Vířivka doma v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.5.22 15:17

Vířivka doma v těhotenství

Dobrý den,
Prosím o radu, jsem 19tt, máme doma vířivku, nejradši bych v ní byla furt :D ale někde jsem četla, že se nedoporučuje.. co je na tom pravdy? Máme tam 31°C a můžeme si to nastavovat na 3 úrovně. Mám tam tu nejmenší. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
531
12.5.22 15:41

Domaci virivku si v klidu uzivej, to neni teplota, aby ses prehrala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1941
12.5.22 15:51

Chodila jsem u obou těhotenství. ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
12.5.22 16:32

Ani doma bych do vířivky nelezla. Nejde o teplotu, ale o čistotu. Jsi si jistá, že ji máte dobře desinfikovanou. Ty bakterie uvnitř můžou být pěkná chuťovka. A bakteriální zánět je nejkratší cesta k předčasnýmu porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 18:09

@Janli O čistotu se opravdu nebojím když jí máme doma. To bych se právě bála někde jinde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 18:09

Jinak super, díky za odpovědi :) tak já budu užívat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13698
12.5.22 18:23
@Karolína1123 píše:
@Janli O čistotu se opravdu nebojím když jí máme doma. To bych se právě bála někde jinde :)

A co to s tím má společnýho? Leda pokud máte vířivou vanu např, kde vždycky napustis novou čistou vodu a pravidelně provádíš desinfekcí potrubí. Ale pokud máš normální virivku i doma, tak se ti tam při špatné údržbě bakterie přemnoží úplně stejně jako ve veřejné. Možná to bude ještě horší, jelikož tam to dávkování chemie řídí přístroje a pravidelně se berou vzorky o rozborům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 18:44

@Cenarius Nic na tom není špatného, jen vím, že doma se koupeme s manželem a s dítětem, ve veřejný vířivce se koupe bůh ví kdo všechno a doma se asi nechceš koupat v nějakým hnusu, že jo. Tak pečujeme pořádně o vířivku, bazén a tak. Nemyslím to nějak zle, jen chci aby jste to pochopili tak jak jsem to myslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
12.5.22 19:49
@Karolína1123 píše:
@Janli O čistotu se opravdu nebojím když jí máme doma. To bych se právě bála někde jinde :)

No, právě doma bude daleko horší desinfekce než jinde. Ve veřejných to totiž hlídá hygiena. Ty to čistíš po každým použití? Dáváš vzorky do labortoře? Asi ne, že? Vůbec nejde o počet lidí, co tou vířivkou projdou. Ty bakterie se tam množí samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
12.5.22 20:31
@Janli píše:
Ani doma bych do vířivky nelezla. Nejde o teplotu, ale o čistotu. Jsi si jistá, že ji máte dobře desinfikovanou. Ty bakterie uvnitř můžou být pěkná chuťovka. A bakteriální zánět je nejkratší cesta k předčasnýmu porodu.

Jezis já teda cely těhotenství až do poslední chvíle trávila doma v bazénu a ta úleva na zada..to bylo bozi a u dalších těhotenství plánují dělat naprosto to stejný..měla jsem jakési speciální tampony z lékárny co mi doporučila doktorka ale ty jsem si dávala jednou za čas..podle mě je to přehnané nejit doma do vířivky, pokud jde jen o čistotu..já myslela ze virivka je spis z důvodu těch tlaku trysek než vody 🤔 🤔 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27364
12.5.22 20:52

@NicknackEK bazén je něco jinýho. Problém je ohřívaná voda a její pozůstatky v systému vířivky. Hele, já kvůli infekci pochvy a plodových obalů porodila předčasně. Pro mě je tohle riziko naprosto zbytečný. Radši si to odepřu než bych riskovala. Bazén i vířivku máme doma, udržuju si je sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat