Váhání přítele, kolik mu mám dát času?

Anonymní
18.2.21 14:14

Váhání přítele

Ahoj, prosím o radu, co si o tom myslíte.
V loňském roce jsem se rozvedla po desetiletém manželství, ze kterého mám dvě školní děti. Přestěhovala jsem se do bytu po babičce. Začala jsem žít s přítelem, který se rozešel s partnerkou, se kterou má 1 dítě. Přítel se mnou bydlel s tím, že jeho ex zatím bydlela v jeho velkém bytě a hledala si jiné bydlení. A teď, co je ten problém. Před měsícem se ex konečně odstěhovala a přítel se uzavřel do sebe. Odstěhoval se do svého bytu, že chce být sám a celou situaci strávit, se mnou se téměř nebavil, poslední dobou se staví 2× za týden přespat, komunikujeme přes telefon.
Mám dát příteli čas, a jak dlouho, že je takto pryč, nebo náš vztah vymizí do prázdna? Popravdě tomu nerozumím, protože rozejití byli, ale nějak na něj padlo, že se ex odstěhovala, mezi námi komunikace najednou vázne. Zkoušela jsem s ním mluvit, ale prý si potřebuje dát život dopořádku. Ale já vlastně nevím, jestli je to zástěrka, jak to mezi námi ukončit.
Ještě upřesním, že přítel se mnou chtěl dítě a společné bydlení u něj ve větším bytě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
18.2.21 14:18

Nevyužil tě jenom jako přechodný pobyt a když jeho ex uvolnila jeho byt, tak tím to pro něj končí? Nepřála bych ti to, ale jaks to napsala, tak to na mě působí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
18.2.21 14:20

Já chápu, že si to potřebuje odžít. Uzavřela se mu jedna životní kapitola. Dala bych tomu chvilku času…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
18.2.21 14:22

Myslím si, že je to chytrý kluk, který pochopil, že vztahy se mají budovat pomalu a jistě a hlavně s vyřešenou minulostí.
Plánovat dítě rok po rozvodu, je hodně brzy. Hodně, hodně brzy.
Obzvláště kvůli dětem, které máte, je potřeba jít na vztah pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:27

@Paola21 Právě si tím nejsem jistá, protože náš vztah ze společného bydlení klesl sotva na randění. Chvíli jsem si myslela, že snad chce ex zpátky, ale to nejspíš ne. Spíš je to pro nej najednou jiné a neumí to strávit. Ale na mě to nepůsobí dobře vůči mě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 14:29

@flavi Zmínku o dítěti jsem dávala spíš kvůli faktu, že jsme vztah plánovali navážno. Tím, že se mnou a mými dětmi bydlel, mi to náhlé ochlazení přijde divné.
Na druhou stranu je mi 40 a pokud bych chtěl ještě jedno dítě, nemůžu čekat dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
1072
18.2.21 14:31
@Anonymní píše:
V loňském roce jsem se rozvedla po desetiletém manželství, ze kterého mám dvě školní děti. Přestěhovala jsem se do bytu po babičce. Začala jsem žít s přítelem, který se rozešel s partnerkou, se kterou má 1 dítě. Přítel se mnou bydlel s tím, že jeho ex zatím bydlela v jeho velkém bytě a hledala si jiné bydlení. A teď, co je ten problém. Před měsícem se ex konečně odstěhovala a přítel se uzavřel do sebe. Odstěhoval se do svého bytu, že chce být sám a celou situaci strávit, se mnou se téměř nebavil, poslední dobou se staví 2× za týden přespat, komunikujeme přes telefon.
Mám dát příteli čas, a jak dlouho, že je takto pryč, nebo náš vztah vymizí do prázdna? Popravdě tomu nerozumím, protože rozejití byli, ale nějak na něj padlo, že se ex odstěhovala, mezi námi komunikace najednou vázne. Zkoušela jsem s ním mluvit, ale prý si potřebuje dát život dopořádku. Ale já vlastně nevím, jestli je to zástěrka, jak to mezi námi ukončit.
Ještě upřesním, že přítel se mnou chtěl dítě a společné bydlení u něj ve větším bytě.

Takhle, jak to popisuješ, to bohužel vypadá na zástěrku. Když už jste spolu bydleli a najednou takhle šlus, nedovedu si představit, co by za tím mohlo být jiného. Nějaké strávit, dát dopořádku, to jsou jen příšerné kecy, když už jste spolu bydleli. Sorry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
18.2.21 14:36

Obávám se že ty jsi do něj zamilovaná výrazně víc, než on do tebe. je mi líto.

Jestli si se rozváděla kvůli milenci, kterého si chtěla proměnit na nového celoživotního partnera, tak to asi nebyl dobrý plán.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
18.2.21 14:39
@Anonymní píše:
@Paola21 Právě si tím nejsem jistá, protože náš vztah ze společného bydlení klesl sotva na randění. Chvíli jsem si myslela, že snad chce ex zpátky, ale to nejspíš ne. Spíš je to pro nej najednou jiné a neumí to strávit. Ale na mě to nepůsobí dobře vůči mě.

Jo na mě to vůči tobě nepůsobí taky dobře. Žili jste spolu jako rodina a on se pak, hned jak je to možné, když jeho ex vyklidí pole, přestěhuje k sobě a s tebou téměř nekomunikuje. Zkus si s nim promluvit osobně, co ti na to poví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
18.2.21 14:40

Jak dlouho spolu jste? Minulý rok jsi se rozvedla, nastěhuješ si k sobě přítele a plánujete dítě?! Trošku hrrr, ne? Vypadá to, že už nemá zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
18.2.21 17:00

Chápu.
Jsou dvě možnosti.
1. Vrátil se do bytu, najednou je tam sám a vytanuly na něj vzpomínky na ex. Zjistil, že na ní myslí více než na tebe a přibrzdil.
2. Je to chytrý sobec, potřeboval dočasné bydlení a sex. Bydlení už má, tak teď už je ten sex…

V obou případech to chce zbrzdit z obou stran a přehodnotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
18.2.21 17:54

Ať už je to jak chce, vykašli se prosím Tě už v tomhle věku na dítě a buď tady pro svoje dvě děti, které Tě potřebují a nechtějí přijít o mámu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
18.2.21 19:42

Ahoj.
Tady odpoved nehledej. Vsechno budou pouze spekulace. Ty ho znas prece nejlepe. Mimochodem jak chapu, je to Muz v strednich letech. Dej mu cas si vse srovnat v hlave! ( a nehledej v tom zadny zensky).
At to dopadne takovy a nebo makovy.
Neuhanej ho.

Tom

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1638
18.2.21 21:02
@Anonymní píše:
Ještě upřesním, že přítel se mnou chtěl dítě a společné bydlení u něj ve větším bytě.

To je divný, že tam odešel sám, když vás tam původně chtěl mít všechny a ještě další mimčo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
18.2.21 21:45

Dala bych mu ten čas. Třeba to potřebuje opravdu vstřebat.

Mohu se mýlit, ale působí to na mě, že se zalekl, že by teď musel začít sliby plnit.

Hlavně ho teď netlač do dítěte, ať na něj pak nejsi sama.

Taky by mohl ten byt vyklízet a u toho vzpomínat na staré časy. Třeba nechce, aby ses mu v tom hrabala. :nevim:

Nejde ani vyloučit, že ti celou dobu kecal, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat