Vnouče od dcery a od syna

Anonymní
11.8.20 23:14

Vnouče od dcery a od syna

Ahoj
Chci se optat. Je rozdíl mít vnouče od dcery vs syna? Myslím pro prarodiče?
Máme syna, pro obě strany první vnouček. Moje mamka ho chce mít neustále, nabízí se na hlídaní, neustále mu něco kupuje, vaří, prostě se z něj těší. Má u ní druhé zázemí, je do něj blázen. Malej ji miluje. Na dedka se porad tlemi a dorazi.

A od muže, jeho matka jen tak nevolá, že by malého chtěla, samozřejmě, že ho ráda má, ale kdyby jsme nepřijeli my k nim, tak nevím kdy by dorazila. Dědy se bojí, place kdyz na nej promluvi (coz na nikoho nikdy neudelal) viděl ho tak 3× od narození, kdyz tam jsme tak za nim prijde na kukačku.. má 8 mesicu a zacina ta neduvera k lidem. Kdybych chtela pohlidat, nemaji problem.

Ve finale je mi to jedno, oba prarodice ho maji radi, ale zajima me, jestli je to proste jiné. Přeci jen u dcery je jistota, ale u syna, kdyz vlastne snacha je proste snacha, no asi divná uvaha, jen pro zvedavost.

Ps. Nevim kam zaradit téma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24421
11.8.20 23:27

Tak lehký rozdíl to asi bude, i když tu hraje roli spousta faktorů. Ale v obecné míře výchovu dítěte lehce šéfuje žena a chlap se přizpůsobí. Za prvé kašičky, bryndáky a plíny nejsou jeho parketa, za další chce mít klid.
Matka s dcerou jakozto ženy a duše spřízněné obvykle komunikují víc a hojněji, dcera se s matkou radí, její rady asi přijímá lépe než od tchýně…Komunikace je přímočařejší a bez zábran.
Upozornuju, neplatí to stopro, může být řada odchylek..Ale obecně jsou asi matky mladých otců v lehké nevýhodě. Spravedlivé to není, uznávám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
11.8.20 23:29

To jsi napsala správně, že to je divná úvaha tahle věta :Přeci jen u dcery je jistota, ale u syna, kdyz vlastne snacha je proste snacha…
Ber to tak, že každý člověk je jiný, každý člověk má jiné záliby, jinou empatii atd. Takže v tom bych viděla rozdíl. Nic více a nic méně. :)
Hlav e že ho mají rádi. To stačí. Prostě každý dává lásku najevo jinak.
Když jsem byla malá, tak mamky rodiče dávali lásku jinak najevo. S dědou byla větší sranda než s babičkou. A u rodičů z otcovi strany to bylo taky jiné, tam zase děda měl raději vnitřně kluky než holky, tak s ním mamka musela dát vážnou řeč. A babička zase mela všechny stejne ráda.
Takže to je prostě o lidech. :nevim: :) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
11.8.20 23:43

U nás oboje prarodiče hlídají fifty-fifty, rozdíly nepozoruji ani nedělám. Jedni jsou měštští a druzí z venkova. Děti jezdí k prarodičům často a myslím, že je mají stejně rády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.8.20 23:47

@aknadar tak ja hlavne myslela, kdyz je ditko malé. Protoze kdyz snacha nechce, je bezne, ze se tyhle dve nemusí nebo třeba nemá potřebu tchýni vídat, tak je v nevýhodě. Pokud tedy nenastoupí otec ptž. dítě už s ním samo někam může. Vetsine chlapů to ale nejspis jedno.
Osobne si myslim, ze kdyz se snacha s tchyni nemusí, pak s vnoucaty to musi být peklo.

• Citovat
  • Nahlásit
775
12.8.20 03:05

Mě měla taky radši babička od matky, než od otce. :D Takže něco na tom bude. :think: Na druhou stranu teď nám spíš pomáhají prarodiče od manžela, protože mají víc času a jsou blíž. Ale moji rodiče zas denně volají. :nevim: Nevím, možná spíš jestli tam není něco jako oblíbené dítě = oblíbené vnouče. Ale taky je možný, že je to fakt jen o povaze, jak píše @Maja25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3784
12.8.20 03:21

Tam hraje roli plno dalsich faktoru, nejde to takto zobecnit a sama tento nazor nesdilim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5049
12.8.20 06:08

Když byli naši kluci malý, měla jsem stejné úvahy jako ty. Naši si brali kluky na hlídání jakmile jsem dokojila ( 6 měsíců a druhý 3 měsíce) a tcháni vůbec. Když jsme přijeli k nim, tak tchýně si je chvilku pochovala a tchán vůbec. Jakmile jim byli 2 roky, tak se to otočilo a tcháni si je berou pořád a rozhodně víc než naši. Když jsem se na to tchyně nedávno ptala, tak jsem zjistila, že měla strach mi zavolat, protože jsem proste snacha a bála se, že něco pokazí a nebudu jim je chtít dávat… když hlídali poprvé, tak mi volala asi 100× jestli mu může dat tenhle jogurt a tyhle křupky, atd. Prostě tchýně mají strach, že nás naštvou a nebudou vnoučata moct vídat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 06:30
@Anonymní píše:
Ahoj
Chci se optat. Je rozdíl mít vnouče od dcery vs syna? Myslím pro prarodiče?
Máme syna, pro obě strany první vnouček. Moje mamka ho chce mít neustále, nabízí se na hlídaní, neustále mu něco kupuje, vaří, prostě se z něj těší. Má u ní druhé zázemí, je do něj blázen. Malej ji miluje. Na dedka se porad tlemi a dorazi.

A od muže, jeho matka jen tak nevolá, že by malého chtěla, samozřejmě, že ho ráda má, ale kdyby jsme nepřijeli my k nim, tak nevím kdy by dorazila. Dědy se bojí, place kdyz na nej promluvi (coz na nikoho nikdy neudelal) viděl ho tak 3× od narození, kdyz tam jsme tak za nim prijde na kukačku.. má 8 mesicu a zacina ta neduvera k lidem. Kdybych chtela pohlidat, nemaji problem.

Ve finale je mi to jedno, oba prarodice ho maji radi, ale zajima me, jestli je to proste jiné. Přeci jen u dcery je jistota, ale u syna, kdyz vlastne snacha je proste snacha, no asi divná uvaha, jen pro zvedavost.

Ps. Nevim kam zaradit téma

Syn byl v rodině taky první vnouče a mohly se přetrhnout obě babičky stejně. Smolíka měly ale v tom, že já jsem si syna a vůbec mateřskou nesmírně užívala a nechtěla jsem nechat vozit a hlídat, jen semtam jsem jim to povolila. Za mě rozdíl není. Ale pro matku mého otce (babička ji nejde říkat), tak ta vnoučatům přes dceru říkala zdrobnělinama a milovala je, nám s bráchou nadávala a bila mě a žalovala na mě otci. Takže je to o člověku. Nedá se přece paušalizovat, co je více nebo méně. Jen hlupák dělá mezi svými dětmi rozdíl a pak se to přenáší na vnoučata.
OVŠEM taky záleží, co je pro snachu více - maminka nebo tchýně? Ve zdejších diskuzích nejednou vidíme, že maminka hlídat může, tchýně nikoli, protože je to ta 2. babička, ne ta první, už jsem tu tyhle názory četla hodněkrát :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 07:50

U nás to bylo dané vzdálenosti od pritelovi rodiny, že je babička nehlidala, ted uz jeho rodiče nežijí, což je hrozná škoda, protože byli super…Já mám jen mámu, ta hlídá hodně, bydlí od nás 30 minut autem…

Když jsem byla malá víc nás hlídali mámy rodiče, protože byli blíž, byli mladší a taky byli 2, k babičce od táty jsem jezdila hlavně já, bratr až když byl větší, brala si jen jednoho z nás, protože už byla starší a 2 děti by nezvládla… Ale zase jsem u ní trávila delší dobu treba 1 nebo 2 tydny v kuse… Máma mi teď občas povídá, jak s jejím stylem výchovy moc nesouhlasila, ale že mě tam nechávala, protože jsem babičku měla ráda…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 07:54

My děti ještě nemáme, ale já bylo také pro obě strany dlouho první vnouče. Lepší vztah mám do teď s matkou a dědou otce. Je to tím, že s námi žili v dvougeneračním domě. Druhé prarodiče jsem viděla jednou za dva týdny, hlídali mě možná dvakrát a už je to pár let, co umřeli. Takže já také myslím, že je to podle toho, jak to vnouče vídáš často. A tvoji tchánovci prostě možná jen nemají čas nebo nechtějí svůj volný čas strávit „hlídáním dětí“, když už si svoje vychovali.

• Citovat
  • Nahlásit
504
12.8.20 07:55

U nás je to opačně. Moji rodiče nejeví přílišný zájem o vnouče (je první), za to rodiče od partnera malou zbožňují a jsou s ní rádi. Moje mamka, když má pohlídat dvě hodiny vnučku, tak z toho není kdoví jak nadšená. Mamka od přítele má malou klidně i na na noc a věnuje se ji naplno, to samé i otec od přítele. Druhého dědu vidí na chvilku jednou za čtvrt roku. Záleží na povahách prarodičů.
Mám dobrý vztah s rodičema od partnera, jsem s nimi více, jak se svými. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
12.8.20 07:58

@doumi Naprostý souhlas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
12.8.20 09:05

Myslím, že tam rozdíl je. Aspoň u nás a to tchýně jiná vnoučata mít nebude, jelikož švagrová děti nechce :nevim:… Když jsem se bavila s mamkou, tak také říkala, že je zvědavá, koho si jednou brácha najde, aby třeba vnoučata viděla a tak… Děti mají tedy dvě babičky a jednoho dědu. Já s mým otcem v kontaktu nejsem. Ale moje mamka se celkově více zajímá a ptá se, než tchýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7111
12.8.20 09:24

Kamaradka to ma treba uplne naopak. Tchyne bydli celkem dal, neridi auto, je nemocna, ale s hlidanim ochotna, nikdy neni prpblem. Jeji vlastni matka, aktini lyzarka a nevim co, ji odmita pohlidat i behem druheho porodu, protoze se prece nebude omezovat v zabave.
Takze je to lidech, neda se to ospravedlnovat, ze tohle jsou vnoucata od syna a to se nepocita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama