Rozvod prarodičů

Anonymní
10.8.20 08:45

Rozvod prarodičů

Můj partner je z rozvedené rodiny. Oba jeho rodiče si našli nové partnery. Tchán měl ženu víc jak patnáct let. Teď se rozvádějí. Ještě v červnu tam měly děti jet, asi za týden to tchán zrušil, ať přijedeme všichni jen na víkend. Tam z něj vylezlo, že se rozvádějí a domluvili se, že nás a ani děti „babička“ už nikdy neuvidí, nebude s námi mluvit a nijak nás kontaktovat. S dětmi se nerozloučila. Nemáme ji kontaktovat ani my.
Jak to vysvětlit dětem? Samozřejmě jsme jim řekli, zatím zjednodušenou verzi, ale jak vysvětlit dětem, které tam jezdily, babičku braly jak vlastní, že je vyškrtla ze života? Zítra je tam vezeme a budou tam až do neděle, tak to je zase aktuální.
Babičce jsme samozřejmě i přes zákaz volali. Mobil nebere, jen napsala SMS, že už nemáme volat.
Naše děti byly její jediná vnoučata, protože její vlastní syn je gay.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16199
10.8.20 08:57

No, není to jednoduché. Ale neměl by hlavně vysvětlovat děda.?? Něco ve smyslu, že babička se s dědou nepohodli a odešla. Nic o vyškrtnutí ze života bych jim neříkala.

Možná se zkusit domluvit, jestli by jim nenapsala aspoň dopis nebo tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:00

@P4ja dědu to vysvětlovat nenechám. On je jak slon v porcelánu a padala by nepěkná slova. Vysvětlíme to raději my.
Ona nás odstřihla - možná i na žádost tchána, to opravdu nevím. Bydlí teď prý u syna. Takže netušíme, kde to je…

• Citovat
  • Nahlásit
30043
10.8.20 09:02

Nechápu, proč by se museli úplně odstřihnout. Nikdo ti nemůže diktovat, s kým se smíš stýkat. Klidně bych babičce napsala dopis a poprosila ji, zdá se můžeme s vnoučaty zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:03

@P4ja jinak to, že se nepohodlí a babička odešla, už padlo. Ale ptají se na ni. Starší tedy už asi chápe, i když mu nedochází, jak to je definitivní. Mladší na ni byl dost fixovaný a ten nechápe, proč tam není a nemůže jí zavolat.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14099
10.8.20 09:04

„zákaz“ od tchána je jeho interpretace, počkejte až vychladnou emoce a jeho budoucí exmanželce se znovu ozvěte a poptejte se jak to vidí ona.

Dětem řekněte že se děda s babičkou rozvádí, protože jim to nefungovalo a teď jsou oba příliš nešťastní z toho, že se jim to nepovedlo a nedokáží se o ně teď společně postarat a že je potřeba počkat, až se to uklidní a pak se uvidí.

Tedy - říkejte pravdu a nedělejte ultimativní soudy. Podstatné je zdůraznit to, že jde o spor těch dvou a že to rozhodně není kvůli vnoučatům.

Jeďte na ten víkend, věnujte se tchánovi a dětem, netlačte ho do nějakého rozhodnutí či vyjádření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:05
@inkakřivák píše:
Nechápu, proč by se museli úplně odstřihnout. Nikdo ti nemůže diktovat, s kým se smíš stýkat. Klidně bych babičce napsala dopis a poprosila ji, zdá se můžeme s vnoučaty zastavit.

Nemám adresu, odešla za synem na druhou stranu ČR. Mobil vytipava a obávám se, že sms číst nebude, nebo si nás dá do ignor listu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:15

@inkakřivák mně přijde, že to nechce ani ona. Kdyby chtěla, může napsat SMS. Už nepsala ani synovi k narozeninám, což vždy volala.
Tak to podával tchán, že se dohodli oni dva, že se už nikdy neuvidíme. Proto asi i odešla k synovi.

• Citovat
  • Nahlásit
1243
10.8.20 09:20

Napsala bych jí zprávu, že je mi jedno, jak to oni dva mají spolu, že my ji máme rádi a a děti ní vidí babičku a že nám nedělá potíže se vídat dál, samostatně. A pak už bych to nechala na ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1830
10.8.20 09:20

Řekla bych, že děda s babi se rozešli, a jsou z toho příliš smutní na to, aby to dál vysvětlovali. Že o tom teď nechtějí mluvit.
Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
10.8.20 09:21

Říct dětem jak to je. I to, že teď babička bydlí moc daleko a že teď budete jezdit zatim jen za dědou. A že až se babička zabydli, tak ji zkusíte zavolat nebo napsat. Klidně i z jiného mobilu.
Děti nejsou hloupe a dokáží zvládnout dost věcí. Když babička umřela, tak její manžel (můj nevlastní děda) nikoho z naší rodiny že dne na den nechtěl vidět. A pamatuji si, jak jsme k němu jeli na návštěvu, on byl doma a my stali všichni prededverma. Pak už jsme tam nikdy nejeli a když jsme se našich furt ptali kdy tam pojedeme, tak až po čase řekli pravdu. Lepší je říct pravdu hned a vysvětlit dětem, že babička není naštvaná na Vás ani na děti. Jen že prostě teď má jiný život.
Hlavne s detma mluvit narovinu. Přeji hodně štěstí a ať se to brzy srovna. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13424
10.8.20 09:50

Mě to přijde teda hodně divné, aby babička, byť „nevlastní“ která normálně děti vídala a měla je ráda, se najednou KVŮLI rozvodu odstříhla. Co ty děti s tím mají společného?? To by bylo první, na co bych se zeptala tchána. Proč na jejich pošramocené vztahy mají dojíždět vnoučata. Jasně, není to její pokrevní rodina, ale i kdyby to byla jen kamarádka, tak jí exmanžel nemá co zakazovat se s kýmkoli stýkat, ne?? :nevim: Nebo já to asi nechápu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28524
10.8.20 09:56
@Anonymní píše:
Můj partner je z rozvedené rodiny. Oba jeho rodiče si našli nové partnery. Tchán měl ženu víc jak patnáct let. Teď se rozvádějí. Ještě v červnu tam měly děti jet, asi za týden to tchán zrušil, ať přijedeme všichni jen na víkend. Tam z něj vylezlo, že se rozvádějí a domluvili se, že nás a ani děti „babička“ už nikdy neuvidí, nebude s námi mluvit a nijak nás kontaktovat. S dětmi se nerozloučila. Nemáme ji kontaktovat ani my.
Jak to vysvětlit dětem? Samozřejmě jsme jim řekli, zatím zjednodušenou verzi, ale jak vysvětlit dětem, které tam jezdily, babičku braly jak vlastní, že je vyškrtla ze života? Zítra je tam vezeme a budou tam až do neděle, tak to je zase aktuální.
Babičce jsme samozřejmě i přes zákaz volali. Mobil nebere, jen napsala SMS, že už nemáme volat.
Naše děti byly její jediná vnoučata, protože její vlastní syn je gay.

Chápu tvoje pocity.

Od „babičky“ to není správné. Měla by překousnout svoje pocity vůči tchánovi a alespoň píár slovy to „vnoučatům“ vysvětlit. :(

Právě tohle je nevýhoda toho, když se nevlastní prezentuje jako vlastní.
Obvykle se to teda stane s ortčímem. Natěšená žena prezentuje dítěti svého partnera jako „tátu“, dítě k němu takhle přilne, vnímá ho tak, ale reálně ten vztah je závislý na vztahu „táty“ k matce, jakmile ten zmizí, zmizí i vztah k dítěti :? Lepší je podle mne, aby nový partner byl „strejda“, „kámoš“ atd. A „nevlastní babička“ teta.

Zažila jsem u několikrát u kolegyní a kamarádek, že se starší „nevlastní“ dítě drsně střetlo s realitou, když po rozvodu přišlo nejen o „tátu“, ale i „dědu“, „babičku“, „bratrance, sestřenice“, zatímco jeho sourozenec, biologický potomek otce, babičku atd. má, dál se s nimi stýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28524
10.8.20 09:58
@unuděná píše:
Mě to přijde teda hodně divné, aby babička, byť „nevlastní“ která normálně děti vídala a měla je ráda, se najednou KVŮLI rozvodu odstříhla. Co ty děti s tím mají společného?? To by bylo první, na co bych se zeptala tchána. Proč na jejich pošramocené vztahy mají dojíždět vnoučata. Jasně, není to její pokrevní rodina, ale i kdyby to byla jen kamarádka, tak jí exmanžel nemá co zakazovat se s kýmkoli stýkat, ne?? :nevim: Nebo já to asi nechápu :think:

Já si to dovedu představit. Často v tom není nějaká vyloženě velká láska, ale má je ráda „kvůli manželovi“. Nakonec, babička je taky jenom ženská a kolik ženských tady má rádo nevlastní děti…

Ale, za nějaký normální rozhovor by jí stát měly! Esemeska „nevolejte mi?“ Co to jako je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.8.20 10:00

Pokud to nepůjde s babičkou nijak vyřešit, tak bych napsala list jakože to píše babička dětem na rozloučenou a napsala bych co bych si myslela, aby dostali slova na rozloučenou, která by jim pomohla situaci lépe zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama