Varianty jména

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:01
Varianty "tehoz" jména

Dobrý den. Prosím anonymne. Vadi vam, když pani učitelky oslovují vaše děti jménem, které je sice skoro stejne, ale je to jina varianta toho jmena? Třeba mate doma Pavlu a pro pani učitelky je to Pavlína? Nebo Iva/Ivana? Zní to malicherne, ale já právě myslím, ze my, co jsme urcite jmeno z nějakého důvodu daly, tím druhým oslovovat nechceme… Nebo je vám to, maminky, jedno? A jak se na to díváte z pohledu pedagoga vy, co ucite? Podotykam, ze mi absolutne nevadí, když pani učitelky nepoužívají u mého dítěte zdrobnelinu, to vůbec!!! nevyžaduju a chapu, ale třeba na tu Pavlínu (Pavla) skoro neslyší a nejmenuje se tak, resp. nema to v rodném listu… jen bych proste rada oslovení Pavlo v základním tvaru treba, ne Pavlíno. A ty, které mi jen chcete nadat, ze resim hlouposti, se prosim nevyjadrujte, pro me to hloupost proste neni, podle mě je jmeno důležitá součást osobností a pry je velmi nepříjemné, pokud vám je nekdo komoli. Děkuju. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.04.19 13:03

U krestniho jmena nevim, to mám nezkomolitelný, ale příjmení za svobodna mi chronicky všichni psali špatně, protože existujou 2 varianty, jedna častější a ta méně častá, to jsem byla já. :lol: A vadilo mi to teda dost a to to bylo jen v psaný podobě. :lol: :lol:

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 08.04.19 13:04
@Anonymní píše:
Dobrý den. Prosím anonymne. Vadi vam, když pani učitelky oslovují vaše děti jménem, které je sice skoro stejne, ale je to jina varianta toho jmena? Třeba mate doma Pavlu a pro pani učitelky je to Pavlína? Nebo Iva/Ivana? Zní to malicherne, ale já právě myslím, ze my, co jsme urcite jmeno z nějakého důvodu daly, tím druhým oslovovat nechceme… Nebo je vám to, maminky, jedno? A jak se na to díváte z pohledu pedagoga vy, co ucite? Podotykam, ze mi absolutne nevadí, když pani učitelky nepoužívají u mého dítěte zdrobnelinu, to vůbec!!! nevyžaduju a chapu, ale třeba na tu Pavlínu (Pavla) skoro neslyší a nejmenuje se tak, resp. nema to v rodném listu… jen bych proste rada oslovení Pavlo v základním tvaru treba, ne Pavlíno. A ty, které mi jen chcete nadat, ze resim hlouposti, se prosim nevyjadrujte, pro me to hloupost proste neni, podle mě je jmeno důležitá součást osobností a pry je velmi nepříjemné, pokud vám je nekdo komoli. Děkuju. :)

V dotazníku bylo, jak dítě oslovujeme. Tak ho i oslovují ve školce :nevim:

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 08.04.19 13:04

Asi bych to řešila kdyby to vadilo mému dítěti. Já mám doma Alexandra a říkáme mu od narození Alex a ve školce mu zacli říkat Saša, mě se třeba ta varianta nelíbí, ale syn se toho chytil a na nic jiného už skoro neslyší :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:05

Jmenuju se Pavlína a nesnášela jsem, když mi tak někdo říkal, Pavla mi přišla mnohem jemnější.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1996 příspěvků 08.04.19 13:06

Řešila bych to jen pokud by to vadilo tomu dítěti. Já učím a dětí se ptám, jak jim mám říkat, zejména když je jméno trochu „cizokrajne“, myšleno netradiční. Kdyby to dítěti nevadilo, nechala bych to být. Nebo ať se ozve samo.

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 08.04.19 13:06
@Anonymní píše:
Dobrý den. Prosím anonymne. Vadi vam, když pani učitelky oslovují vaše děti jménem, které je sice skoro stejne, ale je to jina varianta toho jmena? Třeba mate doma Pavlu a pro pani učitelky je to Pavlína? Nebo Iva/Ivana? Zní to malicherne, ale já právě myslím, ze my, co jsme urcite jmeno z nějakého důvodu daly, tím druhým oslovovat nechceme… Nebo je vám to, maminky, jedno? A jak se na to díváte z pohledu pedagoga vy, co ucite? Podotykam, ze mi absolutne nevadí, když pani učitelky nepoužívají u mého dítěte zdrobnelinu, to vůbec!!! nevyžaduju a chapu, ale třeba na tu Pavlínu (Pavla) skoro neslyší a nejmenuje se tak, resp. nema to v rodném listu… jen bych proste rada oslovení Pavlo v základním tvaru treba, ne Pavlíno. A ty, které mi jen chcete nadat, ze resim hlouposti, se prosim nevyjadrujte, pro me to hloupost proste neni, podle mě je jmeno důležitá součást osobností a pry je velmi nepříjemné, pokud vám je nekdo komoli. Děkuju. :)

Jinak, mou sestru na základce učitelka oslovovala máminým jménem, neboť ji taky učila. Prostě se občas přeřekla. Sestra to přežila bez úhony.

rokris
Kelišová 7264 příspěvků 08.04.19 13:06
@Anonymní píše:

Nadávat Ti nebudu. :) Mně by to nevadilo. Neřešila bych, protože to prostě těžko ovlivním, aby dítě vždy a všude, kam vkročí, oslovovali všichni tak, jak si já přeju.

hankacd
Kecalka 182 příspěvků 08.04.19 13:08

Dcera je Daniela a pár učitelů jí říkalo Dano. Ty učitele nechápu, je to úplně jiné jméno. Naštěstí je dcera už velká a dokázala jim slušně říct, že se jmenuje jinak. Většina to pochopila, oslovují ji Danielo, Dančo, Danko, Dani. Nenaučila se to jen jedna, ale dcera na Danu prostě neslyší. ;)

Russet
Neúnavná pisatelka 15025 příspěvků 08.04.19 13:08
@hankacd píše:
Dcera je Daniela a pár učitelů jí říkalo Dano. Ty učitele nechápu, je to úplně jiné jméno. Naštěstí je dcera už velká a dokázala jim slušně říct, že se jmenuje jinak. Většina to pochopila, oslovují ji Danielo, Dančo, Danko, Dani. Nenaučila se to jen jedna, ale dcera na Danu prostě neslyší. ;)

Jednu Danielu jsem znala a oslovovali ji Dáňo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:08

@Kriss Tina Alex je prostě naaadherne jmeno. :palec: Pokud budu mít syna, chci taky Alexe, ale ne Sasu. :) Zakl.

Maminanamatersky
Kecalka 439 příspěvků 08.04.19 13:09

Jmenuju se Pavla a s Pavlinou nemam zasadni problem. Rikaji mi tak nekdy i rodice. A cely zivot jsem si urcovala v kolektivu sama, jak bych chtěla, aby se mi rikalo :nevim: Pokud by me od nekoho Pavlína vytacela, rekla bych to.. Nechces to nechat na diteti, co si necha libit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:10

@Maminanamatersky Ma 4 a 1/2 a je hrozne stydliva. A z Pavlíny smutná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:11

Podle mě záleží nejvíc na tom, jak to cítí to dítě. Já mám zvláštní jméno, které hodně lidí zkomolí na Magda, a mně to vadí. Ne že bych to své jméno tak hrozně milovala, ale vadí mi ta ignorace. Magda se prostě nejmenuju a hotovo. Ve svém blízkém okolí mám Pavlínu, která se naopak sama všem představovala Pavla, víc se jí to líbilo. No a pak mám dvě kamarádky Emílie, jednu ve škole zkracovali na Emu a jí to strašně vadilo, brečívala kvůli tomu. A ta druhá naopak své jméno Emílie nesnáší, představuje a podepisuje se jako Ema :lol: . Je to prostě dost individuální. Mně jako mamince by to asi vadilo, kdyby jméno mého dítěte někdo měnil, a zkusila bych to okolí nějak slušně vysvětlit.

malákráličice
Ukecaná baba ;) 2209 příspěvků 08.04.19 13:11

Vzpomnela jsem si na jednu diskuzi, kde si kluk stezoval, ze mu vsichni zkracuji jmeno. Jmenoval se Dalibor a rikali mu Libore. 8)
Myslim si, ze nekdo treba netusi, ze Pavla a Pavlina jsou dve ruzna jmena.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama