Večerní peklo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.9.21 20:03

Večerní peklo

Ahoj, jdu si sem odložit svůj velmi akutní hněv… každej večer je u nás hotový peklo. Ty deti prostě neumí usnout normálně. Nikdy. Jen prostřední, ten lehne, povídá, kouká, usne… nádhera. Ale ti zbylí dva, to je na mašli. Kazdej večer řvou, skáčou po postelich, absolutně nikdy mě neposlechnou… snažím se mít večery v klidu, pohádka, zuby a pyžama, pak si v postelich zpíváme, povídáme, čteme…to všichni v klidu leží nebo sedí, pohoda. Ale jakmile zhasnu a jde se spát, tak katastrofa. Řev, běhání, skákání, naschvál padání z postele…starší provokuje, mladší breci… byla jsem zvyklá na takovou tu klasiku pití, čůrat, prikryt, odkrýt… ale ten řev a neschopnost se uklidnit, lehnout, vypnout… já to nechápu. Zkoušela jsem dávat spát dřív, později, víc utahat, víc svetla, min světla, zima, teplo, se mnou, beze mě… prostě nic. Vždycky je řev. Mimina to už dávno nejsou, nejmenší má 2 a nejstarší skoro 7. Zkoušela jsem i před spaním nepouštet TV. Mobil ani tablet nemaji, fakt jen čteme, povídáme, zpíváme, to v klidu jsou. Ale pak to přijde. Doufám, že je to jen nějaký období, nikdy takhle nevyvadeli. Ale já už fakt nevím, co mám dělat, aby u nás ten večer byl bez řevu, naštvaní a aby z dětí nebyly trosky a ze mě alkoholik. Prosím, řekněte mi, co dělám špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
751
23.9.21 20:08

A co třeba zkusit dát spát staršího později? Třeba si s ním zahrát nějakou deskovku nebo tak v obýváku. Malého uložit tak jak jsi zvyklá - pohádky, čtení, zpívání…starší mezi tím třeba nějaká pohádka v TV a pak si s ním něco zahrát než mladší usne a až pak ho poslat spát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
23.9.21 20:12

Mozna se Ti osvědčí věnovat se každému zvlášť. Nejdřív uložit nejmladšího, starsi se mezitím můžou připravovat, sprchovat atd. K nejstaršímu zajít až nakonec, vlézt si k němu do postele, přečíst mu oblíbenou knížku… Bude se těšit s bude Tě mít jen pro sebe. Mladší zase uklidní Tvá přítomnost. Nevím, jak spite, v kolika pokojích jsou děti, ale mladší většinou usnou a neruší je ti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1918
23.9.21 20:16

A ty uspáváš tedy všechny tři najednou v jednom pokoji? Třeba nemají stejné spánkové potřeby, nedovolá bych se, každý může mít svoji vnitřní večerku nastavenou jindy, potřebují spát jinak dlouho… Zkusila bych je uspávat každého zvlášť, až když se jim fakt bude chtít a budou padat únavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 20:18

Pokojů máme víc než dost, ale oni chtějí spát společně. Aktuálně dodělávám pokoj tomu prostředním, ten jedinej usíná fakt hezky a i nadává, ze ho tím dva ruší, já pár dní bude vyřešeno, bude mít svůj pokoj. A nejmladší s nejstarším budou zatím spolu, nejstarší spát sám nechce, bojí se. A nejmladší zase odmítá usnout, když a brácha není s ní… jinak by už dávno byli rozdělení, ale oni chtějí být spolu. Jednomu dovolím dyl TV, druhek bude chtít taky. S nejstarším mame domluvu, ze když bude ticho a nechá ty menší usnout, budeme pak spolu koukat na jízdní řády, to miluje. Fungovalo to asi měsíc, teď už tak týden nic. Vlastně se to celý počet o, když začala špatně usínat ta nejmenší. Nejstarší ještě jde zpacifikovat, ale tu malou akční opičí bych asi musela k posteli přilepit. Teď si všímám, že na ni funguje, když může usínat na mě, mazlime se a je v klidu, zavírá oči, usnula tak i včera, ale prost spolu pulhodinovym stresujícím řevu. Oni se musí vyrvat a vyzlobit, aby se uklidnili, nechápu to, ale je to tak. Chtěla bych ovšem, aby byly ty večery poněkud méně stresující. Nějaký to rozdělení zkusíme vymyslet, pokoje na to máme, díky za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 20:23

@Kolicek95 padnout únavou jsme zkoušeli před týdnem na oslavě. Nejmladší byla na pěst v obvyklou dobu spánku, jen asi o 15 min později. Takže ta šla spát skoro jako vždycky. Prostřední chtěl jít spát okolo desáté (ale kdyby nebyla oslava a neměl by zábavu, padl by dřív) a nejstarší, ten se rozčilovat, když jsem ho zahanela do postele po půlnoci. Je.ze to nejde, ráno vstáváme do školy a školky, budím je, nejstarší je úplně mimo, potřebuje spát dyl, a když ráno nemůže, tak musí jít spát dřív večer. Jenže on večer není unavenrj, neusne. Ani ho nenutím, jen po něm chci, ať je ticho nebo jde do jine místnosti. Pryč nechce a ticho je až po několika napomenutí, vyhrožování, odchodu, breceni…

• Citovat
  • Nahlásit
5302
23.9.21 20:33

:hug:
u nás někdy mají taky svůj den, ale je fakt, že potřeba spánku se věkem mění…
Kvetla jsem, když máma hlídala a nechala dceru vyspávat skoro do 9 hodin a pak se večer divila, že nechce v 8 spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
23.9.21 20:34

Radím dávat spát zvlášť. Mám dvě holky 2 a 6. Ta mladší chodí spát o půl osmé a starší v devět. Každá spí zvlášť a kdybych je měla uspávat obě najednou v jedné cimře, tak mi slezou všecky vlasy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5730
23.9.21 20:37
@Anonymní píše:
Pokojů máme víc než dost, ale oni chtějí spát společně. Aktuálně dodělávám pokoj tomu prostředním, ten jedinej usíná fakt hezky a i nadává, ze ho tím dva ruší, já pár dní bude vyřešeno, bude mít svůj pokoj. A nejmladší s nejstarším budou zatím spolu, nejstarší spát sám nechce, bojí se. A nejmladší zase odmítá usnout, když a brácha není s ní… jinak by už dávno byli rozdělení, ale oni chtějí být spolu. Jednomu dovolím dyl TV, druhek bude chtít taky. S nejstarším mame domluvu, ze když bude ticho a nechá ty menší usnout, budeme pak spolu koukat na jízdní řády, to miluje. Fungovalo to asi měsíc, teď už tak týden nic. Vlastně se to celý počet o, když začala špatně usínat ta nejmenší. Nejstarší ještě jde zpacifikovat, ale tu malou akční opičí bych asi musela k posteli přilepit. Teď si všímám, že na ni funguje, když může usínat na mě, mazlime se a je v klidu, zavírá oči, usnula tak i včera, ale prost spolu pulhodinovym stresujícím řevu. Oni se musí vyrvat a vyzlobit, aby se uklidnili, nechápu to, ale je to tak. Chtěla bych ovšem, aby byly ty večery poněkud méně stresující. Nějaký to rozdělení zkusíme vymyslet, pokoje na to máme, díky za tip.

Tak jednoduché řešení. Buď budou usínat v klidu, nebo každý někde jinde. Když stojí o to, spát společně, tak to dost rychle pochopí.

Jinak já to teď se smíchem četla mužovi, je to jak kdybych to psala já (jen mám 2 děti, 3 a 5 let) a zrovna dneska jsem zavedla pravidlo, že jestli si nelehnou v klidu do postelí ihned po přečtení knížky (to jsou ještě v klidu, když čtu, Peklo začíná až potom), tak odcházím a nevracím se a přijdou o povídání v posteli a o zpívání a uspávání - bývám tam s nimi až do usnutí. Do 10 vteřin oba v klidu leželi, protože viděli, že to myslím, vážně.

Poslední 2 večery byly tak tragické, že mě muž musel klidnit, tak jsem si řekla, že to dál nejde, překročilo to večerní lumpačení snesitelné hranice a musí se to změnit.

Dnes to vyšlo. Uvidíme zítra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 20:41

Asi bude fakt jediný řešení rozdělit je. Prosteedni je vyresenej, bude mit pokoj. Ale nejmenší a největší a budou spolu. Což nevadí můžou jít spát každý jindy, ale nevím, jak to te malé vysvětlím, ona prostě chce být s bráchou. A i kdyby nechtěla tak uvidí, že on zůstává vzhůru bude vyvádět protože bude chtít taky. My jsme si asi dost zavarili tím, že děcka mají skoro všechno stejný a všichni. Primerene věku samozřejmě, takže kazdej trochu jinak, ale zatím jsme vždycky všechno vymysleli tak, aby mohli a měli všichni. Jsou na to zvyklí, já jim říkám, že jsou siamsky. No evidentně to byla chyba, logicky, ale doteď to fungovalo.

• Citovat
  • Nahlásit
6826
23.9.21 20:42

… odejit a zavrit… nebrat deti jako nesvepravne osoby :mavam:… ma zkusenost… nechapu, proc nektere matky maji potrebu porad sve deti drezurovat… nech deti dychat, oni se vyradi, padnou do postele… :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5730
23.9.21 20:44
@Anonymní píše:
Asi bude fakt jediný řešení rozdělit je. Prosteedni je vyresenej, bude mit pokoj. Ale nejmenší a největší a budou spolu. Což nevadí můžou jít spát každý jindy, ale nevím, jak to te malé vysvětlím, ona prostě chce být s bráchou. A i kdyby nechtěla tak uvidí, že on zůstává vzhůru bude vyvádět protože bude chtít taky. My jsme si asi dost zavarili tím, že děcka mají skoro všechno stejný a všichni. Primerene věku samozřejmě, takže kazdej trochu jinak, ale zatím jsme vždycky všechno vymysleli tak, aby mohli a měli všichni. Jsou na to zvyklí, já jim říkám, že jsou siamsky. No evidentně to byla chyba, logicky, ale doteď to fungovalo.

Podle mě stačí je demonstrativně rozdělit na pár dnů vždycky ve chvíli, kdy začnou lumpacit. Dopředu jim říct, že jestli bude zlobení, jdou od sebe a pak to dodržet. Tipla bych, že druhý nebo třetí den se nejstarší zklidní, protože chce, aby nejmladší spal s ním. A tím pádem se pak zklidní i ten nejmladší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 20:45

@Limi123 u nás to ty hranice prekrocilo dnes. Možná už včera, dnes jsem na to šla jinak, ale dopadlo to velmi podobně, i když to celé trvalo kratší dobu, to je fakt. Taková ta ultimáta fungujou na staršího, to je v pohodě, ale na tu čerstvě dvouletou zatím ne, ještě to nechápe, nebo se tak aspoň tváří.. ona vždycky měla velmi malou potřebu spánku, jendu dobu jsem ji uspavala jako poslední, to fungovalo do doby, než nejstarší začal usínat taky tak pozdě. Ale vlastně to chvíli fungovalo o pak. Já nevím, co teď blbnou… snad to zase přejde, zítra opět zkusím extra vlidny a klidný přístup a snad to vydržím dyl, než dnes. Zkusím je dát spát i na etapy, uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
5730
23.9.21 20:45
@markytka3 píše: … odejit a zavrit… nebrat deti jako nesvepravne osoby :mavam:… ma zkusenost… nechapu, proc nektere matky maji potrebu porad sve deti drezurovat… nech deti dychat, oni se vyradi, padnou do postele… :pankac:

Protože ti moji se vyřadí tak v 22 hodin (i když unavení jsou už v 19h) a druhý den není možné vstát do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5730
23.9.21 20:49
@Anonymní píše:
@Limi123 u nás to ty hranice prekrocilo dnes. Možná už včera, dnes jsem na to šla jinak, ale dopadlo to velmi podobně, i když to celé trvalo kratší dobu, to je fakt. Taková ta ultimáta fungujou na staršího, to je v pohodě, ale na tu čerstvě dvouletou zatím ne, ještě to nechápe, nebo se tak aspoň tváří.. ona vždycky měla velmi malou potřebu spánku, jendu dobu jsem ji uspavala jako poslední, to fungovalo do doby, než nejstarší začal usínat taky tak pozdě. Ale vlastně to chvíli fungovalo o pak. Já nevím, co teď blbnou… snad to zase přejde, zítra opět zkusím extra vlidny a klidný přístup a snad to vydržím dyl, než dnes. Zkusím je dát spát i na etapy, uvidíme.

Já v tomhle věku kluky dávala spát odděleně přesně z tohohle důvodu. Ale pak byl problém, když jsme byli kdekoliv mimo domov, kde jsme měli jen 1 místnost.

A když se starší zklidní ultimátem, nezklidní se během jednoho nebo dvou týdnů i nejmladší? U nás to tak bylo, staršímu pak to lumpačení mladšího začalo i vadit, když on nemohl (mladšího jsem taky klidnila) a postupem času už mladší taky nelumpačí tolik, pokud je tedy klidný starší.

Jednoduše řečeno, u nás stačí zklidnit staršího a pak už je to s mladším výrazně jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat