Vitaminy Materna

401
9.10.04 01:13

Vitaminy Materna

Mile tehulky,
stale vaham :? jestli mam i nadale brat tehotenske vitaminy Materna.
Doslechla jsem se, ze se po nich rodi 4 i vice-kilova miminka a tim se zvyseje riziko porodu :! . Mam docela obavy, abych i ja nemela do budoucna tento problem. Zatim jsem ve ctvrtem mesici a tak Vas vsechny, mile tehulky, prosim o radu :?:

Markina 18tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3813
9.10.04 07:00

Ahojky, já brala Maternu celé těhotenství a narodila se mi holčička s váhou 4330g. Ale taky jsem přibrala 24 kilo, takže si myslím, že vitaminy takovou roli nehráli. V nemocnici mi řikali, že jsem to měla brát jen první tři měsíce, pak už ne. Zlatka+Terezka 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
9.10.04 07:34

Ahojky,
Maternu jsem brala v prvních dvou měsících. Ve druhém měsíci mi začaly žaludeční nevolnosti a vypozorovala jsem, že po Materně jsem se vždycky vyzvracela. Ptala jsem se doktorky a ta mi řekla, ze se to stává (dočetla jsem se o tom i na netu) a dala mi něco jiného. Brala jsem ji pak, když se mi udělalo líp, myslím, že v 6.a 7. měsíci a pak najela na Mamavit. Lucinka měla 3.880 g. Nevím jestli po Materně, ale každopádně mi z těla vysála všechen přebytečný tuk. :lol:
Každopádně Maternu bych si už nekoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.10.04 11:29

Souhlasila bych s názorem, že po těchto vitamínech jsou miminka větší. Když jsem čekala syna, cpala jsem se Maternou ostošest a malý měl necelá 4 kila. Navíc co jsem vypozorovala, Materna mi nedělala dobře na zažívání a na pleť. Dělaly se mi v obličeji a v dekoltu obrovské boláky, něco jako těžké akne - po vysazení Materny po porodu se to všechko spravilo. U dcery jsem nejedla žádné vitamíny, malá se narodila 14 dnů před termínem a měla 2 a půl kila. Mylsím, že to bylo právě těmi vitamíny. Je zdravoučká a skvěle prospívá, teď v necelých 3 měsících už má 6 kilo a to jenom kojím. Přísahám, že už bych do těch vitamínových preparátů opravdu nešla. Možná jsem jenom na umělé vitamíny víc citlivá, ale takový je můj názor - miminko naroste i bez nich. Mimochodem, porod menšího miminka je brnkačka :lol: a tak bych to přála i vám

• Nahlásit
  • Citovat
123
9.10.04 21:35

Ahoj,já jsem při prvním těhotenství také užívala Maternu,syn se narodil ve 39+0 tt a vážil 4150 g.Problémy s pletí jsem neměla, nevolnosti jen do 15 tt.Při druhém těhotenství jem užívala Mamavit, syn se narodil ve 36+2 a vážil 2900g.Nevolnosti byly opět jen do 15 tt, ale tentokrát jsem měla problémy s pletí.Kamarádky také užívaly Maternu a děti měly sotva 3500 g a byly narozeny v termínu.Pokud tedy zmiňované vitamíny zvyšují porodní váhu dítěte, tak jsem tomu ráda, neboť kolik by jinak vážil můj druhý (nedonošený) syn?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.10.04 21:58

Ahoj. Já jsem užívala Maternu celé těhotenství. V termínu se mi narodila dcera s hmotností 4200g. Příště to zkusím bez vitamínů.

• Nahlásit
  • Citovat
401
9.10.04 22:12

Vitaminy Materna

Mile tehulinky,
dekuji Vam vsem za radu, vypada to, ze s Maternou opravdu skoncim. Jeste ale o tom budu informovat sveho Dr. Myslim si, ze pri hojnosti zelenine a hlavne vyvazene strave zadnou chemii muj mimisek potrebovat nebude :lol:

Mejte se hezky a hladte pupicky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.04 12:43

Ahojky!
Po vitaminech se rozhodne netloustne. Ja brala Maternu v prvnim tehotenstvi po celou dobu, mala se narodila ve 39 tydnu a mela 3370g. Ted ziju ve Svycarsku, kde Maternu maji a doporucuji take a beru ji zase. Mimca, ktera se rodi okolo 4 kil, to maji bud v genech a nebo si jejich maminky pochutnavaly na ne zrovna mene kalorickych jidlech.
Tak papa! Dana :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2
10.10.04 13:31

Ahoj,
já jsem brala Maternu 7 měsíců těhotenství a doktorka nám řekla, že budeme mít malé slůně. Ve 41 tt se mi narodila holčička s váhou 3,15kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
10.10.04 23:29

Zdravím,
moje doktorka mne hned na počátku těhotenství varovala, že po Materně budu mít pravděpodobně horší ranní nevolnosti. Vysvětlila mi, že ačkoli to není prokázané, jako porodník mi musí přiznat, že skutečně maminkám užívajícím Maternu se většinou rodí větší děti. Na její doporučení jsem nějakou dobu užívala Prenatal. Ale pak jsem přešla na Calibrum mami, je levnější a má lepší poměr vitamínů. :wink: Už osmnáctý měsíc kojím a užívám je dodnes, malá ještě nezamarodila (nepočítám slabou rýmičku). :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
25.10.04 11:20

Zbylo mi jedno balení Mamavitu - 28 tablet ze 30. Jestli máte některá zájem, napište mi, pošlu vám je, zdá se mi zbytečné je vyhazovat.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
59
25.10.04 11:35

Mamavit nevyhazuj a ani nikomu neposílej - můžeš ho obden brát i po porodu. Vždyť to jsou vitamíny! Já si ho budu kupovat teď při kojení na podzim. Nepadají pak tolik vlasy a na podzim je příjem vitamínů stejně potřebný.
Slyšela jsem, že Mamavit (je i levnější) je lepší než Materna právě z důvodu hmotnosti miminek - nemá tolik béčka. Já ho brala první 3 měsíce každý den a pak až do konce těh. obden a mimi mělo 3,40 kg.
Zdraví
Denča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.04 12:41

Materna

cau, ja sem Maternu brala svoje prvni tehotenstvi 7mesicu urcite a narodil se me ve 39t. syn, 3370g-takze takakorat :) zadny problemy sem nemela, ani s nevolnosti, ani s pleti … ted sem ve 24tt, prvni 4mesice me bylo celkem blbe a doktor me rekl, at nejdriv beru Prenatal a az me bude lip, muzu si brat Maternu a to ted taky delam a vsecko je v pohode …

• Nahlásit
  • Citovat
483
25.10.04 12:42

Materna

Taky mi to říkalo několik kamarádek,jedna dokonce přímo protože brala maternu měla velké miminko..Já brala mamavit nepravidelně a narodil se mi syn 4370g..Nevím,cukrovku mi nezjistili..přibrala jsem v těhu 20kg..Nevím,z čeho tak nabral..ale to mi nijak nevadí,je naprosto úžasnej.. :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.04 12:58

Ahojky těhulky,

ptala jsem se přesně na tuhle otázku své dr a ta mi řekla, že v současné době se prostě všeobecně rodí větší děti než před X lety, protože je to přirozený vývoj. Podle ní na to vitamíny mají minimální vliv. Já osobně beru Calibrum Mami a bylo mi řečeno, že to je to nejlepší, co teď na trhu je… :roll:

Páčko
Denisssa + ledňačka 28+3tt

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama