Varikokéla u partnera - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 11:55
Varikokéla u partnera.

Ahoj! Holky máte někdo zkušenost u partnera s varikokélou? Partner jí s největší pravděpodobností má. Dá se to už slušně nahmatat, kašlal na to celou dobu, má to už dýl. Hrozně se bál že má rakovinu. Máme půlroční holčičku, ale trvalo nám docela dlouho než se to povedlo. Tlačím ho do operace, ale teď mi tvrdil, že nejdřív si dá spravit zuby (musí na trhání odmičky). Nemáte někdo zkušenost s tím, že se třeba zhoršovala plodnost muže, když varikokélu řešil pozdě? Dva dny zpět jsem ho tu načapala, jak kvůli tomu pláče..
Nepište mi prosímvás, že to měl řešit dřív, já nejsem jeho máma abych ho do něčeho tlačila a odcházet kvůli tomu od něj taky nebudu. Jen mě zajímá, jestli s tím máte někdo zkušenost. Děkuji! :kytka:

Anonym kvůli zdravotnímu stavu.

Reakce:
veri77
Kecalka 143 příspěvků 26.11.18 12:14

ahoj, pokud máte děti a varikokéla ho nebolí, ani nijak neomezuje, tak doporučuju neoperovat. Manželovi to operovali a do půl roku se mu opět vrátilo, takže ted už na to kašle a znova pod kudlu rozhodně nepůjde. Jak jsme pak zjistili, prý v mnoha případech se to vrátí zpět. Dle názorů více gyndařů nezávislých na sobě to plodnost nijak zásadně neovlivňuje. To prý tvrdí urologové, aby měli důvod řezat. Pro klid at si skočí na urologii, a hlavně se ničeho nebojí. Varikokélu má hodně chlapů…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 12:53

@veri77 Děkuji za odpověď. Dítě máme, ale určitě bychom do budoucna ještě chtěli. Partner si myslí, že dcera byla velká náhoda a hlodá nás, jestli když to nebude řešit, jestli se ta plodnost nezhorší úplně. Pod kudlu se taky hrozně bojí.

veri77
Kecalka 143 příspěvků 26.11.18 13:10

Operace to v hodně případech nevyřeší a je zbytečná, nemá cenu se trápit, pokud mu to jinak nějak nepřekáží a nebolí ho to. Na urologii at rozhodně zajde, třeba ho pošlo i na spermiogram, aby se viděla. A taky ti doporučuju zeptat se na to svého gyndaře, co ti řekne. Třeba ti ten spermio napíše a nebude to muset platit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 14:24

Manžel měl Varikokélu 3×, už v pubertě s ní byl na první operaci. Naposledy jako dospělý- byli jsme kvůli tomu na genetice, nic nenašli. Obě děti máme až po operacích. Operace není nic obtížného, jedinou změnou bylo nosit volné spodní prádlo + volnější oblečení v této oblasti. Bral na doporučení nějaké multivitaminy, tuším centrum, spermiogram se po operaci rapidně zlepšil.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 18:24
@Anonymní píše:
Manžel měl Varikokélu 3×, už v pubertě s ní byl na první operaci. Naposledy jako dospělý- byli jsme kvůli tomu na genetice, nic nenašli. Obě děti máme až po operacích. Operace není nic obtížného, jedinou změnou bylo nosit volné spodní prádlo + volnější oblečení v této oblasti. Bral na doporučení nějaké multivitaminy, tuším centrum, spermiogram se po operaci rapidně zlepšil.

Myslíš že návštéva genetiky je na místě? Partner má obrovský křečáky na nohách, tak se trochu bojím, že by to mělo stejný průběh jak u vás, že by se to vrátilo. Určitě skočíme i na spermiogram, co nám to řekne. A jaká byla rekonvalescence? Měli potom nějaké bolesti?

Váš příspěvek
Reklama