Váš jídelníček v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeTha77
Stálice 78 příspěvků 18.02.18 20:58
Váš jídelníček v těhotenství?

Nastávající i stávající maminky,

jaký je Váš jídelníček v těhotenství? Zjistili mi málo železa, tak ho beru v tabletách plus vitamíny, ale miminečko roste :srdce: Ráda bych však zlepšila svoji stravu, stále hledám inspiraci. Jak se stavujete v těhu vy, abyste měli dost všech živin?

Já před otěhotněním stravu moc neřešila a dnes se stále učím zdravé stravě. Zatím to vypadá u mě tak: 1) Každý den se sním jeden až tři kusy ovoce nebo oblohu zeleniny - ale teď přes zimu je to s ní složitější a je jí málo, protože té supermarketové moc nevěřím, že je kvalitní.

1. Denně mléko a sýr na pečivo
  1. Každý týden sním rybu či jiné maso a luštěniny

Jak se stravujete Vy a co si hlídáte ve stravě?

Díky za rady :andel:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 18.02.18 21:00

Stravuji se pořád stejně jako před tím než jsem byla těhotná :) jen sem tedy přestala pít kafe jelikož mi nechutná a jediné co dodržuji je že si nedávám tatarák jinak jim vše ;)

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 21:04

Jedla jsem to, co jindy, jen jsem se vyhýbala syrovému masu (ale to nevyhledávám ani tak, nemám to moc ráda) a salátům s majonézou - jednou za čas zaprasím rybím :oops:. Prostě to, kde číhalo reálné nebezpečí. Testy jsem měla dobré, jen ke konci taky horší železo, ale jen lehce pod hranicí. Dvě těhotenství jsem brala to, co mi napsal doktor, třetí jsem si našla přirozenější formu.
Já jsem si dala sem tam i sklenku vína nebo malé pivko a tam je vitamínů taky hodně ;) A teď do mě :mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 21:04

@Petruna21 Jo, to jsem první 4 měsíce taky nepila, taky mi nechutnalo, a to jsem velký milovník kávy.

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 18.02.18 21:07

@Aries6 Já tedy pila rozpustné s více mléka ale i tak nechutná mi a je mi po něm těžko tak že teď ujíždím na čajích :) ale jak jsem psala jinak si dám dá se říci vše krom toho syrového masa. Na co mám chuť si dám :D

MarkeTha77
Stálice 78 příspěvků 18.02.18 21:07

Syrovému masu se taky vyhýbám - ale ostatně to mi nechutnalo ani před otěhotněním. Občas si dám sladké, to miluju, ale nemám ani těhu cukrovku ani moc nepřibírám. Nejsem bio eko máma, ale chci si hlídat základ všech živin. Tak mě zajímá jak to mají třeba ostatní :andel:

MarkeTha77
Stálice 78 příspěvků 18.02.18 21:09

Ještě se vyhýbám syrovým vajíčkům a polotovarům, ale jinak si neodpírám, ale díky tomu, že jsem před otěhotněním se stravovala drobet prasácky bych teď ráda měla i přes občasné hříchy dobrý základ ;)

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 21:09

@Petruna21 Já přešla na sojové sušené mléko. Mě se zdá, že mě těžkne v žaludku spíš to mlíko. JE to trošku jiná chuť, ale zvykla jsem si.
Už jsem vícekrát nezávisle na sobě četla, že kombinace mléka a kávy nějak zatěžuje klouby. Ale nevím, jestli jsem jen oběť internetového faeku nebo na tom něco je :nevim: :D

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 18.02.18 21:11

@Aries6 Jé tak to nevím :lol: já si dala nanejvíš jedno denně a to mi stačilo. Ale za to teď vypiju klidně 10 šálků čaje denně :oops: Sójove mlék je moc dobré hlavně od Alpra ale pěkně drahé :think:

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 21:12
@MarkeTha77 píše:
Syrovému masu se taky vyhýbám - ale ostatně to mi nechutnalo ani před otěhotněním. Občas si dám sladké, to miluju, ale nemám ani těhu cukrovku ani moc nepřibírám. Nejsem bio eko máma, ale chci si hlídat základ všech živin. Tak mě zajímá jak to mají třeba ostatní :andel:

Já toto začala hodně řešit, až jsem začala krmit děti - tzn. kolem roku, kdy dostávaly to, co my. Od té doby vím tak o 80% víc věcí o výživových hodnotách a dalších věcech okolo jednotlivých surovin. Do té doby jsem nějak neřešila. Taky nejsem eko bio matka, ale jsou věci, co mi domů nesmí.

Aries6
Generální žvanilka 21867 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 21:15
@Petruna21 píše:
@Aries6 Jé tak to nevím :lol: já si dala nanejvíš jedno denně a to mi stačilo. Ale za to teď vypiju klidně 10 šálků čaje denně :oops: Sójove mlék je moc dobré hlavně od Alpra ale pěkně drahé :think:

Já kupuju sušeného zajíce. Stojí tuším 70 Kč nebo tak nějak. Dávám si půl lžičky, takže to mám na dlouho. Tekuté jsem ještě nezkoušela.
Jinak čaj já taky miluju. Nepiju minerálky, minimálně šťávy nebo džusy, ale třeba ani vodu. Ale zato čaje, všechny možné bylinky a zelený, uáááá, mňam. Teď jsem ve fázi, kdy zjišťuju, že některé bylinky se dlouhodobě nemají a já je pila :oops:
Jo a fenyklovo-anýzovo-kmínové čaje na podporu kojení, to byla taky mňamka. Ty piju pořád. A i když už rok nekojím, kapku ještě vymáčknu :mrgreen:

lusy.lus
Kecalka 274 příspěvků 1 inzerát 18.02.18 21:16

Já jsem si oproti netěhotnému stavu nechala koupit do mrazáku zmrzlinu. :) A nepiju kafe a alkohol. Nejím syrové maso, vejce, plísňové sýry.

Petruna21
Echt Kelišová 9781 příspěvků 18.02.18 21:18
@Aries6 píše:
Já kupuju sušeného zajíce. Stojí tuším 70 Kč nebo tak nějak. Dávám si půl lžičky, takže to mám na dlouho. Tekuté jsem ještě nezkoušela.
Jinak čaj já taky miluju. Nepiju minerálky, minimálně šťávy nebo džusy, ale třeba ani vodu. Ale zato čaje, všechny možné bylinky a zelený, uáááá, mňam. Teď jsem ve fázi, kdy zjišťuju, že některé bylinky se dlouhodobě nemají a já je pila :oops:
Jo a fenyklovo-anýzovo-kmínové čaje na podporu kojení, to byla taky mňamka. Ty piju pořád. A i když už rok nekojím, kapku ještě vymáčknu :mrgreen:

Tak zkus i tekuté od Alpra jsou opravdu dobré mají různé, mandlové, kokosové, vanilkové, čokoládové ale nejlepší je Vanilka :palec: a mají i do vaření i jogurty je to dražší ale stojí to za to fakt jsou moc dobré. Já čaje, vodu, minerálky taky mi nevadí ale co můžu a po čem mi je fajn je Coca-Cola :oops:

Kristyna.Vechtova
Kelišová 7098 příspěvků 18.02.18 21:23

Jím cokoli, kromě syrového masa (ale to nejím ani tak, kromě sushi) sýry jím všechny, jedla jsem i v prvním těhotenství a nikdy mi nic nebylo. Kávu si dám (ale spíš tak jednou za týden). Beru pouze kyselinu listovou, stejně jako u prvního. Jím ovoce a zeleninu ale ne nijak extra porce, piju džusy ředěné vodou.. Zase bych to tak nepřeháněla :)

MarkeTha77
Stálice 78 příspěvků 18.02.18 21:25
@Aries6 píše:
Já toto začala hodně řešit, až jsem začala krmit děti - tzn. kolem roku, kdy dostávaly to, co my. Od té doby vím tak o 80% víc věcí o výživových hodnotách a dalších věcech okolo jednotlivých surovin. Do té doby jsem nějak neřešila. Taky nejsem eko bio matka, ale jsou věci, co mi domů nesmí.

Právě vím, že mě čeká kojení a pak příkrmy a tak nechci nic ošidit. A kolik ovoce a zeleniny denně považuješ za vhodné a jaký máš názor na mléko v těhotenství? :) ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama