Velké břicho plodu

Anonymní
8.1.21 17:58

Velké břicho plodu

Ahoj holky, jsem začínám 14tt a v papírech ze screeningu jsem si všimla, že miminko ma dost velké břicho a ještě růstova retardace před 37 týdnem 1

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8.1.21 18:04

A jak jsi přišla na dost velké břicho? Na 1.screeningu se břicho nemeri.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:06
@Modrásek modrý píše:
A jak jsi přišla na dost velké břicho? Na 1.screeningu se břicho nemeri.

Měřila všechno.. hlavičku, nohy, ruce.
Mám to v papírech.

• Citovat
  • Nahlásit
269
8.1.21 18:08

Co to je za blbost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
8.1.21 18:09

A co ti k tomu řekla doktorka? To se ještě může všechno srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:14

@TER2312 Ja jsem to neslyšela, ale když jsem to teď říkala pritelovi tak mi řekl, že Když doktorka řekla sestře ten obvod a sestra to dala do pc, tak řekla „to už je nad“ a doktorka potichu řekla „To neříkej“.

• Citovat
  • Nahlásit
23643
8.1.21 18:16
@Anonymní píše:
@TER2312 Ja jsem to neslyšela, ale když jsem to teď říkala pritelovi tak mi řekl, že Když doktorka řekla sestře ten obvod a sestra to dala do pc, tak řekla „to už je nad“ a doktorka potichu řekla „To neříkej“.

Ale prosím tě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
8.1.21 18:18
@Anonymní píše:

Tak to je blbý asi bych se na to zeptala příště, ale kdyby to byl nějaký problém, tak by tě na to museli upozornit si myslím a doporučit nějaké další vyšetření. Třeba nic neřekla, že tě nechtěla zbytečně děsit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:20
@TER2312 píše:
Tak to je blbý asi bych se na to zeptala příště, ale kdyby to byl nějaký problém, tak by tě na to museli upozornit si myslím a doporučit nějaké další vyšetření. Třeba nic neřekla, že tě nechtěla zbytečně děsit.

No hned na kontrole se zeptám :?

• Citovat
  • Nahlásit
1536
8.1.21 18:46

My jsme měli velké bříško na 2.screeningu a dohledala jsem, že to může být znak cukrovky, přílišného přibrání matky v těhu a větší porodní váhy. Ale cukrovku nemám, přibírám akorát a do porodu ještě 3 měsíce, tak nevím. Ale nějak jsem to přestala řešit, bo stejně nic nevyřeším. A asi prostě prcek bude trochu cvalík, ale on ani nemá po kom být drobný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 18:51
@Callista píše:
My jsme měli velké bříško na 2.screeningu a dohledala jsem, že to může být znak cukrovky, přílišného přibrání matky v těhu a větší porodní váhy. Ale cukrovku nemám, přibírám akorát a do porodu ještě 3 měsíce, tak nevím. Ale nějak jsem to přestala řešit, bo stejně nic nevyřeším. A asi prostě prcek bude trochu cvalík, ale on ani nemá po kom být drobný.

No cukr jsem měla vysokej, dneska rano jsem byla znova na odběrech jestli se to potvrdí.. Sestra řekla, že když to bude dobrý, tak volat nebudou a dneska mi nikdo nevolal :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
827
8.1.21 19:18

Eeh… já to asi nechápu… 14 tt nebo 37?? U nasi male se rustova retardace zacal resit az ke konci tehotenstvi, ale my v rodine rodime male deti - vsechny +-2 500 g. Jinak ja obrazovku mela vzdycky natocenou na sebe a tak jsem i videla, ze rozmery jednotlivych casti tela odpovidaji jinym tydnum tehotenstvi +- 2 tydny.
Ale na 1. screeningu se resila jen nosni kustka, chlopeň, zobrazení páteře, srdcen brišní stěnx, žaludku, močáku a končetin a pak vypočet pravděpodobnosti VVV

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.21 19:29

Na screeningu v 1.trimestru se měří na plodu temenokostrčni délka, průměr hlavičky a šíjové projasněni. Bříško a končetiny ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 19:32
@Modrásek modrý píše:
Na screeningu v 1.trimestru se měří na plodu temenokostrčni délka, průměr hlavičky a šíjové projasněni. Bříško a končetiny ne.

No tak nohy a ruky tam teda nemám no😂 ale to břicho tam je

• Citovat
  • Nahlásit
8.1.21 19:35
@Anonymní píše:
No tak nohy a ruky tam teda nemám no😂 ale to břicho tam je

OK, s tím jsem se ještě nesetkala. Každopádně to máš podle toho v normě, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat