Vdechla jsem do plic vitamín C

Anonymní
13.2.20 10:53

Vdechla jsem do plic vitamin C

Ahoj,

píšu anonymně, protože si připadám jako idiot.

Dala jsem si pod jazyk vitamin C, takový ten klasický celaskon. Ale kolega v práci rozrazil dveře a jak jsem se lekla, tak jsem ho nečekaně spolkla. Asi do plic.

Šíleně jsem kašlala, pak schválně abych to dostala ven, ale nepodařilo se.

Pálí mě to a mám pocit, že mě to propadlo fakt do plic. Vím, že se to stává třeba u rýže, ale většinou se i jídlo malý množství rozpustí…vitamin C by měl sám taky ne?

Co vím, tak je problém u dětí, že spolknou kus plastový hračky, ale vitamin c to jen asi podráždí a rozpustí se?

Je to asi 20 min a pořád pokašlávám a mám trošku tendenci dušení se, ale nic hroznýho, dokážu u toho pracovat.

Nechci to podcenit, ale ani panikařit… takže když to nevykašlu rozpustí se celaskon?

díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5493
13.2.20 10:55

Ano, ale pro jistotu bych kolegům sdělil heslo na Emimino, ať nás případně informují, kdyby to nedopadlo. ;) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
13.2.20 10:56

A jak si myslite, ze se ma vstřebávat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2515
13.2.20 10:57

Tak si to spolkla a nebo vdechla? Spíš si vdechla jenom nějaký sliny a časem to přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8603
13.2.20 11:01

Aspoň je vidět, jak jsou syntetický vitamíny škodlivé :cert: (a jinak jsou taky na nic)

jinak kdo ví kde je, i kdybys ho vdechla, velmi pravděpodobně se rozpustí a vykašláš ho ven

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
13.2.20 11:02
@jege píše:
Ano, ale pro jistotu bych kolegům sdělil heslo na Emimino, ať nás případně informují, kdyby to nedopadlo. ;) :mrgreen:
:pankac: :pankac: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11197
13.2.20 11:06
@jege píše:
Ano, ale pro jistotu bych kolegům sdělil heslo na Emimino, ať nás případně informují, kdyby to nedopadlo. ;) :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.2.20 11:07
@Cenarius píše:
A jak si myslite, ze se ma vstřebávat?

nevím, ale není to kus plastu nebo velký kus jídla…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 11:07
@JancaS84 píše:
Tak si to spolkla a nebo vdechla? Spíš si vdechla jenom nějaký sliny a časem to přestane.

vdechla

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.2.20 11:09

Cítím jakoby „něco“ na hrudníku jakoby na prsou…asi jako dítě, když jsem se učila plavat a vdechla vodu…

tohle bývá nebezpečné, protože jsem to nevykašlala, ale zase je to vitamin c tak doufám, že to není jako spolknout sousto jídla nebo tak… s hltem vody při plavání si taky většinou tělo poradí…

• Nahlásit
  • Citovat
1340
13.2.20 11:21

Ne, fakt nevdechla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3386
13.2.20 11:29
@cell píše:
Aspoň je vidět, jak jsou syntetický vitamíny škodlivé :cert: (a jinak jsou taky na nic)
Řeknu vám tajemství. Vitamín C je pořád jedna a ta samá molekula a je úplně jedno jakej má původ. :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8603
13.2.20 11:43
@Cenarius píše: Řeknu vám tajemství. Vitamín C je pořád jedna a ta samá molekula a je úplně jedno jakej má původ. :palec:

to si teda fakt nemyslím. Je rozdíl ve využitelnosti. Lépe tělo zpracuje přírodní zdroj, navíc pokud jsou potraviny lokální, na které jsme po generace zvyklí, než syntetiku. Ale klidně si jezte, co chcete ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
13.2.20 12:00

Že něco vdechnete se může stát.
Naše učitelka, co jsme měli na zdravce předmětu somatologie, tak má kamaráda patologa a ten pitval paní, která umřela na sepsi, díky arašídu, který měla v plicích.
Prostě ho nevykašlala a on se nějak šikovně zaklínil, že to nešlo poznat a bylo vystaráno.
Léčili ji, ale pořád se ji to vracelo a až na pitvě se ukázalo proč.
Ovšem u vitamínu, bych se nebála, ten se narozdíl od arašídu rozpustí, jen budete mít trochu podrážděnou sliznici. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
13.2.20 12:22

Kdyby jsi to vdechla, tak už nám tu nic nepíšes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu