Varixy - byly jste na operaci?

26.1.20 22:49

Varixy - byly jste na operaci?

:,( Ahoj ženy, na lýtku se mi po porodu udělal děsný varix :,( Je to pekně hnusný a svědí to. Takže jsme se rozhodla s tim něco dělat, nebo si už nikdy na sebe nebudu moct vzít ani šaty ani sukni. Chtěla bych se vás teda zeptat, jestli jste náhodou některá nebyla na operaci a případně jakou metodou vám je odstranovali? Co výsledky? děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.1.20 10:03

Ahoj, ja mam ted v planu na operaci jit. Celkova narkoza, 3.den me pusti domu. Kamoska na tom byla a pochvaluje si to. Jenze druha kamoska mi rekla, ze jestli planuju dalsi dite, tak mam jit na operaci az potom.. tak ted nevim..

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.20 10:27

Já pod narkozu jít kvůli zilam určitě nechci. Pár narkoz jsem už měla a nechci zbytečně další… Tak snad to půjde i bez toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21736
5.3.20 13:50

Mám ji čerstvě za sebou. Chirurgicky v CA - jinak by se už zvládnout nedal. Ráno nástup, odpoledne domů. Bez obtíží a bolesti - skvělá práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.3.20 22:08

@hanka.br. A jak dlouha CA trvala? V nějakým lokálním umrtvení s tim varixem nic dělat nešlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4805
5.3.20 22:14

@hanka.br. Doporučíš kdes na tom byla, prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21736
5.3.20 22:18
@lichylichozrout píše:
@hanka.br. A jak dlouha CA trvala? V nějakým lokálním umrtvení s tim varixem nic dělat nešlo?

To se nedalo, bylo to fakt hodně přes celou nohu. Ta narkóza trvala hodinu a něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21736
5.3.20 22:20
@Elenloth píše:
@hanka.br. Doporučíš kdes na tom byla, prosím?

Pan doktor Bartoš, Nový Bor, operace v nemocnici v Rumburku. Mimochodem - čistá a voňavá nemocnice. vlídný personál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4805
5.3.20 22:22

@hanka.br. :kytka:
Tak ať už se ti nevrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21736
5.3.20 22:39
@Elenloth píše:
@hanka.br. :kytka:
Tak ať už se ti nevrátí.

Díky. Pravou nohu mi dělali před jedenácti lety a dobrý. Tobě taky hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
446
5.3.20 22:57

Záleží, jaký druh operace chceš a jaký je pro tebe možný - některé neinvazivní nebo miniinvazivní zákroky (které jsou jen v lokální anestezii) lze použít jen na menší varixy nebo na varixy na vedlejší větvi a ne na hlavním žilním kmeni. Některé zákroky je třeba podstoupit víckrát (něco jde třeba řešit vpíchnutím speciální pěny, která žílu uzavře a ta se postupně přemění ve vazivový pruh, ve výsledku je to stejné, jako když ti ji vytáhnou, ale to se dělá tak na 3×). Je potřeba zajít si na vyšetření, ideálně na pracoviště, kde nabízí různé druhy řešení a mají zkušenosti a ví, co je na který typ varixů nejlepší.
Já řešila operaci loni, byla nezbytně nutná už ne z estetického, ale zdravotního hlediska (měla jsem neustálé záněty žil a hrozil vznik bércového vředu), měla jsem potíže také po těhotenství. Bohužel problém byl tak rozsáhlý, že bylo třeba vytáhnout celý hlavní žilní kmen a některé vedlejší. Varianta u mě byla jen klasická operace nebo laserová operace. Laser je bezvadný, dělá se ambulantně, nebolí to, hned po zákroku se může chodit, nohu musíš mít také zavázanou stejně jako po operaci, ale tuším, že jen tři dny a po tu dobu si dáváš injekce na ředění krve jako prevence před trombózou. Pak nosit asi dva týdny kompresní punčochy. Tento zákrok podstoupila kamarádka a byla nadšená, do týdne byla úplně fit a o noze už nevěděla. Ovšem stojí to přes dvacet tisíc (jeden zákrok = jedna noha)…
Z finančního hlediska to pro mě nepadalo v úvahu, tak jsem šla na klasickou operaci, kterou jako jedinou hradí zdravotní pojišťovna (v nemocnici ji máš úplně zadarmo nebo si můžeš připlatit za jednodenní chirurgii, to jsem zvolila já, příplatek byl 5 tis. Kč, nastoupila jsem v poledne, odpoledne mě odoperovali a ráno jsem šla domů). Celková narkóza a celkově delší uzdravování. Dělá se to tak, žese udělá řez v třísle a na kotníku a pak série menších řezů po celé noze a tím se postupně žíla „vyháčkovává“, takže ti zůstane řada malých jizviček. Měly by postupně zaniknout, ale já je po roce mám stále hodně viditelné. Už nejsou červené, ale bílé, ale pořád dost zřetelně vystupují (u některých jsou stále viditelné i stopy po stehách), pěkně to rozhodně nevypadá. Původně mi řekli nohu mít zataženou obvazy týden a pak cca 6 týdnů kompresní punčochy, 10 dnů injekce na ředění krve. Nakonec se mi to zkomplikovalo, protože se mi udělal podél celého toho „tunelu“, co zbyl po vytažené žíle, zánět a to bylo peklo. Kompresní punčochy jsem mohla navléct až asi za tři týdny a do té doby jsem musela nohu fačovat, protože byla v různých fázích otoku. Bolelo to šíleně, nemohla jsem na nohu vůbec našlápnout a celková léčba se mi protáhla asi na dva měsíce. Prý se to někdy stane a není jak tomu zabránit… No ale kdyby toho zánětu nebylo, tak bych přešla na kompresky po týdnu a cca do dvou až tří týdnů jsem měla být fit. :(
Pokud by nebyl problém ve financích a varianta laseru by byla možná, tak bych volila raději ten. Do operace s druhou nohou se mi teda už nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21736
6.3.20 07:18

@zzpet Zřejmě velmi záleží na postupu a přístupu operatéra. Měla jsem v pondělí klasickou operaci s řezy v tříslech a dalšími, jak popisuješ, nohu zavázanou do včerejška, dnes už bez obvazů, žádné punčochy, otoky ani injekce. Normálně chodím, vůbec to necítím a dnes si nechám ukončit neschopenku, jen si v úterý dojdu na stehy. Byla jsem na stejném zákroku před jedenácti lety s druhou nohou u jiného lékaře a bylo to dost podobné tomu, co popisuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama