Co si objednáváte? Kaťák, zvěřinu nebo něco, co neznáte?

1577
8.11.19 01:15

Vazne vam chutnaji ty "blafy"?

Ahoj, mamka i ja delame jako provozni v hospode, ja v okresnim meste, mamca v obci kde zije neco kolem 1500, jde o to ze kdyz jsme odstranily z listku typu katuv sleh, kure s broskvi, bramborak s kuretem a nivou, samuraj, tak lide prestali chodit :nevim: mama delala jehneci hody na vikend a prislo na to par lidi, kdyz da jako polevku dynovou tak si to nikdo neda, kdyz drzstkovou tak je hned pryc.. ze srandy jsem ji napsala at udela vikendovou akci retro, gothaj s cibuli, smazeny romadur, veprove s mrkvi, tu broskev, vlasak, a uz nevim a na to meli cely vikend plnou hospodu, smutny je ze taky rodice detem objednaji spagety s kecupem, nez s cerstvym rajcatovym rafu :mrgreen: pak nemaji zdrave navyky :mrgreen: nevim jestli se ti lide boji jit do neceho noveho, tady je to lepsi, ale smazaky a kureci kapsu nemuzu proste dat pryc :zed: kdyz byly u nas drubezi hody tak byl kohout na vine a lide se ptali co to je, nebo halibut s celerovym purre, nevedela pulka hostu, nevi jak se vyslovuje supreme, co je vakuum, pro me je samozrejme ze to znam, teleci osombuco jsem se neodvazila napsat, to by se cisnici zblaznili… :pocitac: vazne si radsi date katak co si muzete udelat dom a nebo zlusite treba zverinu nebo neco co neznate? :kytka: Ja obcas taky doma udelam kapsu nebo cmundu ale platit za to v hospode mi prijde smutne a zbytecne, neberte to prosim jako hejt jen me to zajima :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

845
8.11.19 01:31

Popravdě nevím, proč by měl být problém, že někdo neví, co je halibut, neumí vyslovit supreme nebo neví nic o vaření ve vakuu. Tohle má umět hospoda prodat.

Když koukám na tenhle příspěvek, taky tam některé termíny neznám a zdají se mi divné (rajčatové rafu?, telecí osombuco? - to je myšleno Osso Buco? 8o, purre - je myšleno purée?). Nepíšeš náhodou téhle nešťastné hospodě kartu ty? Jestli jo, tak už chápu zmatenost hostů :mrgreen:

Vykašli se na světáctví. Zlepšete základy.
Když vidím šílený jídelák, taky jdu do smažáku. Fritéza = bezpečí. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
8.11.19 01:41

Pisu z maleho ntb a ragu mi ujelo, pyre na kartu pisu jako pyre, puree by nezvladli asi jedna pani si to spojila s nejakym kocicim krmenim tak mam psat pyte, ano to osso buco mi ujelo :oops: uz mi padaji oci, ale ne tam u mamci jde o to ze reknou tele to nezeru dej mi gulas, ted jsou martinsky my mame plno, mama par rezervaci, tam si husu kazdej udela doma, ale nechapu proste, ze husu si doma udelaji coz zabere nekolik hodin, a pak prijdou a daji si katak co je za pul hodiny :nevim: ja bych taky jela klasiku v nejlepsi kvalite ale majitel chce tyto speciality, a pak se to vyhazuje nebo rozda :nevim: kousek od nas je asi od zari otevrena mexicka restaurace, fakt dobre vari, ale zaviraji, nikdo tam nechodi, a to meli napsane tucne fajitas a pod tim jak pro blbecky rozepsane slozeni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5189
8.11.19 01:42

@MrsNorris Děkuji něco podobného jsem chtěla napsat jenom automatická oprava textu na mobilu mi to pořád opravuje na správné názvy :mrgreen:

@Peggy54 Tak mezi Kaťákem a vařením Sous-vide (které mimochodem vytváří množství zbytečného plastového odpadu) existuje množství mezistupňů, které jsou ochotni zaplatit i lidé, kteří neradi s jídlem experimentují. Já si ráda zajdu na dobré jídlo, ale co mě děsí že i v dost drahých restauracích (pro mě to je kde se účet vyšvihne k útratě kolem 500 za jednu osobu) dostanu jídlo které si doma umím uvařit lépe a to nejsem vyučená kuchařka. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
8.11.19 01:46

Tak záleží na tom, kdo a proč tam chodí. Na lepší jídlo si zajdu večer, do nějaké dobré kvalitní restaurace. Na rychlý oběd si dám v obyčejné jídlo. A ano naprosto v klidu si dám kuře s broskví nebo ten bramborák. Nevidím na tom nic špatného. Jo a dítě si klidně taky dá špagety s kečupem. Oni v restauracích ty omáčky s mletým na špagety dost často mají hodně kořeněné a to mi pak nejí. Ale když mají v nabídce, tak si nejradši dáme smažený sýr/hermelín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
8.11.19 01:49

@Heivka tak 500 za dva s pitim, polevkou a hlavnim chodem nebo dezertem misto polevky je tak lehce pod prumerem restaurace… to dame s manzelem vic kdyz se jdeme najist v sobotu na bowling kde to je ve sportovnim prostredi a maji klasiku, je tu i salanda a ceny stejne jako v praze, pod 700 vecere pro dva nejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
8.11.19 01:51

@lucenka my tam nedavame maso, to je zas jine jidlo, ale pouze rajcata, olivac, minimum cesneku, sul, pepr, oregano a bazalka a strouhany syr. Nj kecup je zadarmo, tato omacka 25 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
8.11.19 01:55
@Peggy54 píše:
@lucenka my tam nedavame maso, to je zas jine jidlo, ale pouze rajcata, olivac, minimum cesneku, sul, pepr, oregano a bazalka a strouhany syr. Nj kecup je zadarmo, tato omacka 25 :nevim:

Tak tohle by mi kluk nejedl. Ten kečup je jistota, že to nebudou vyhozené peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
8.11.19 01:58

@lucenka nj volne cukry do ditete odmala…muj 6ti lety bracha by zas nesnedl kecup :nevim: mama mu ho nezakazuje ale kdyz ho ochutnal k parkum tak nenene fuj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
8.11.19 02:00
@Peggy54 píše:
@lucenka nj volne cukry do ditete odmala…muj 6ti lety bracha by zas nesnedl kecup :nevim: mama mu ho nezakazuje ale kdyz ho ochutnal k parkum tak nenene fuj

Tak neberu cukr jako nějaký jed. Takže s tím opravdu nemám problém. Nechodím do restaurace, aby mi tam. nekdo vysvětloval, co je kvalitní strava, co.je a není vhodné pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1577
8.11.19 02:03

@lucenka jasny kazdeho vec :) jen ja bych toto diteti nedala, to uz radeji paldy s tvarohem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
8.11.19 02:07
@Peggy54 píše:
@lucenka jasny kazdeho vec :) jen ja bych toto diteti nedala, to uz radeji paldy s tvarohem

To by mi dítě taky nejedlo. Prostě každý má jiné chutě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12745
8.11.19 02:53

Tak my zrovna bysme si u vas pochutnali a retro menu by nas teda fakt nebralo. :D A deti mi teda spagety s kecupem neji, to by na me koukaly jak na blazna. Je to skoda, je mi jasne, ze lidi, co chteji poradne jidlo to maji v cr i krapet slozitejsi s vyberem restauraci. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
8.11.19 03:10
@lucenka píše:
To by mi dítě taky nejedlo. Prostě každý má jiné chutě.

Pokud mi dite neji omacku na testoviny, nabidnu mu k nim olivac a/nebo strouhany syr. Kecup by me nenapadlo diteti ani sobe nad testoviny dat. Mmch, od ktereho ukonceneho mesice se zavadi do jidelnicku? ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40205
8.11.19 03:12
@Lucynka_v píše:
Pokud mi dite neji omacku na testoviny, nabidnu mu k nim olivac a/nebo strouhany syr. Kecup by me nenapadlo diteti ani sobe nad testoviny dat. Mmch, od ktereho ukonceneho mesice se zavadi do jidelnicku? ;-)

takže to, co není někde uvedeno, že se má zavést do jídelníčku dítěte, tak mu nedáváš? 8o Já tedy nechávám v restauraci výběr na dítěti. A špagety s olivovým olejem by mi nejedlo. Popravde samotné špagety s olejem a sýrem bych taky nejedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama