Vánoce pro děti

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 13.10.14 10:01
Vánoce pro děti

Ahoj děvčata :mavam:,

jak dětem vysvětlujete Vánoce, co pro ně chystáte, jaké máte tradice a výzdobu? Prostě mě zajímá vše okolo Vánoc pro děti, protože přece ty „dětské“ Vánoce jsou ty nejkrásnější…

Ještě to zkusím trochu přiblížit, zatím vše vymýšlím a hledám inspiraci. Zajímá mě, jak dětem vysvetlujete co jsou to Vánoce, proc je slavíme. Nebo třeba zvonění na zvoneček, najednou se objevi dárky (jak odlákate děti), stromeček musí svitit aby nás Ježíšek viděl. Barborka 5.12 ve váze, ruzne tradice na štědrý den, Vánoční pohádka na dobrou noc.
Co se tyče výzdoby - věnce (dveře, stul,..), girlandy, přírodní dekorace co sami vyrábíte, atd atd..

Příspěvek upraven 13.10.14 v 10:19

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Králičice
Extra třída :D 13335 příspěvků 13.10.14 10:06

Je fakt, že já se na Vánoce s malou těším hodně - spíš na to chystání než na samotný večer..Už jsme vyrobili s dcerou dárečky z moduritu (víc neprozradím, je to překvápko a bůh ví, kdo mě špehuje :-p, manžel se taky účastnil ), ještě chci dělat krabičky na ty dárečky (malá je počmárá), budeme vyrábět přáníčka, péct cukroví, zdobit byt :-)

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 13.10.14 10:07

No tak můj malý bude mít své první Vánoce, to bude milt 4 měsíce, takže toho moc vnímat nebude. Ale příští rok už to bude úžasné. Ale s manželem krájíme jablíčka, já budu poprvé péct cukroví, budu dělat adventní věnec a rozhodně koukat z okna a čekat na Ježíška. Ještěže tady v Německu ho mají taky :)

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 13.10.14 10:10

Letos budou vánoce vnímavějším než loni pro malého..proto se těším… :mrgreen:

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 13.10.14 10:12

@Malike Kolik měl loni? :)

Manticora
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 13.10.14 10:12

My se snažíme prožívat Vánoce spíš duchovně. Nedáváme si dárky, maximálně nějakou symbolicku pozornost, protože se nám to zvrhlo v soutěž, kdo dá víc. Syn (3,5) nějaké dárky dostane, nakreslí babičkám obrázek a bude to. Ušetřené peníze dáme na charitu.
Pak spolu upečeme rohlíčky, to stačí, akorát se pak všichni přežíráme. Uděláme věnec a ozdobíme stromeček. Jinak budeme rádi, že jsme všichni spolu, zdraví a spokojení. To syn pochopí později.

Crystal87
Generální žvanilka 23943 příspěvků 13.10.14 10:15

Lepíme dekorace na okna, doma měníme výzdobu jen trochu, dáme vánoční hvězdu, svíčky, blikátka do oken a různý serepetičky:)Pečeme cukroví, zpíváme koledy:)Miluju Vánoce:)Kluci se moc těší, stromeček kupujem a zdobíme jako rodina(pro mě to jsou nervy, děti si to užívaj:)) pár dní před Vánocema, děti věří ještě v ježíška, takže jim nosí dárky…

Malike
Extra třída :D 14226 příspěvků 13.10.14 10:16

@Halibar loni měl 8 měsíců, ale je opožděný…letos mu bude 20 měsíců a jak se dostane dál po menstální stránce nevím, ale každopádně o proti roku je tu zlepšení..očekávám že bude koukat se zaujetím na stromeček s snad i víc si užívat nových hraček..i když mám obavu že je spíš bude házet za sebe, ale což..loni zájem nulový..tak snad letos lepší :)

mischelinka
Kelišová 6513 příspěvků 13.10.14 10:30

Ahoj holky, já taky miluju Vánoce a od té doby, co mám děti, tak to má teprve to správné kouzlo. Starší syn kreslí obrázek Ježíškovi, má 5 let, tak už má i dost dotazů na téma Ježíšek. Jinak pečeme společně perníčky (děti vykrajují a zdobí, ten mladší 2 letý bude jen zdobit), stromeček zdobíme s manželem večer pře Štědrým dnem, kdy už kluci spí, aby až se ráno vzbudí měli překvapení. Snažím se taky co nejvíc věcí na ŠT. večeři mít připraveno předem, abych si mohla večeři s rodinou užít a jen neobskakovala. Jako malá jsem chodívala po večeři s tátou na procházku a nakukovali jsme do oken a hádali, kdo už večeří, kdo rozbaluje apod. Zakončili jsme to návštěvou kostela a mama s babičkou zatím nachystaly dárky, sklidily ze stolu apod. Letos bychom chtěli s dětmi po večeři na krátkou procházku vyrazit taky, ať jsme spolu, vyvětráme se, prodloužíme napětí apod.
Jinak klasicky zdobíme byt, po ŠT. dnu se chodíme dívat ne živý Betlém do kostela, pouštíme pohádky a koledy. Už se nemůžu dočkat. Loni na Vánoce jsem den před ŠT. dnem skončila se synem v nemocnici a pustili nás až 26. :roll:

krtek93
Neúnavná pisatelka 18411 příspěvků 13.10.14 10:38

Moje dítě (3,5 roku) nedávno samo od sebe nadšeně líčilo babičce, jak to bude o Vánocích, jak bude stromeček a dáááárečky a bude to nááádhera - evidentně už něco probírali ve školce :lol: U nás první dvoje Vánoce s dcerkou fajn (je únorová, takže už první Vánoce nebyla úplně ležící miminko), ale loni teda zatím nejlepší, už to opravdu vnímala, byly jsme se poprvé podívat na Mikuláše a čerty (to se teda bála, koukaly jsme z uctivé vzdálenosti), něco jsme spolu upekly - jednou u nás, jednou u babičky (většinu cukroví dělám teda sama, aby mi to šlo líp od ruky, ale takový perníčky, to je fajn těsto, tam se může vyblbnout) a Ježíška jsme šly vyhlížet z okna vybavený prskavkama (aby měl tatínek čas a prostor „naježit“ pod stromeček, a že mu to trvalo, už jsem nevěděla, čim jí mám v tom pokoji zdržet), to začala na celý sídliště vykřikovat z otevřenýho okna „Ježíškůůů, kde siii, už poď sééém“ :mrgreen: Tak jsem zvědavá co letos. Chtěla bych s ní napsat už nějakej dopis pro Ježíška (ale musim jí nějak nenápadně vnuknout aspoň něco z těch dárků, co už mám vymyšlený 8) ) a taky vysvětlit, že z adventního kalendáře se jí opravdu jenom jedna čokoládka denně (loni to nějak nevyšlo). A snad si víc užije dárky, loni byla tak vyjukaná, že si sama rozbalila tak jeden.

audik
Závislačka 3854 příspěvků 13.10.14 10:45

Taky Vánoce milujeme. Zdobíme okna, vyrábíme adventní věnce, pečeme cukroví, posloucháme i zpíváme koledy, těším se že budeme vyrábět řetěz na stromeček…Na štedrý den jdeme odpoledne na procházku dát zvířátkům do krmlece jablíčka a seno. Po večeři jdeme ven zapálit prskavky, aby nás ježíšek viděl a věděl, kde bydlíme. To pošlu přítele s dětmi napřed protože „já přece ještě musím ještě sklidit ze stolu“ a v této nestřežené chvíli naskládám dárky pod stromeček. Zvuk zvonečku nahrajeme na mobil a nenápadně pak zavoláme.

baaruunkaa
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 13.10.14 11:00

Jen tam mimo-Barborka je 4.12. Já vezmu holky do kostela pak povečeříme-manžel dá dárky jak se budou chystat talíře na stůl a po večeři se rozbalí dárky. Vysvětluji při zdobení stromečku, že přijde Ježíšek a donese dárečky. Nic víc zatím nemá cenu vysvětlovat-máme tříleťačku. Záleží jak máš velké dítko.

Lucie 93
Kecalka 195 příspěvků 13.10.14 11:03

Ja Vánoce miluji :) minulý rok bylo malému dva měsíce, takže ještě z toho neměl rozum.
Letos věřím, že si to užije.
Jinak Štědrý den trávíme celá VELKÁ rodina pohromadě.
Zdobíme baráček vyzdoubou, pečeme cukrovi, posloucháme koledy..
25 chodíme do kostela na betlém a vyvhodit všechny ty dobroty :D

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.10.14 11:05

Budeme letos slavit první společné, takže budou zkušební :mrgreen: Jen jsem chtěla napsat k tomu odlákání dětí - budeme mít na baráčku spojenou jídelnu a obývák, takže jsme řešili, jak pod stromek nenápadně propašovat dárečky. A protože máme hned za domem les, v něm srnky, tak jsme si říkali, že by tatínek odešel s klukem dát něco dobrého zvířátkům do krmítka (jakože teď jsme se najedli my a půjdeme nakrmit zvířátka) a já mezitím nachystám, co je potřeba a zazvoním na zvonek.
Jinak se ve zdobení vyžívám, takže spousta světýlek, dekorací, ručně vyrábím věnec. Cukroví peču jen pár kousků, protože to pak stejně nikdo nejí :roll: Příští rok zapojím i prcka. Pouštíme koledy (tady se manžel musí smířit, protože je upřímně nesnáší :mrgreen: ), pohádky, prostě atmosféra jak má být. Já si užívám více ty přípravy než samotné Vánoce a už se moc těším, až to budeme všechno dělat s klukem. A pokusím se mu vytvořit tu stejnou nádhernou atmosféru Vánoc, jakou vždycky uměla udělat moje babička s dědou, když jsem byla malá. Já už se nemůžu dočkat :dance: ¨
Jo a ještě strašně ráda courám po vánočních trzích (ani nic moc nekupuju, jen koukám - to s dítětem asi skončí :) ), chodíme na rozsvícení stromku… ještě by to chtělo nějaký sníh…
Jo, jsem vánoční maniak :andel: A s těma dětma je to fakt kouzelnější.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 13.10.14 11:18

@Sonreir Tak my slavíme návrat sluníčka a až se prcci zeptají, budu říkat, že někdo slaví narození Ježíška, že si na jeho počest dáváme dárky. Což není nic proti tomu, že i tak ty dárky u nás „najednou“ jsou, děti nevidí, jaks e připravují.
Jinak ráno si nosíme do postele džus a šunku plněnou křenovou šlehačkou s toasty, dopoledne si buď hrajeme nebo jdeme ven na veverky, k obědu většinou chodíme k mým rodičům včetně první oslavy, večer si připravujeme nějakou zajímavou mňamku, k prvním synovým vánocům to bylo sushi, letos to vidím na nějakou zvěřinu se švestkovou omáčkou, nebo tak něco.
Až to děti zvládnou, budeme stromek zdobit tím, co sami vytvoříme z papíru, perníčků a mašliček.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >