Věkový rozdíl 17 let. Může to klapat?

Anonymní
27.11.19 23:03

Věkový rozdíl 17 let...?

Zdravím.
Milí moji. Prosím, jak může fungovat vztah mezi partnery, kdy ona má o 16 let víc? Znáte někdo ve svém okolí partnery, kde je ten věkový rozdíl přibližně stejný? Klape to? Ona má právě 42, on 24. On děti nechce, ona už má…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Anonymní
27.11.19 23:08

Ano, moji rodiče jsou ještě o víc. A spolu šťastní už skoro 30 let. Ale s dětmi to tedy je jinak, táta už měl z předchozího vztahu a spolu měli ještě mě. Ale je to asi jediný příklad z okolí, o kterém vím. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
101
27.11.19 23:11

Starší muž a mladší žena bez problémů, pokud si každý uvědomuje svoji biologickou a společenskou roli. Historií prověřený nejstabilnější model vztahu, díky vzájemně posunutým vrcholům ženského a mužského života.

Starší žena s dětmi a mladší muž vesměs krátkodobé katastrofy. Bez výjimky.

Poznámka pod čarou - že muž ve 24 nechce děti je normální. Neznaméná to, že je nebude chtít za 10 let, až dosáhne životního vrcholu. Naopak žena ve 24, která nechce děti, je perverze. Po třicítce je to z reprodukčního hlediska mrtvola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3622
27.11.19 23:24

Podívej se na Macrona.

Kdybys byla ještě starší, tak za pár měsíců jsi paní Prezidentová.

Jinak si myslím, že ten muž ještě není úplně muž a potřebuje matku. Nebo má nějakou diagnózu. Samozřejmě si on ani ona neuvědomují, že hlavně ona po ztrátě estrogenu povadne vzhledem i fyzickou kondicí. Což může jí bolet sledovat, jak on slintá nad jinou 40+ konkuretkou, která zrovna vypadá, jako ona před 5-10 lety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.11.19 23:24

Jaj, omlouvám se, uniklo mi, že je tady žena ta starší. Tak to žádný takový případ neznám. Rodiče jsou pochopitelně obráceně (táta o cca 20 let starší).

• Nahlásit
  • Citovat
3938
27.11.19 23:38

Já takovej případ znám, ma to ale háček tihle muzí jsou vetšinou fixována ja určitej věk od 15 do 60 let.. takže ano bude to fungovat ale partnerce musí být pořád cca 40let :)

Příspěvek upraven 28.11.19 v 00:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11933
28.11.19 00:11

Pokud mají 24 a 42, tak věkový rozdíl je 18let. V tomhle věku to ještě fungovat může, ale 34 a 52 nebo 44 a 62? To už fakt ne.
Doporučuju to brát celé jako fajn románek, ale rozhodně na tom nestavět budoucnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 00:54

Vrazedna kombinace a nemuze to vydrzet a jestli nekdo rika ze jo, tak je blazen. Pekne bych si to uzila a nic velkyho necekala.

Jinak u nas to same, ale s tim ze ta mladsi sem ja.kdyz mi bylo 20 a jemu 35 tak to bylo bozi..ale ted uz je mu nad 50 a je to dedek..stale se mi libi muzi kolem 35,ale sveho manzela miluju a ctim a nepodvadim, ale nekdy mne to stve :,(.Kdyz mi to ale tenkrat kazdy rikal, tak sem neverila.Ted uz je pozde.

• Nahlásit
  • Citovat
1397
28.11.19 01:01
@badaboom píše:
Starší muž a mladší žena bez problémů, pokud si každý uvědomuje svoji biologickou a společenskou roli. Historií prověřený nejstabilnější model vztahu, díky vzájemně posunutým vrcholům ženského a mužského života.

Starší žena s dětmi a mladší muž vesměs krátkodobé katastrofy. Bez výjimky.

Poznámka pod čarou - že muž ve 24 nechce děti je normální. Neznaméná to, že je nebude chtít za 10 let, až dosáhne životního vrcholu. Naopak žena ve 24, která nechce děti, je perverze. Po třicítce je to z reprodukčního hlediska mrtvola.
:roll: :roll: :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 01:11
@Anonymní píše:
Zdravím.
Milí moji. Prosím, jak může fungovat vztah mezi partnery, kdy ona má o 16 let víc? Znáte někdo ve svém okolí partnery, kde je ten věkový rozdíl přibližně stejný? Klape to? Ona má právě 42, on 24. On děti nechce, ona už má…

Můj synovec 24 taky děti nechce. Myslím, že v jeho věku je to ještě běžný stav, který se bude měnit.
Myslím, že je to tu napsáno jako sranda, to nemůže nikdo myslet vážně :lol: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 01:16
@Anonymní píše:
Jaj, omlouvám se, uniklo mi, že je tady žena ta starší. Tak to žádný takový případ neznám. Rodiče jsou pochopitelně obráceně (táta o cca 20 let starší).

A já to tu furt počítám, jak to ti vaši s tebou mají :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
28.11.19 03:13

Znam a funguji uz nekolik let. Neni to idealni, velky vekovy rozdil zvykne delat problemy, ci uz je muz starsi, anebo zena. Ale pokud vas nepoji jenom sex, zamilovanost, ale je tam laska, tak by to melo neco vydrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
28.11.19 03:19

A opet se diskuze ponese v duchu, kdy chlap muze byt geriatrickej dedek a vsechno v poradku. Zena starsi o par let fuj-fuj-fuj. Co je dovoleno volovi, neni dovoleno bohovi.

Lidi se jeste mentalne nevyprostili ze stredoveku, kdy byl vztah mlada, plodna zena a starsi, zabezpeceny muz normou, protoze muz znamenal pro zenu celozivotni zabezpeceni, zena nevydelavala, byla celej zivot odkazana na muze. Dnes to uz naplati, ale lidi jeste nevytahli sve makovice z minuleho stoleti a zeny s mladsimi muzi jsou vysmivany, kdezto model geriatr a mlada zena je akceptovanej. Bude to chtit jeste nekolik desetileti, az si lide zvyknou, ze to, co je dovoleno muzum, je dovoleno i zenam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
28.11.19 03:32

Není to tak obvyklé, ale stává se. I v české historii si láskou k podstatně starší ženě prošel například i spisovatel Vrchlický.
Osobní zkušenost ale nemám a v mém okolí podobný pár neznám. Myslím si ale, že fungovat to může, proč ne. Pokud se potkají dvě skutečně spřízněné duše, věk nehraje žádnou roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
28.11.19 03:39
@leisa píše:
Není to tak obvyklé, ale stává se. I v české historii si láskou k podstatně starší ženě prošel například i spisovatel Vrchlický.
Osobní zkušenost ale nemám a v mém okolí podobný pár neznám. Myslím si ale, že fungovat to může, proč ne. Pokud se potkají dvě skutečně spřízněné duše, věk nehraje žádnou roli.

Treba Zdena Studenkova a Brano Kostka, on je mladsi o 17 let. Jsou splu uz 23 let, on penize ma, neni odkazanej na manzelcin majetek, kdyby nekto prisel argumentovat, ze je s ni kvuli penizum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama