárkem. Cvičit mě moc nebaví, spíš se opět vracím k jízdě na kole nebo k pěší turistice a snažím se jíst trochu zdravěji a pravidelněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2771
17.2.20 15:00

Klid, jsem 33tt, 179cm, zacinala jsem na 62kg. Ted mam 70. Ale zas, nepripadam si ze bych tolik přibrala, jako valím se, ale přitom se mi nechce věřit že těch 8kilo je jen v břichu :mrgreen: taky jsem za poslednich asi 10 dni přibrala kilo..nekoukej na čísla.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:02

Deset kilo nahore ke konci tehotenstvi? To je teda tragedie. Co sis myslela, ze jeste v tehotenstvi zhubnes :roll: To nechas všechno v porodnici. Dej si facku, at se trochu proberes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:03

Fakt řešíš ze mas normalni hmotnost na konci těhotenství? Mozna by jsi si zaslouzila resit opravdovy problem, nez tohle. Co by jsi delala, pokud by jsi mela preeklampsii a behem tydne pribral 15 kilo vody? Sla by jsi skocit z okna protoze by jsi mela jiz nadvahu? Ty jsi nevedela, ze v těhotenství se pribira prumerne 12 kilo? Takže řekněme, ze pred porodem muzem mit klidne celych 70 kilo, no bude z tebe hroch co neprojde dveřmi!!! Opravdu je normalni pribrat i dve kila za tyden. Za tri tydny budes rodit a ver, ze to vypotis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2534
17.2.20 15:31

Já jsem u obou přibrala skoro 20 kg. U druhého jsem ještě po porodu otekla a odcházela z porodnice po týdnu o kilo těžší než před porodem :mrgreen:
S první to šlo dolů snadno, ve 3 měsících jsem byla na předporodní váze a v roce ještě o pár kilo níže. Po druhém to teď tak snadno dolů nejde teda, ale do roka to doufám zvládnu.
Určitě bych se z toho nestresovala, zejména ty kila ke konci takhle letící nahoru, to je zadržená voda a to co přibírá dítě. Tuk se takhle rychle nabírat ani nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:36
@Anonymní píše:
Ahojky, tak uz ve stredu budu 37tt. Jen nechapu tu vahu, co chodim tydne do poradny, mam kazdy tyden o 1,5kg navic. Nejsem otekla nikde tak vodu asi tezko zadrzuju i kdyz na wc jdu cca 8× jen pri vypiti 2,5 l. Mam oplacany stehna a prijdu si hrozne, ano, vaha by se resit nemela ale aby to slo na konci takhle brutalne nahoru mi vadi. Celkove mam nahore 10kg, kam se jeste vyhrabu za 3 tydny asi… Na 15? Vim, ze neco vazi mimco a ostatni ale ja nemam extremni bricho, a ditko cca 2,5kg zatim. Kolik jste nechaly v porodnici? Jinak mam 176 cm a 66 kg, a vzdy cely život jsem mela tech 58-60+ -. Jim 5× denne, neprejidam se ale mam nulovy vydej, muze to souviset i s tim? Vzdy jsem cvicila ale ted uz nedelam nic, mimco mi naleha hrozne nizko a kazdy doslap je pro me otresnej. Kazdy mi tvrdi ze takhle na konci se vaha zastavi a nebo jde jeste dolu, lekarka na to nic nerika. Budete mi psat at to neresim, jsem tehotna vim ale to neznamená ze i tak musim vypadat jak vorvan ne? Nekdo toho vyuziva ze vylozene zere ale ja chci bejt taky ta hezka tehulka jen s brichem :( a co na vaši vahu rika pritel/manzel? Me vzdycky tvrdil jak jsem hubena a ted mezi zubama zaskripe ze na me nejde nic videt, pritom vim, ze keca. Ani se me nedotkne. Ja vzdy mela sebevědomí na nule :( jsem tehotna poprve a trochu neplanovane i kdyz i úmyslně. kdy jste jeste zacly s cvicenim po porodu?

Podle mě jsi přibrala docela málo na to, jak jsi byla hubená ;-) Někde na netu jsou i tabulky, tak se na ně podívej, jestli tě to tak pálí, podle mě budeš naprosto v normě - když jsem si to tenkrát studovala já, tak obecně hubené holky přiberou hodně a silnější míň (nebo by měly aspoň), ale je to stejně jen statistika, každý to má individuální a že někdo z tvého okolí nepřibíral stejným tempem jako ty opravdu není něco, co by mělo jakoukoli váhu :-D Jestli nemáš problémy a cítíš se jinak dobře, tak bych to neřešila a byla ráda, že je všechno ok, navíc co jsem tak viděla/slyšela, holky štíhlé před těhotenstvím jsou pak často zase brzo štíhlé po porodu…a jestli budeš kojit, půjde to samo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 15:39
@Anonymní píše:

Já přibrala za celé těhotenství 8,5 kg. Jedla sem zdravě a snažila se trochu hýbat i ke konci. Z porodnice sem odcházela s dvěma kilama navíc které jsem za další 3 týdny měla pryč. Cvičit sem začala po šestinedělí ale jen tak z lehka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
17.2.20 15:49

Tak ja u druhyho pribrala snad 25kg.. Zpetne me to stve. Ze to ani lékař neresil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1815
17.2.20 15:59

Pri dceri nahore 9 kg, pri odchodu z porodnice sem pry vypadala, ze zadne tehotenstvi ani nebylo a mimino mam pujcene. Ted sem 21 tt, nahore 3 kg, dal se uvidi a stejne to moc ovlivnit nejde. Byt tebou, tak si vazim toho, ze diteti se dari dobre a nemas sama zdravotni potize. Co by jine maminky daly za toto, mit klidne o 20 kg nahoru, ale zdrave deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 16:46

Prosímtě, máš váhu krásnou, já začínala 170 cm, 54 kg a končila 71 kg :D teď mám 8 měsíců po porodu a mám 60, předtím jsem ale byla dost hubená, takže to mi nevadí :) všechno to zas shodíš. Mě poslední měsíc strašně štval, že nemůžu nejen cvičit, ale v podstatě se ani hnout, jsem totiž jinak strašně aktivní, takže to pro mě bylo celkově docela utrpení, navíc jsem mladá matka, takže vidět kolem sebe štíhlé, aktivní kamarádky a já jako velryba, no, prostě krása :D Takže tě chápu :) cvičit po porodu jsem začla prakticky hned, akorát jsem měla (a asi stále mám) diastázu, tak na břicho opatrně. Jinak podle mě není žádný důvod nezačít hned, jen po císaři se má samozřejmě dát tělu čas na regeneraci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama