Večerní boj se spinkáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucinka84v
Kecalka 174 příspěvků 12.04.19 07:59
Večerní boj se spinkáním

Holky jdu si k vam opet pro radu, od malicka jsme nespavci, ted je nam 8 mesicu a uz 14 dni bojujeme a to doslova s vecernim usinanim. Pred den spi jen v kocarku a to zhruba pul hodiny dopoledne kolem desate a kolem pul druhe odpo a to spi max hodinu, nekdy i mene. Vecer ho ukladam kolem 19 hodiny, ale od te doby zacina boj. Prevaluje se porad na brisko, stavi se na ctyri a kdyz ho pretocim zpatky tak znovu, takhle se to opakuje porad dokola a kdyz uz to trva hodinu, tak u toho zacne i rvat a vztekat se, nakonec potom usne vycerpanim. Nemate nekdo radu, aby to probehlo trosku v klidu to uspavanim vecerni, potom kdyz se v noci budi pretoci na brisko a rev..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Elessa
Povídálka 32 příspěvků 12.04.19 08:08

A zkouseli jste posunout cas usinani (a vsechny ty ritualy pred tim) na pozdeji? Malemu jsme takto museli upravovat cas pro spani prave kolem toho osmeho mesice, a pak znovu ted, kdyz mu brzy budou dva roky. Usinal kolem sedme, pak jsme to posunuli na osmou a ted usina v pul devate, porad u prsu, ale v podstate ihned ;)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 12.04.19 08:11

Já osobně nikdy nenaučila dceru uspávaní v kočárku, kodrcání. chybí mu to i na ten večer nejspíš. Je zvykly na kočárek. Neuspávala jsem nikdy nijak. Lehnout do postýlky a spát. A taky jsem to neměli uplně lehké, taky byly boje, ve 3m to prořvala to usinání asi čtyři dny, a pak zase dobrý. Ted ve 3letech chce k nám do postele, nedovolují. Usíná ve svém, nad ránem k nám příjde.

lucinka84v
Kecalka 174 příspěvků 12.04.19 08:12
@Veru1987 píše:
Já osobně nikdy nenaučila dceru uspávaní v kočárku, kodrcání. chybí mu to i na ten večer nejspíš. Je zvykly na kočárek. Neuspávala jsem nikdy nijak. Lehnout do postýlky a spát. A taky jsem to neměli uplně lehké, taky byly boje, ve 3m to prořvala to usinání asi čtyři dny, a pak zase dobrý. Ted ve 3letech chce k nám do postele, nedovolují. Usíná ve svém, nad ránem k nám příjde.

@Veru1987 jenze on mi doma pres den jinak bohuzel nespal jen venku v kocarku, vecer usinal normalne u mlicka v postylce.

lucinka84v
Kecalka 174 příspěvků 12.04.19 08:20

@Elessa Po zmene casu, jsme to posunuli zhruba o pul hodiny, zajimave je, ze kdyz v postylce pred spani pije mlicko, tak usina, jenze jak ho dopije tak v tu ranu ma ocka jak baterky :D

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 12.04.19 08:27
@lucinka84v píše:
@Veru1987 jenze on mi doma pres den jinak bohuzel nespal jen venku v kocarku, vecer usinal normalne u mlicka v postylce.

Nevím, tak nějak by asi miminko uslo i doma když už by bylo hodně unavené…ale je to můj názor. A usínání u mlíčka jsme taky praktikovali do návštěvy zubaře první. Paní zubařka říkala že to je hodně špatné na zuby. že UM je sladké. Takže jsme potom v 18m začali dávat mlíko před čištěním zubu a pak do postýlky.

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 12.04.19 08:35

Zkus ho dávat spát o tu hodinu později. Pokud se ti pravidelne hodinu v postýlce vrti, blbne a řve, třeba se mu prostě ještě nechce spát. Anebo je pretazenej, protoze pres den spí fakt málo. Kočárek neřeš, mně v něm po obede spí i teď 2 a půl letej kluk. V postýlce přes den prostě neusne. Ale večer bez problémů.

lucenka
Hvězda diskuse 35618 příspěvků 12.04.19 08:57

A proč ho nenecháš, ať si nejde pozici, jakou chce? Tobě by se líbilo, kdyby tě pořád někdo přetáčet?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20988 příspěvků 12.04.19 09:05

@lucenka to mi taky napadlo, @lucinka84v co se děje dál, kdybys ho nechala na těch čtyřech? Začne řvát?
Synek si občas takhle v postýlce pocestoval, neřval, tak sem ho nechala…třeba za čtvrt hodiny zabral.
Blbý samozřejmě je, když se zvedne a pak ječí, protože je unavenej…

Jinak za mě bych zkusila posunout spinkání, mě syn spal vždy celkem dobře (občas měl třeba dvoutýdenní období - zuby, změny návyků, ubrání dopoledního spaní atd), ale nikdy neusínal v sedm.
My sme třeba přes léto v sedm byli pravidelně ještě na hřišti :mrgreen:
Chodil spát přes zimu okolo osmé, přes léto ještě o trochu později.
Dneska chodí do první třídy a před půl devátou usne jen když je nemocnej… ;)

Zoe1
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 12.04.19 09:07

Mám taky osmiměsíční, to by mi v postýlce neusnula, nemam na to nervy, takže si s ní leham do ložnice na velkou postel, ona si chvíli hraje, válí sudy a pak nakonec usne v její příjemné pozici, já ji vždycky pak přenesu do postýlky. Nedodržují nějaký stanoveny čas, že přesně v sedm musí usnout, prostě jak dlouho se chce válet, tak se válí. Jedině takhle to jde bez řevu, takže někdy usne o půl sedmé, někdy v sedm, někdy až v osm. Když jsem se jí snažila stanovit nějakej přesnej čas spánku, že jsem se jí snažila obejmutim a zpíváním uspat třeba v sedm, tak byl akorát řev a pak z toho vůbec nemohla spát, byla přetažená a hrozně otravná, to samé, když jsem ji dávala do postýlky, takže ji nechávám, ať si usne až se jí chce, protože jedině tak se to obejde bez řevu a zbytečných nervů.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 12.04.19 09:21

Zkoušeli jste spacáček? Dceru jsem dávala do spacáčku, aby při spaní a usínání tak „necestovala“. Jinak hodina uspávání u nás byla tak do těch 2 let celkem běžná :nevim: Dcera usnula rychleji leda po větší zátěži - třeba po bazénu. A co děláš při uspávání? Zpíváš, hladíš,…? No jinak ještě nám trochu pomohl Dětský čaj s meduňkou na dobrý spánek (je od 6 měsíců, dá se koupit v DM). Dávám nejpozději 2 hodiny před spaním, ať to má prostor zaúčinkovat.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 12.04.19 09:26

@Mar__tanka1983 To je fakt, že mu můžou růst zuby, když se náhle změnilo usínání.

Ale dětem se prostě mění režim. Dcera třeba začala vstávat kolem roku dřív, protože v noci už nepotřebovala tolik spát…

Elessa
Povídálka 32 příspěvků 12.04.19 09:28

Nas take spi po obede jen v kocarku, 2,5 hodiny. Ja se aspon poradne projdu :lol: Podle me je dobre, kdyz dite spi po obede na vzduchu.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 12.04.19 09:49

Jinak doporučuji tyto stránky: https://www.prosimspinkej.cz/…vani-rodicu/

Nejsem v rodině jediná, co uspávala docela dlouho a stálo mě to celkem dost úsilí… Prostě některé děti se neuklidní hned, dost věcí je dané i geneticky. Já jsem taky nebyla spavé dítě, tak co se divím dceřinému usínání? :) Jen takové „povzbuzení“: na návštěvách jsem uspávala i 3 hodiny :lol: dcera má problém s cizím prostředím…

lucinka84v
Kecalka 174 příspěvků 12.04.19 10:02

@Calendulka spacacek jsme zkouseli a byl jeste vic vztekly, on je trosku zivejsi, takze mu vadi stisneny prostor, ani jako maly nechtel byt v zavince

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama