Reklama

věříte digitálním teploměrům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.04.10 14:46
věříte digitálním teploměrům?

ahoj, chci se zeptat jestli věříte digitálním teploměrům při měření bazální teploty. Já s ním měřím, ale nezdá se mě že by byl pravdivej. Podle UZ jsem měla pěknej folikul, dr. mě píchnul pregnyl, takže ovulace by měla by téměř jistá, teplota klesla, stoupla a zase klesla a zase stoupla,… :cert: jenže teď nevím jestli to není spíš tím teploměrem. Když si s ním měřím tělesnou teplotu taky měří divný hodnoty, třeba 35.2 a tak. To i přesto že jsem třeba rozlítaná a je mi vedro. Přikládám graf, ten pokles je vidět, ale teplota se nahoře nedrží, beru duphaston. Asi mám blbej teploměr :roll:
 http://www.womenzone.cz/…regraph.ashx?…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.04.10 14:48

kde měříš tu teplotu, v ústech..?

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.04.10 14:51

v pochvě, každý den, ale v jinou dobu, protože mě práce nedovoluje ji měřit ve stejnou hodinu

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 08.04.10 15:03

Ale pak se nemůžeš divit výkyvům, když neměříš pokaždé stejně… Pak ten graf nemá skoro žádnou vypovídající hodnotu, bohužel.

AnastazieB
Echt Kelišová 8323 příspěvků 08.04.10 15:16

Goldenko, já bych digitálním asi taky neměřila, ale ten tvůj případ je speciální… Bohužel u práce na směny to může být zkreslené. Ale zkus to měřit klasickým rtuťovým, třeba to bude lepší.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.04.10 15:30

Pak je to jasný.. Já si BT meřila digitálním (v ústech) a vždycky jsem přesně věděla, kdy mám ovulaci. Ale měřila jsem ve stejnou dobu, jen když jsem o víkendu vstala později, přičetla (nebo odečetla) jsem pár desetin, podle toho, o kolik hodin se to lišilo.

donaga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.10 15:37

Jestli se bazální teplota neměří ve stejný čas, tak ten graf vážně nemá žádnou cenu. Také jsem pracovala na směny a zkoušela jsem to, a bylo to úplně na nic. Poznala jsem tam jen to, že na mne leze chřipka. Ale koupila jsem si takový ten minimikroskop na sliny (jejich struktura po zaschnutí na sklíčku se má měnit v době ovulace) a ten si myslím celkem odpovídal realitě (alespoň té vypočítané na plodné dny :wink: )

elllla
Echt Kelišová 9205 příspěvků 08.04.10 15:47

suhlasim s pipet… nemozes porovnavat teploty merane v iny cas za inych podmienok… ak chces merat BT, tak v rovnaky cas hned po zobudeni, este predym, nez vstanes z postele… potom aj graf bude vyzerat ustalenejsie..

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 08.04.10 16:08

měřím vždy po probuzení jen je to jednou ve 4:30 kdy vztávám do práce, další den třeba ve 12:30 kdy vztávám po noční, pořád v tom hledám souvislost mezi tím v kolik hodin měřím, ale ještě jsem to nevysledovala. Říkala jsem si, že třeba po kratším spánku bude teplota vyšší,..... ale spojitost žádná, teplota je pokaždý jiná ať je to kterýkoliv den. Tak nevím. Ovulační testy jsou drahý a ten mikroskop jsem četla ukazuje pořád že je ovulace. Musím holt věřit tomu, že ta ovulace po pregnylu je

ayersa
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 08.04.10 16:52

goldenko, bohuzel, tez musim rict, ze v tvem pripade je mereni zbytecne. A nejde ani o to jestli meris digi nebo rtutovym. Pri mereni nejde o absolutni namerene hodnoty ale prave o to zvyseni teploty po ovulaci, takze je jedno, jestli meri teplomer spatne, hlavne kdyz meris porad tim stejnym. Ale co je spatne je to mereni v jiny cas. Ja merila porad stejne a kdyz jsem o vikendu proste vstavat nechtela, tak jsem radeji nemerila vubec. a u tebe jsou ty casove rozdily obrovske a rozdil muze byt klidne i pul stupne C. Teplota se ma merit plus minus pul hodiny ve stejny cas, kazdy den po probuzeni resp. alespon po 2-3 hodinach vklidu bez pohybu. Nektere holky muzou trebas jit na zachod, me uz to s teplotou hazelo o 3 desetiny…
Jinak jestli mas moznost, tak doporucuju koupit OVU testy na anglickem ebay. 100 testu me tam vyslo i s postovnym na cca 500,–, tzn. 5 kacek za jeden.

kmacek
Kecalka 378 příspěvků 08.04.10 17:08

Bazálním teplotám nerozumím, ale co se týče těch teploměrů: já digitálním teploměrům nevěřím, zrovna včera mi doktorka říkala, že se dělaly nějaké testy a některé digitální teploměry měly rozdíl i 2,5 stupně od skutečné teploty ?? 8-o !! Nejpřesnější jsou prý rtuťové teploměry - rychloběžky

Denča82
Kecalka 270 příspěvků 08.04.10 20:47

souhlasím, digitální jsou na nic, když změřím 3× za sebou,tak pokaždé jiná hodnota a to jsem si koupila dražší (cca 200,–-) Takže já věřím jedině rtuťovým, ale je fakt důležité měřit ve stejnou dobu.. Když náhodou vstanu o hodinu dřív, tak desetinku odečtu, když později o hodinu, tak přičtu. Celkem to u mě sedí, ale to si musíš sama vysledovat, jak to funguje u tebe..

soldi
Neúnavná pisatelka 17235 příspěvků 08.04.10 21:40

vsetky ktore sa zaujimate o meranie BT tak odporucam link: www.merenibt.cz
je tam aj popisane ako sa ma merat pri praci na zmeny, aby to malo vypovednu hodnotu :palec:

co sa tyka digitalnych teplomerov, to, ze je rozdiel 2,5 stupna oproti ortutovemu pri merani BT nehra ziadnu rolu, lebo nie je dolezita hladina teplot, ale krivka, ktoru vytvaraju.

a to, ze ked tri krat merias a je vzdy ina hodnota, moze suvisiet s tym, ze uz si ju ovplyvnila, napr. aj samotnym meranim. preto by sa mala vzdy brat do uvahy len prva namerana.

a posuvanie teploty o desatinky, je tak trosku od veci. hovori sa, ze kazdu hodinu narastie o desatinu, ale to vobec neplati. mne za tu hodinu niekedy narastie aj o dve, niekedy ostane, niekedy klesne.

AnastazieB
Echt Kelišová 8323 příspěvků 10.04.10 10:53

Ta adresa je www.merenibt.xf.cz :wink:

soldi
Neúnavná pisatelka 17235 příspěvků 10.04.10 20:31

dik za opravu, som sa sekla :oops:
:palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >