Vitamíny při kojení , jaké ?

355
16.10.19 12:37

Vitamíny při kojení , jaké ?

Ahoj holky, mám tříměsíční holčičku a plně kojim, ale žádné vitamíny neberu a chtěla bych nějaké brát ať mě malá tzv. „nevycucne“ :lol:.. poradíte mi jaké brát? Děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3409
16.10.19 12:44

Já beru centrum ale až teď na podzim jinak jsem brala jen vitamín C

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
16.10.19 14:05

Kupuju si těhotenské a kojící vitamíny z DM :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
16.10.19 14:08

Neberu nic a kojim 7 mesicu. Jim relativne zdrave a hodne piju. Nemam pocit nejakeho vycucnuti :lol: vetsina vitaminu v tabletkach ma stejne malou vstrebatelnost, ja bych se na to vyprdla a radsi si koupila nejaky bio ovoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2766
16.10.19 14:09

Vzdy jsem uzivala Gravital.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15536
16.10.19 16:00

No ideální by bylo pořádně jíst - dostatek ovoce a zeleniny, ořechy, semínka, zdravé tuky, mlíčný produkty, celozrnné obiloviny a podobně.

Ale co má přes smysl užívat je D vitamín (1000 IU denně) - ten v našich krajích v zimě prostě chybí.

Hodí se taky B-komplex (takovej kde je B12) a rybí tuk (po lžičkách chce to alepsoń 5 g EPA/DHA denně - pak je potřeba spočítat jak to je s obsahem D vitamínu v tom rybím tuku, zase ho nechceš víc jak 2000 IU denně), případně zinek s vápníkem a hořčíkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
12.2.20 12:08

Nabízím 3 celé balení vitamínu Biopron Pregna +. v Maxu se prodávají za 329 za balení, já dám za 220, když vezmete všechny 3 balení, tak za 600 za všechny 3. Jedno balení je na měsíc, dají se brát před těhotenstvím, během těhotenství a pak i během kojení. Expirace je 1/2021. Už je nevyužiju. Více infa případným zájemkyním do sz 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.20 14:15

@Deňa1995 Pozor v lekarne mi pani rekla ze me ani nemusi zajimat mnozstvi vitamu uvedeneho na krabicce, nybrz mnozstvi prej v čr nikdo nehlida, to co si vyrobce napise nikdo nezkontroluje, zadna instituce, prej ze zakona je nutne aby pritomnost uvedeneho vitaminu byla ale nemusi se dodrzovat jeho mnozstvi…tak pravila pani lekarnice…

Beru horcik a vapnik a D, ale nejde o chemicky pripravek, tento je z rostlinnych extraktu, ma mnohem vetsi zuzitkovatelnost v lidskem tele (asi 90%), oproti chemicky vyrabenemu (jak to byva v drtive vetsine kupovaneho vapniku na ceskem trhu, ktery ma zuzitk. okolo cca 10% který lidske telo neumi spotrebovat a tak ho uklada kam nema, treba do kostí, ) a tento moje telo vyuzije cele. Tyto 3vitaminy je nutne brat souběžně, aby bylo telo schopne jej co nejvice zuzitkovat. A pak beru čistou Omegu3 ziskavanou z hlubinného vylovu ryb, proste nejcistčí rybí tuk bez rtuti atd. :)

a muzu rict ze me nic neboli, zadny klouby, zuby nic a jsem fit, kojim 1,5roku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat