Ve čtyřiceti druhé dítě?

Anonymní
3.10.19 11:24

Ve ctyriceti druhe dite?

Hezky den vsem, momentalne jsem rozpolcena, tak bych rada slysela i jine nazory. Mam sestileteho syna, mela jsem po porodu nejake problemy, tak mi druhe dite nebylo doporucovano. Ani jsem si tedy nebyla jista, zda bych ho chtela. Nyni doktor obratil a ze bych to klidne mohla zkusit. A ja ted vubec nevim, zda chci ci ne. Rada bych mela dve deti, ale nevim, zda bych dala napriklad narocne mimino. Uz mam prece jen rada svuj klid, rada se vyspim, syn je bezproblemovy, da se s nim cokoliv podnikat. Ale nebude mi to za par let lito? Kdyz se rekne rodina, predstavim si minimalne dve deti. Hrozne se mi strida obdobi, kdy si rikam, ze staci jen jedno a kdy touzim po druhem. Uz nemam moc casu, takze bych se rada rozhodla co nejdriv. Klidne piste vase zkusenosti, jak jste se rozhodli, zda jste nelitovali atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22757
3.10.19 11:27

No a co manžel? Nám se taky moc nechtělo, taky to dlouho nešlo nakonec jsem řekla že ať se rozmyslí na umělé nebo se na to vykašleme. Druhé se nakonec narodí měsíc předtím než mi bude 39. Přirozeně teda nakonec :lol: co bude dál uvidíme, to dáme nějak a rodina bude mít toho dědice :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9840
3.10.19 11:28
@Anonymní píše:
Hezky den vsem, momentalne jsem rozpolcena, tak bych rada slysela i jine nazory. Mam sestileteho syna, mela jsem po porodu nejake problemy, tak mi druhe dite nebylo doporucovano. Ani jsem si tedy nebyla jista, zda bych ho chtela. Nyni doktor obratil a ze bych to klidne mohla zkusit. A ja ted vubec nevim, zda chci ci ne. Rada bych mela dve deti, ale nevim, zda bych dala napriklad narocne mimino. Uz mam prece jen rada svuj klid, rada se vyspim, syn je bezproblemovy, da se s nim cokoliv podnikat. Ale nebude mi to za par let lito? Kdyz se rekne rodina, predstavim si minimalne dve deti. Hrozne se mi strida obdobi, kdy si rikam, ze staci jen jedno a kdy touzim po druhem. Uz nemam moc casu, takze bych se rada rozhodla co nejdriv. Klidne piste vase zkusenosti, jak jste se rozhodli, zda jste nelitovali atd.

A jak se k tomu staví manžel?

Jinak já bych do toho nešla, nejen kvůli věku, ale i kvůli už docela velkému věkovému rozdílu mezi dětmi. Ale to je moje stanovisko. Pokud cítíš, že vám někdo chybí a jsi na tom zdravotně dobře, tak neváhej, jinak budeš nadosmrti litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
3.10.19 11:32

Tohle si musíš urovnat sama v sobě. Budeš na smrtelné posteli litovat, že jsi měla jen jedno dítě? Co si od toho, že budete mít dvě děti slibuješ? Jak jste na tom s financemi a co otec dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
846
3.10.19 11:42

Resim podobne. Cekam prvni a je mi 38, proste nez jsme se rozhoupali a pak to hned neslo, nase blbost. Druhe jsem vzdy chtela. Budu ho mit az po 40 zrejme. A nebo nebudu, kdo vi.
U tebe bych se trochu bala toho vekoveho rozdilu mezi detmi, to je jak dva jedinacci a je to narocnejsi. Ale dej na instinkt a co ti rika srdce, urcite mas dobre zazemi, takze to pripadne das :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 11:56

Já bych do toho šla, měla jsem druhé dítě ve 38letech a užívám si to moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13402
3.10.19 12:01

Prvni jsem porodila ve 37, druhe budu rodit po 40. narozeninach. Drutako jsem si poridila primarne kvuli dcerce, aby nebyla sama a ptoro, ze manzel jeste jedno chtel. Kdyby to bylo ciste jenom o tom, co chci ja, stacilo by mi asi jedno.

Male se narodi za 3m a samozrejme mam obavy, jak to budu zvladat, fyzicky i psychicky. Nicmene, uz je na ceste, takze uz neni cesty zpet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
3.10.19 12:01

Nechápu proč by měl vadit větší věkový rozdíl mezi dětmi? Proč jako? Já mám děti od sebe 12 let, milují se. Velký brácha a mrňavá sestřička. Dcerka se mi narodila ve 42, jsme všichni hrozně šťastní, prarodiče stále aktivní a v důchodu se málem hádají o hlídání :-) všichni si to užíváme, jsem ráda, že syn už nebude nikdy sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 12:02

Uz bych nesla do toho.ve ctyriceti planovat dite jsou spojena zdravotni rizika. diteti bude 20 a ty uz budes skoro duchodkyne.

• Nahlásit
  • Citovat
4871
3.10.19 12:06

V tvém případě nešla. Kdyby ti doktor řekl, že můžeš, nejspíš na to nepomyslis. Co na to manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13402
3.10.19 12:08
@Anonymní píše:
Uz bych nesla do toho.ve ctyriceti planovat dite jsou spojena zdravotni rizika. diteti bude 20 a ty uz budes skoro duchodkyne.

vidim, ze jses na svuj nazor hrda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4955
3.10.19 12:09
@Anonymní píše:

Jaka rizika? No tak bude mit v 60 ti letech 20 leteho dospeleho potomka.Vadi to nejak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3840
3.10.19 12:11

Nešla bych do toho. Je ti 40 a už jsi sama psala, že jsi zvyklá na svůj klid. Dokážeš zase x měsíců vstávat na kojení atd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4797
3.10.19 12:16
@Anonymní píše:
Hezky den vsem, momentalne jsem rozpolcena, tak bych rada slysela i jine nazory. Mam sestileteho syna, mela jsem po porodu nejake problemy, tak mi druhe dite nebylo doporucovano. Ani jsem si tedy nebyla jista, zda bych ho chtela. Nyni doktor obratil a ze bych to klidne mohla zkusit. A ja ted vubec nevim, zda chci ci ne. Rada bych mela dve deti, ale nevim, zda bych dala napriklad narocne mimino. Uz mam prece jen rada svuj klid, rada se vyspim, syn je bezproblemovy, da se s nim cokoliv podnikat. Ale nebude mi to za par let lito? Kdyz se rekne rodina, predstavim si minimalne dve deti. Hrozne se mi strida obdobi, kdy si rikam, ze staci jen jedno a kdy touzim po druhem. Uz nemam moc casu, takze bych se rada rozhodla co nejdriv. Klidne piste vase zkusenosti, jak jste se rozhodli, zda jste nelitovali atd.

Ja bych do toho už nesla pokud mas rada svuj klid tak s dalsim mimcem bude klid tatam. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
3.10.19 12:18
@aknadar píše:
Nechápu proč by měl vadit větší věkový rozdíl mezi dětmi? Proč jako? Já mám děti od sebe 12 let, milují se. Velký brácha a mrňavá sestřička. Dcerka se mi narodila ve 42, jsme všichni hrozně šťastní, prarodiče stále aktivní a v důchodu se málem hádají o hlídání :-) všichni si to užíváme, jsem ráda, že syn už nebude nikdy sám.

Taky nerozumím proč 6 lety rozdíl mezi dětmi je tak propastný… to jestli se budou mít děti rády věkový rozdíl moc neovlivní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama