Ví vaše děti, jaký máte plat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:46
Ví vaše děti , jaký máte plat?

Ahoj holky, zajímá mě jestli jste vaše děti informovaly, jaký máte plat a vi i jaké máte výdaje a kolik stojí?
Já jsem ti dceri řekla v 10-ti letech, protože si začala vymyslet, že chce x drahých věcích ( já mám výplatu 35 tisíc, manžel 40 tisíc ) takže žádna sláva a chci, aby to chápala, jak to je..
A mohu se zeptat kolik vaše děti dostávají kapesné? Musí za to něco udělat, nebo je dostanou jen tak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Čičorečka
Závislačka 2626 příspěvků 05.08.19 16:49

Je mi 28 a nikdy jsem nevěděla, jaký mají rodiče plat. Proč? Stačilo mi koupím/nekoupím. Máme/nemáme. A finančně gramotná jsem, takže mě to neovlivnilo.

Monchichik
Echt Kelišová 9358 příspěvků 05.08.19 16:49

Neví, nevidím důvod jim to říkat. Koupit může chtít co chce, je to na mém uvážení a nezáleží to na penězích. Kapesné dostává jen tak, doteď dostával 200kč na měsíc, neutrácí je, šetří si…nevím teda, na co :mrgreen: Až půjde na střední, tak kapesné zvýšíme, vidím to tak na 500kč měsíčně, stejně vše okolo platíme.

Lalelale
Kelišová 5245 příspěvků 05.08.19 16:50

Mně to rodiče pečlivě tajili, beru to ovšem jako důsledek velice špatných vztahů mezi námi. Partner to o rodičích ví a oni zase znají jeho plat. Kapesné beru jako něco, co se dává jen tak, jinak to není kapesné. Dítě se tak učí hospodařit s penězi.

bse.pedro
Kecalka 375 příspěvků 05.08.19 16:50

Dobře trolíš, snažíš se někoho nas.at???
Spousta lidí dá dohromady tak 25000,– měsíčně a v pohodě z toho žije 4členná rodina a nevykládají dětem, jaký jsou socky… :nevim: 8)

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 05.08.19 16:50

Neví. Zatím. Ale finance už ohledně některých věcí řešíme, aby si uvědomily, že účet není bezedný. Nejstarší už ale ví, co je hrubá mzda (což neví dost dospělých), jaká je průměrná hrubá mzda, kolik z toho je cca čistého, aby si začala uvědomovat, kolik lidé berou a kolik pak mohou odhadem utratit.

Anais
Kelišová 5738 příspěvků 63 inzerátů 05.08.19 16:51

Syn je ještě malý (5,5) aby pochopil skutečnou hodnotu peněz. Ale běžně se s ním bavíme, co kolik stojí. Vezmeme třeba tisícovku a řekneme mu, jak dlouho musíme chodit do práce, kolik a co si za to můžeme koupit. Pokud ho do budoucna bude zajímat, kolik vyděláváme, určitě to nebude tabu.
Kapesné počítám, že bude dostávat až na základce. Určitě bude mít část pevnou a část za splnění povinností :) Kolik, to zatím nevím.
Teď si do kasičky občas hodí nějaký kovák.
Přijde mi přirozené s ním o financích mluvit, aby pochopil souvislosti.

Příspěvek upraven 05.08.19 v 16:52

Alušáček
Závislačka 3945 příspěvků 05.08.19 16:52

Od určitého věku dítě přibližně vědělo jaký máme plat, kapesné jsem dávala od 1tridy…Mimochodem myslím se, že máte zakladatelko slušně příjmy, ne nic moc.. ;)

Azeretereza
Závislačka 2952 příspěvků 05.08.19 16:52

Ne, nikdy jsem to nevěděla a nikdy mě to nezajímalo. Ani teď to nevím, samozřejmě orientačně vím jak zhruba se platy v oboru, kde dělají moji rodiče, pohybují, ale kolik přesně nevím. Taky to u nás bylo tak, že buď máme nebo nemáme, dáme nebo nedáme, koupíme nebo nekoupíme. Nějak nevím, k čemu by mi informace o platu rodičů byla. Ale mě obecně vůbec nezajímá, kolik kdo vydělává.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 53408 příspěvků 05.08.19 16:53
@bse.pedro píše:
Dobře trolíš, snažíš se někoho nas.at???
Spousta lidí dá dohromady tak 25000,– měsíčně a v pohodě z toho žije 4členná rodina a nevykládají dětem, jaký jsou socky… :nevim: 8)

Mam na zakladatelku stejny nazor 8)

Kriss Tina
Extra třída :D 11630 příspěvků 05.08.19 16:54

Ještě nemam tak velké děti, aby chápaly hodnotu peněz, takže když jim řeknu kolik mám stejně jim to nic neřekne :D až budou starší klidně jim ukážu výpis z účtu :D ale chápou, že nemůžou mít všechno na co si ukážou, že prostě když řeknu že tolik nemám, tak nemam… Kapesny nedávám, až budou chodit do školy tak to bude nejspíš v zavyslosti na známkách (pro motivaci). U nás to fungovalo spíš tak, že nebyla žádná dana částka kapesneho, ale že nám rodiče dali na co sme potřebovali (pokud to nebyli žádné velký sumy, nebo hovadiny).

Pvln34
Kecalka 189 příspěvků 05.08.19 16:55

@bse.pedro tak záleží jestli to ma Zakladateľka v hrubom alebo v čistom. To je taky rozdiel.
Ja som taky vyrastala s oveľa menšími možnosťami, ale nejakým zázrakom mi naši dopriali i drahšie veci, keď vedeli ze to je správne (vzdelanie, šport). Vždy je to o prioritách. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 16:56

Jakože 40tis a 35tis platy nejsou žádná sláva 8o :D… jako fakt? Manžel vydělává kolem 80tis někdy víc a já si chodím do práce spíš jen ze srandy :D. Ale jinak k tvému dotazu. Já nevěděla kolik naši vydělávají. Děti by se meli naučit, že nic není zadarmo. Podle mě to vyřeší kapesné. Třeba 200 měsíčně.

nikive
Povídálka 23 příspěvků 05.08.19 16:56

@bse.pedro závist, co?? Tak makejte taky, ať pak nemusíš psát tak blbé komentáře.
Proč by si měla vymýšlet příjem, to snad nemá zapotřebí. My jsme na tom podobně a nemám potřebu lhát a něco si vymýšlet.

Božislava
Závislačka 3366 příspěvků 05.08.19 16:56

Předpokládám, že oba děláte v kanceláři, kde se věnujete hráním počítačových her.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama