vcestná placenta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.05.03 18:30
vcestná placenta

Ahojte holčeny, ráda bych se dověděla něco o vcestné placentě. Budu prvorodička (zatím v 26. týdnu) a mám z toho celkem obavy. Prý se rodí dříve a císařským řezem. Najde se mezi vámi některá, která jste to již absolvovala? Doktorka mi už nedává mnoho nadějí na zlepšení, tak bych ráda znala něčí zkušenosti. Díky předem a přeji všem nádherná mimítka!

Reklama

Reklama

Reakce:

Petruna
Kecalka 104 příspěvků 13.05.03 19:37
vcestná placenta

Ahoj,

během prvního těhotenství jsem měla ten samý problém.Pokud se to hlídá (což, jak je u Tvojí paní doktorky vidět,tak hlídá) nemusíš mít strach.Císařský řez jsem podstoupila 2×.Většinou se operace plánuje dopředu,aby ,pokud je to oravdu hraniční,nedošlo k odloučení placenty nebo masivnímu krvácení.Sama mám za sebou 2 císařské řezy v prvním případě pro tu placentu ,v druhém pak pro nepostupující porod.Je nutné ale být opatrná a zachovávat klidový režim.Hodně zdaru a krásné a zdravé miminko!!!! Přeje Petra

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 33 inzerátů 05.04.17 15:11
obnova diskuze

Ahoj holky,
včřera jsem byla na KO 20TT a docela mě vyděsili, ne že by teda chtěli:) doktor mi zjistil placentu nasedající na branku, prý orajem a poučil o CŘ pokud se placenta nezvedne, sice dodával, že se to může ještě změnit, ale taky říkal, že v tomhle případě neví, čekám druhé dítě a i u syna jsem dost krvácela-porod přirozený. jelikož jsou synovi necelé dva roky, nějaké šetření nepřichází v úvahu, moc…
chci se zeptat jestli jste na tom nějaká podobně a popřípadě se podělit o starosti i pokecat. nejsemz toho zrovna nadšená a to i z důvodu že už to není první komplikace za tohle těhu. Už aby to bylo za náma a v pořádku!!! :mavam: :mavam:

LucsynkaR
Kelišová 7065 příspěvků 8 inzerátů 05.04.17 16:51

@PetraMerry u 2.tehotensrvi jsem měla taky nízko placentu, tuším 1,5cm od branky a na zadní straně. Dr. rikal, že je do konce těhotenství čas, že by se měla vytáhnout a opravdu, po 30.tt byla 2,5cm nad a ke konci tuším 6cm. S tím, jak bříško a děloha roste, placenta se většinou vytáhne nahoru.. porod byl přirozený a bez komplikací.. jo a k tomu setreni-me říkal nenosit nic těžkého, polehavat, odpočívat.. doma syn 3,5let-polehavat se nedalo, ale nenosila jsem ho..

sweetsecret
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 05.04.17 19:19

Ve 20 tt na druhem screeningu jsem mela placentu na predni strane dole a jeji cast zasahovala do por.cest. Zadne spec. opatreni jsem nedelala(behani kolem 2 deti, akorat bych asi vypustila sex), ani doktorka mi nic nerikala a ve 30 tt na poslednim velkem UTZ uz byla cela na predni stene nahore(vytahla se), tak snad je vse v poradku.
A jsem v 33tt a brisko ted teprve roste, takze se to muze u tebe jeste zmenit, drzim moc palce. Kazdoadne asi nezvedat nic tezkeho, pokud to jde a v pripade krvaceni samozrejme hned do nemocnice(to jsem teda vycetla, kdyz jsem taky hledala info).

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 33 inzerátů 06.04.17 17:02

@LucsynkaR @sweetsecret no nezvedat nic těžkého je docela sranda :) syn 13kg a pořád se po mě sápe :) no já doufám, že všecohno dopadne jak píšete a bude to v kklidu :) vy jste krváceli? já krvácela v 11tt byla týden v nem. ale nevěděli z čeho.,,, to s placentou asi nemělo nic spol. :roll:

sweetsecret
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 06.04.17 17:35

@PetraMerry nastesti nekrvacela, jen dvakrat takovy hnedy hlen (dva -tri dny), ale to jsem prisuzovala, ze roste deloha(bylo to nekdy v zacatku). Jasne, kdyz mas dalsi maky deti nic nenadelas nikdo za tebe nenakoupi, neodvede deti do skolky, neuvari, to znam),ale treba omezit jine cinnosti(ja mam tezky vysavac nebo manzel mi daval kocar do auta a tak).
Ja jsem si pred spanim predstavovala jak se placenta splha nahoru a jeste si to rikala, ze se vytahne. Takova vizualizace, stejne s tim nic nezmuzes, jen cekat na dalsi UTZ, ja hlavne mam hruzu z cisare, tak jsem chtela aby se vytahla a mohla rodit normlane.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 06.04.17 17:42

Já ji měla dole už snad od 12 týdne. Takže úplný zákaz sexu a měla jsem se šetřit. Doma rok a půl staré dítě :) takže to nejde, nenosit ho… teď na ultrazvuku ve 32. týdnu už je prý krásně vytažená nahoře, takže císař nehrozí…

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 33 inzerátů 06.04.17 17:50

@sweetsecret z císaře strach nemám to spíš z toho krvácení, po tom co jsem si přečetla, fuuuj :( @Modesta nj, říká se, že když je diagnos. takhle brzy, většinou se vytáhne, což se povedlo :palec: :palec: zákaz máme taky ale nijak mě t :palec: o teda nevadí, zatím :jazyk: :D

LucsynkaR
Kelišová 7065 příspěvků 8 inzerátů 06.04.17 20:19

@PetraMerry no syn je ještě malý, aby si to nechal vysvětlit, to máš blbý.. nás si to už nechal vysvětlit.. ale zkus to co nejvíc omezit.. já naštěstí nekrvacela, ale kdybys náhodou začla, tak šupem do nemocnice… Jo a sex mi Dr. nezakazal :nevim:

PetraMerry
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 33 inzerátů 13.04.17 13:35

Holky, ještě jeden dotaz : taky vás tak tlačí spodek? mě poslední dva dny hrozně :roll: někdy mám až strach, že mi malej vypadne:( :pocitac:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 13.04.17 21:17

@PetraMerry

byla jsem na kontrole - mladá je už hlavou dolů, konečně :)

někdy se mi to děje, když se mladá blbě nastaví a na něco mi tlačí. Ale naštěstí to není zas tak časté

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rajčata nejsou jen na špagety a na pizzu. Co s červeným nadělením?

Konec prázdnin je ve znamení dozrávajících červených plodů, které v sobě... číst dále >

OBRAZEM: Koupání před 50 lety: s nubianem, kostkovanou dekou a matračkou

Jít se koupat znamenalo ještě před půl stoletím vyjít ze vrat a k vodě urazit... číst dále >

Reklama