Více než rok snažení...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 23:51
Více než rok snažení...

Ahoj děvčata. Ani nevím, jak začít. Jdu si pro radu nebo spíš informace od vás, které jste to měly podobně.
Někdy od loňského přelomu března a dubna jsme se s přítelem začali snažit o miminko. Podle rady kamarádky i gynekologa vyloženě neřešíme na den přesně plodné dny, ovulaci apod. S přítelem máme sex přibližně co dva co tři dny, aby došlo k obnově spermií.
Nicméně každý měsíc přijde MS. V prosinci už to ve mě hodně hlodalo a navštívila jsem znovu gynekologii. Doktor mi doporučil zkusit užívat nosifol a pokračovat v podstatě jako do té doby. Že prý jsem zdravá a do tří měsíců bych měla být těhotná. A pokud ne, mám se v dubnu objednat, že se na to podíváme.
V dubnu jsme si volali a dohodli se z časových důvodů nás obou na návštěvě v půlce května.
Holky, co jste na tom byli podobně. Jak jste to řešili? Za jak dlouho jste byly těhotné? Dočkali jste se vůbec? Nebo se to řešilo umělým oplodněním?
Předem děkuji za nějaka vyjádření :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 09.05.19 00:04

Základ je zjistit zda máš ovulaci, takže buď ovulační testy nebo měření bazální teploty. To by jsi měla vědět ještě před tím, než k lékaři půjdeš. Jinak spíš doporučuju neřešit potíže s početím s klasickým gynekologem, ale objednat se do CARu. Ušetříš si tím spoustu času.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 00:51

@Janli Car? můžete mě nějak zběžně zasvětit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 00:55

U nas prvne vysetrili muze, kde hned zjistili maly problem a nez jsem se dostavila na vysetreni ja, byla jsem uz tehotna diky lekum a vitaminum pro meho muze. Na vysetreni sel po roce a ctvrt snazeni a po nasazeni leku jsme prvni mesic otehotneli. Problem nemusi byt jen u tebe, tak ho hledejte spolecne, at zajde urcire na spermio a uvidite…prijde mi divny nasazovat leky tobe bez profiloveho hlubsiho vysetreni a manzel nic… :nevim:

Lentilkaaa83
Závislačka 3173 příspěvků 09.05.19 03:44

Ja kdyz jsem sla k mé tehdejší dr, tak mi po roce dala pro manžela zadanku na spermiogram, že nejdřív se hledá chyba tam. Ja ji vůbec nezajímala. No a ten vyšel katastrofálne, tak nás pak odeslala do car a víc neřešila.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2202 příspěvků 09.05.19 06:05

CAR je Centrum asistované reprodukce. A objednat se můžete i bez doporučení gynekologa. Testy a vyšetření udělají a navrhnou postup. Pokud se snažíte rok, tak bych neváhala. Ať se brzy dočkáte :kytka:

phoma
Echt Kelišová 7960 příspěvků 09.05.19 06:25

Snazili jsme se 5 let :( pak se narodila dcera mezi tim. nejake potraty po ni taky ted se snazime 3 roky o dalsi a nic predtim uz jsem to resila i CAR ale stejne ivf jsem nechtela inseminace 6 x se nepovedla. nakonec dcera je prirozene a ted uz CAR urcite nechci resit mam zdrave dite a nechci do sebe ladovat hormony bud se zadari nebo ne… :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 06:42

Přidávám svoji zkušenost. Teď to je rok, co jsme se začali snažit… Nejdříve jsem myslela, že je problém u mě - měla jsem nepravidelné cykly, ale na utz bylo vše ok a vyšel mi dobře i hormonální profil (ten si nech udělat u svého gynekologa)… Dr. mi zkoušela pomoct hormony, ale dopadlo to hrozně, nakonec z toho byl příšerně dlouhý cyklus… Pak jsem na to šla po svém… Řekla jsem a dost… Koupila jsem gynex a začala užívat… Krásně jsem pak zpozorovala plodný hlen a věděla, že jakmile zmizí, za 13 dní dojde ms… Určitě si pořiď aplikaci, kam si můžeš značit ms i třeba plodný hlen, jako já… Jenže jsem užívala 4 cykly, které byly celkem pěkné (už žádný 50 a více dní, ale vše 30-40) a nic… Hodně nadějí jsem vkládala do únorového cyklu, kdy jsem užívala i mateří kašičku… A zase nic! V březnu jsem šla znovu k dr. a ta opět neshledala problém, ale dala mi žádanku na spermiogram. V rámci něj se zjišťují 3 hodnoty (pohyb, počet a morfologie = tvar spermií). U nás první dvě hodnoty nadprůměrné, ta třetí tragická, pouhá 2% zdravých spermií. A tak jsem v tom březnu koupila trenky a doplňky a přípravky i pro manžela a já začala užívat pouze Femigard (který prý leckdy pomůže, když ne gynex) a DRMEK a čaj mojžíšové. Manžel užíval: inositol, mateří kašičku, macu, selezin a k tomu pil čaj z kotvičníku a goji. Ke zlepšení spermiogramu by prý mělo dojít +- za 5 týdnů. No a já opravdu na konci dubna objevila //. Ještě jsem nebyla u dr., ale každopádně se mi opravdu podařilo otěhotnět. Uvádí se, že problém je dnes tak půl na půl žena/muž. Mně bylo špatně, když jsem si zjistila, že ještě před pár lety, aby byl spermiogram vyhodnocen jako normální, musela být morfologie 40%, nyní jsou to pouze 4%. To stejné s počtem i pohyblivostí, ta čísla se snižují, aby se tam vešla aspoň část populace… Takže to je moje zkušenost.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 09.05.19 06:42

No já bych těm ovulačním testům moc nevěřila. Taky jsem si je dělala. Nikdy mi nevyšly pozitivní, tak jsem si říkala, super, nemám ovulaci, no a za pár dní jsem zjistila, že jsem těhotná, což bylo velké překvapení, když jsem si myslela, že neovuluji. Ovulaci jsem měla a testy to neukázaly a to jsem testovala 15 dní snad každej den, abych věděla, kdy ji přibližně mám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 07:04

A ještě doplním, že v tom cyklu, kdy to vyšlo, tak jsem si ovulační testy dělal, jakmile začal plodný hlen a zjistila jsem, že ovulace je až na samotném konci tohoto období (PH býval 5-7 dní) a snažili jsme se 3 dny po sobě každý den :-) + předtím obden…

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 09.05.19 07:34

My se snazili 2 roky, dr taky nejdriv, ze rok je normalni doba snazeni, pak inofolic na tři mesice (asi stejny jako nosifol), pak mi dala dokonce clostylbegit, ale nekontrolovala me v dobe ovulace, coz jsem az zpetne zjistila ze je spatne.
Nakonec jsem ji nic nerikala a objednali jsme se do CARu. Pak uz to slo rychle. V zari prvni navsteva zrovna ve druhy den cyklu, coz se jim hodilo, vzali mi krev na testy, utz, manzel sel na spermiogram. Za 10dni nas objednali na utz, sdelili vysledky a podivali se jak jsem na tom v dbe ovulace. Ja byla v poradku, manzel mel snizeny pocet spermii. doporucili mu vitaminy, ja dostala stimulaci na dalsi cyklus, ze zkusíme nejdriv inseminaci. Prvni se nepovedla, druhou jsme prosvihli protoze jsem byla nemocna, takze jsme sli opet v listopadu a v prosinci jsem byla tehotna :).
Takze ja bych na vasem miste rovnou nasla nejakou kliniku a objednala se. Nema cenu zkoušet neco doma kdyz nevite zda jste v poradku. Drzim palce :palec:

VeroNika666
Kecalka 395 příspěvků 09.05.19 14:24
@Anonymní píše:
Ahoj děvčata. Ani nevím, jak začít. Jdu si pro radu nebo spíš informace od vás, které jste to měly podobně.
Někdy od loňského přelomu března a dubna jsme se s přítelem začali snažit o miminko. Podle rady kamarádky i gynekologa vyloženě neřešíme na den přesně plodné dny, ovulaci apod. S přítelem máme sex přibližně co dva co tři dny, aby došlo k obnově spermií.
Nicméně každý měsíc přijde MS. V prosinci už to ve mě hodně hlodalo a navštívila jsem znovu gynekologii. Doktor mi doporučil zkusit užívat nosifol a pokračovat v podstatě jako do té doby. Že prý jsem zdravá a do tří měsíců bych měla být těhotná. A pokud ne, mám se v dubnu objednat, že se na to podíváme.
V dubnu jsme si volali a dohodli se z časových důvodů nás obou na návštěvě v půlce května.
Holky, co jste na tom byli podobně. Jak jste to řešili? Za jak dlouho jste byly těhotné? Dočkali jste se vůbec? Nebo se to řešilo umělým oplodněním?
Předem děkuji za nějaka vyjádření :srdce:

Ahojky, i nám pomohl CAR :wink:, snažili jsme se rok a pak nás náš Mudr poslal do CARU. Manželovi zjistili špatné spermie, začal se dopovat vitamínama a teď jsem ve 13 TT díky inseminaci v CARU. Vůbec neváhej a maž ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 14:35

Děvčata, díky za vaše zkušenosti. Oba jsme byli na vyšetření a pry jsme relativně v pořádku.

A jak ten car probíhá? Lezite někde dlouho nebo se to dělá ambulantně? Na kolik to vyjde? Četli jsme s přítelem, že kolem 10.000…neni to nějak málo?
Jinak chci jen říct, nejde nam o peníze ale chci nasbírat co nejvíce informací :oops:

Anna85
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 09.05.19 14:38
@Anonymní píše:
Děvčata, díky za vaše zkušenosti. Oba jsme byli na vyšetření a pry jsme relativně v pořádku.A jak ten car probíhá? Lezite někde dlouho nebo se to dělá ambulantně? Na kolik to vyjde? Četli jsme s přítelem, že kolem 10.000…neni to nějak málo?
Jinak chci jen říct, nejde nam o peníze ale chci nasbírat co nejvíce informací :oops:

Tak vetsinou se na zacatek dela jen ta inseminace a tu proplaci pojistovna, snd az 6×'rocne. Akorat jsem platila kolem stovky za leky na stimulaci. Je to kratky, bezbolestny ambulantní vykon :)
IvF uz neco stoji, ale kdyz jste oba v poradku, nejspis se pristoupi na zacatek k te inseminaci.

Lentilkaaa83
Závislačka 3173 příspěvků 09.05.19 14:47
@Anonymní píše:
Děvčata, díky za vaše zkušenosti. Oba jsme byli na vyšetření a pry jsme relativně v pořádku.A jak ten car probíhá? Lezite někde dlouho nebo se to dělá ambulantně? Na kolik to vyjde? Četli jsme s přítelem, že kolem 10.000…neni to nějak málo?
Jinak chci jen říct, nejde nam o peníze ale chci nasbírat co nejvíce informací :oops:

Záleží na CARu. Každý má jiný ceník. Já jsem třeba teď platila 3 tisíce za léky na stimulaci. Odběr vajicek a oplodnění metodou icsi 9000, prodloužená kultivace 5500. Do toho další léky (cca 1 tisíc). Pak je případně mrazení 6000. Za vše se platí. Zadarmo máš snad jen pozdrav :mrgreen:
Jinak po odběru jsem tam ležela asi 2 h. Po transferu hodinu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama