Vietnamka - jak se spřátelit?

220
29.1.21 20:43

Vietnamka - jak se s přátelit?

Dobrý den všem, řeším pracovní trabl a z něj mi asi pomůže pouze paní vietnamské národnosti. Věděl by někdo, jak se s někým takovým seznámit, spřátelit? Slyšela jsem, že je to spíš komunita a nikoho mezi sebe nepustí. Budu ráda za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
243
29.1.21 21:10

Tak hlavně je tam jazyková bariéra, ale že by se Vietnamci odmítali přátelit s Čechy, to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17979
29.1.21 21:13

Ano, začátek každého přátelství je ideální na základě, že od toho člověka něco chci. Takhle to nefunguje u žádné národnosti. Proč o pomoc nepožádas kohokoliv? Klidně na ulici. Ale to se s ní budeš přátelit půl roku a pak na ni vybalis nějaký svůj průser?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
29.1.21 21:15

Hlavně si nedělat dopředu předsudky a domněnky… Pokud paní mluví česky, tak s ní normálně navázat kontakt, jsou to lidi, jako my…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:16

@Bubla Bůčková Nechci na nikoho vybalit průser, jak píšeš. Napsala jsem, že řeším pracovní trabl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:18

@MayaLevin Já právě moc nevím, jak na takovou paní narazit. Asi je nesmysl si jít do tržnice něco koupit a hned paní něco pracovního povídat. To by si myslela, že jsem se zbláznila nebo mě asi propustili z léčebny. -

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6890
29.1.21 21:19

@Slavka28 a to potrebujes nejaky sikmooky macetare, aby tvuj problem vyresili? Stejne poslouzi ukrajinsti lamrukove apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:19

@annasmyc Já vesměs sháním „Vietnamce“ (kohokoliv), ale asi by se mi líp jednalo s ženou… Než s mužem, nevím proč. Ale nejsem zdatná „obchodnice“ jako oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6903
29.1.21 21:23

Koukala jsem, že v ČR fungují různé jejich asociace, tak nestačilo by ti obrátit se na některou z nich?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17979
29.1.21 21:25

@Slavka28 mě by opravdu zajímalo o co jde, ale jestli o jazyk nebo radu, tak klidně se zeptat na tom trhu. U nás třeba vietnamce potkávám pořád, nali tu tak třetinu nemovitostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12069
29.1.21 21:25

A jsi si jistá, že ti dokáží poradit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:28

@Cenarius nevyřeší. Můj zaměstnavatel hodlá pronajmout prostory. A jediní spolehliví a platící lidé jsou bohužel široko daleko Vietnamci. Sedm měsíců nechal v prostorách Čechy, ti zmizeli a za nimi sekyra a samozřejmě vybíleno (odstěhovaný nábytek, který tam byl vybaven). Vše řeší policie, ale jelikož se na onu firmu nabalili věřitelé, kdy nikdo z nich nevěděl, že má firma problém, fú odmítal sdělovat informace o spolehlivém plátci- vždy pouze informace, sledujte internet. Ale až od policie vyšlo najevo, že firma přes dva roky nepodávala ani kontrolní hlášení, ani jiná přiznání a dluhy firmy jdou do stovek milionů, majetek mají v řádech tisíců korun zastaven na účtech. A můj zaměstnavatel naivně skočil na pohádku - covidu, kdy prostě potřebují odklad, protože nevydělávají. Tak jim odklad nájmu odsouhlasil. A to nájem byl za hubičku. Nyní už je ze situace zhnusen a rád by šel pouze cestou Vietnamců. Ale nedovedu si představit, že přijdu do tržnice a řeknu jim, tady jsou prostory takové a makové, měli byste o ně zájem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:31

@Michelle_M nekoukala. Nemám s tím zkušenost. Dnes jsme v práci řešili, jak nájemci vypekli taolik firem, hra na city - covid, nejsou peníze a podváděli, co se dá. Policista, co to zapisoval, tak říkal, že na účtech jednotky tisíc a dluhy vyšší stovky milionů. Takže opravdu nevím, koho oslovit. Prostory by jim mohli vyhovovat, ale on to nechce dávat realitce ani na web, protože Čech už ne. Proto jsem si sem přišla pro radu. Jestli má někdo zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6903
29.1.21 21:33
@Slavka28 píše:
@Cenarius nevyřeší. Můj zaměstnavatel hodlá pronajmout prostory. A jediní spolehliví a platící lidé jsou bohužel široko daleko Vietnamci. Sedm měsíců nechal v prostorách Čechy, ti zmizeli a za nimi sekyra a samozřejmě vybíleno (odstěhovaný nábytek, který tam byl vybaven). Vše řeší policie, ale jelikož se na onu firmu nabalili věřitelé, kdy nikdo z nich nevěděl, že má firma problém, fú odmítal sdělovat informace o spolehlivém plátci- vždy pouze informace, sledujte internet. Ale až od policie vyšlo najevo, že firma přes dva roky nepodávala ani kontrolní hlášení, ani jiná přiznání a dluhy firmy jdou do stovek milionů, majetek mají v řádech tisíců korun zastaven na účtech. A můj zaměstnavatel naivně skočil na pohádku - covidu, kdy prostě potřebují odklad, protože nevydělávají. Tak jim odklad nájmu odsouhlasil. A to nájem byl za hubičku. Nyní už je ze situace zhnusen a rád by šel pouze cestou Vietnamců. Ale nedovedu si představit, že přijdu do tržnice a řeknu jim, tady jsou prostory takové a makové, měli byste o ně zájem?

Jo aha. No tak u nás v obci se řešilo, co s končící prodejnou „Hruška“. Dal se inzerát na pronájem prostor a jediný, kdo se ozval, byl právě pán z vietnamské komunity, oni mají o prostory k provozování večerek dost velký zájem (aspoň tady u nás), tak bych řekla, že si vás i najdou sami. A pokud chceš jít na jistotu, tak bych klidně i do té tržnice zašla, po dohodě vyvěsila letáček, nebo se i rovnou zeptala, co by ne :nevim:

Příspěvek upraven 29.01.21 v 21:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
29.1.21 21:34

@iiiv nevím, jak problém uchopit. To je největší trabl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat