Nesmířím se s mamčiným přítelem

Anonymní
5.8.20 16:11

Nesmirim se s maminym přítelem

Ahoj, moje mamka a můj otec jsou rozvedení snad celý můj život. Mamka od te doby přítele měla asi 5 let. Pak se rozešli. Nyní je už 3 rokem s jiným. Nevadil mi, zdál se mi fajn. Teda dokud ho mamka k nám nenastehovala. Jsem jedinaček, takže jsem celý život žila jen s mámou, ale předem chci říci, že to fakt není žárlivosti. Ale opravdu nemůžu mamineho přítele snést. Je mi 17 a mamin přítel se k nám nastěhoval asi 3 měsíce zpět. Od té doby je společné bydlení naprosté peklo. S domácími pracemi jsem pomáhala vždycky, ale tohle už jako domácí práce brát fakt nelze. Mamin přítel vyleje pití, musím jít a utrit to já. Vysype cukr a opět to musím uklízet ja. Ten chlap nedělá absolutne nic. Do práce nechodí, protože má něco se zadama, takže sedí doma na nemocenske, ale do posilovny to jde (přitom práci nemá nějak fyzicky náročnou, dělal zástupce vedoucího jednoho Elektra, což mi teda přijde posilovna jako větší námaha.) Prostě mi přijde že jen ze mě a mámy dělá služky a mamka ho v tom ještě podporuje. Cokoliv vysyve, rozleje, zaspini nechá to tak. Ono se to totiž uklidí samo. Např. Dneska si nesl na balkon kávu, část kávy rozlel a jen zavolal na mamku že je třeba utrit podlahu, že vylel kávu. Podle mě by přece měl zvednout ten zadek a kávu si utrit sám. Ale ne.. Mamka na něj zavolá ať to tak nechá, ať se nenámaha, že to utru ja. A takhle je to úplne se vším. Do toho absolutně s ničím mamce nepomůže, když mamka chce s něčím pomoct, odpoví ať si to udělá sama, že on za to nemůže. (například chtěla mamka prisunout ledničku blíže ke stěně. Jeho odpověď byla ať si ji prisune sama, že on ji neposunul od te stěny) jeho jediná náplň života je prostě sedět v obýváku, vykuřovat jednu cigaretu za druhou a nechat se obskakovat. Neexistuje nějaká možnost jak mamce pomoct pochopit, že tenhle chlap se nehodí k ničemu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1650
5.8.20 16:26

Bohuzel neni, na to musi mamka prijit sama. Ty jedine co muzes udelat, je mamce rict, at to jeho obskakovani neprenasi na tebe, ze ty nejsi nejaky poskok, abys po nem uklizela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
748
5.8.20 16:33
@Anonymní píše:
Ahoj, moje mamka a můj otec jsou rozvedení snad celý můj život. Mamka od te doby přítele měla asi 5 let. Pak se rozešli. Nyní je už 3 rokem s jiným. Nevadil mi, zdál se mi fajn. Teda dokud ho mamka k nám nenastehovala. Jsem jedinaček, takže jsem celý život žila jen s mámou, ale předem chci říci, že to fakt není žárlivosti. Ale opravdu nemůžu mamineho přítele snést. Je mi 17 a mamin přítel se k nám nastěhoval asi 3 měsíce zpět. Od té doby je společné bydlení naprosté peklo. S domácími pracemi jsem pomáhala vždycky, ale tohle už jako domácí práce brát fakt nelze. Mamin přítel vyleje pití, musím jít a utrit to já. Vysype cukr a opět to musím uklízet ja. Ten chlap nedělá absolutne nic. Do práce nechodí, protože má něco se zadama, takže sedí doma na nemocenske, ale do posilovny to jde (přitom práci nemá nějak fyzicky náročnou, dělal zástupce vedoucího jednoho Elektra, což mi teda přijde posilovna jako větší námaha.) Prostě mi přijde že jen ze mě a mámy dělá služky a mamka ho v tom ještě podporuje. Cokoliv vysyve, rozleje, zaspini nechá to tak. Ono se to totiž uklidí samo. Např. Dneska si nesl na balkon kávu, část kávy rozlel a jen zavolal na mamku že je třeba utrit podlahu, že vylel kávu. Podle mě by přece měl zvednout ten zadek a kávu si utrit sám. Ale ne.. Mamka na něj zavolá ať to tak nechá, ať se nenámaha, že to utru ja. A takhle je to úplne se vším. Do toho absolutně s ničím mamce nepomůže, když mamka chce s něčím pomoct, odpoví ať si to udělá sama, že on za to nemůže. (například chtěla mamka prisunout ledničku blíže ke stěně. Jeho odpověď byla ať si ji prisune sama, že on ji neposunul od te stěny) jeho jediná náplň života je prostě sedět v obýváku, vykuřovat jednu cigaretu za druhou a nechat se obskakovat. Neexistuje nějaká možnost jak mamce pomoct pochopit, že tenhle chlap se nehodí k ničemu?

Zakladatelko řekla bych mamce, že pokud ona chce partnerovi posluhovat je to její věc, ale Ty že to dělat nebudeš. Totéž bych řekla i chlapovi a taky to dodržela. Ať se třeba zvencne. Nejsi služka cizího chlapa. Že si mamka chce pěstovat líného parazita a dělat mu služku je její věc, těžko jí můžeš určovat s kým bude, nebo nebude žít, ale chovat se jako ona opravdu nemusíš. I když chápu, že v jednom bytě to lehký nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
5.8.20 16:36

No je mi tě líto v tomhle žít…já jsem celkem cholerik a nic bych po něm neuklidila…ani náhodou…máma ať si mu posluhuje jak chce, ale u mě by měl smůlu…pokud by po mně máma chtěla, ať to po něm utřu, řekla bych jí, že ne…s mámou nic neuděláš, pokud to nevidí…musí si na to přijít sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
5.8.20 16:40

Uplne chapu, jak ti je. Ja bych videla rude. I sve dite ucim si po sobe (umerne veku) uklizet. Nedelala bych to. Na druhou stranu, jestli na tebe zacnou tlacit tim, ze u nich bydlis a zivi te (sice ma mama vyzivovaci povinnost, ale kapesne apod. davat nemusi), tak nevim, co ti poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23329
5.8.20 16:41

Máma si na to musí přijít sama…ty jí to můžeš říct, že ti nepřijde normální, abyste obě okolo dospělého chlapa skákaly jak kozy a on se jen vezl, ale dokud to ona sama nepochopí, tak s tím moc nezmůžeš.
Co se týče toho, že to musíš dělat ty, jak často to je? Jestli jednou za týden, tak bych otočila oči a udělala to, když ti to nakáže máma, tak se dost těžko odporuje. Ale jemu bych klidně řekla, že nejsi jeho služka…Můžeš to brát jako dobrou zkušenost pro to, co ty doma rozhodně chtít nebudeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
5.8.20 16:43

@Kosopemi no určitě nebydlí u něj…takže bych pro něj nehla prstem…stejně je to jen nějaký vyžírka, který to zkouší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1160
5.8.20 16:46
@Monchichik píše:
@Kosopemi no určitě nebydlí u něj…takže bych pro něj nehla prstem…stejně je to jen nějaký vyžírka, který to zkouší…

Jo, to s tebou souhlasim, ale na mamu ma asi vliv. Co holka nadela v 17-ti, kdyz ji doma zacnou delat zle? Je mi zakladatelky lito. Premyslim, co vede zensky k tomu, takove chovani u partnera prehlizet nebo jeste hur, vychazet mu vstric.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pet32
5.8.20 16:50

Bohužel máma na to musí přijít sama

• Citovat
  • Nahlásit
7705
5.8.20 16:51

Nepochopím tyto ženy, které se oddají být posluhovačkou pro své protějšky. Zkus si sama s mámou promluvit, třeba zajít někam na kávu, a říct jí, co zřejmě nevidí. A klidně bych na jistého pána byůla už i patřičně nevrlá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 17:01

Zakladatelko, chápu tě. Být tebou, tak to řeknu mamce, s tím, že ať si ten chlap třeba sedí na balkóně s cigaretou, kávou a drbe si varlata, ale ať po tobě nechce, abys mu dělala služku. Pokud někde udělá bordel, tak a´t si ho po sobě uklidí, ale pokud ho po něm kluše uklidit tvoje mamka, tak je to její rozhodnutí a její boj, ale určitě ať neotravuje tebe.
Nicméně asi takto: moje mamka si po rozvodu za 2 roky nastěhovala domů po 2 měsíční!!! známosti nastěhovala domů přítele. Byla jsem ráda, že někoho má, než jsem ho poznala. Byl to malý, obtloustlý, zakomplexovaný hňup, který neměl úplné hygienické návyky atd. Moje mamka byla a je hezká, hubená a sympatická ženská. Ale prostě byla ráda, že někoho má. A taky kolem něj lítala a poskakovala. Bylo to peklo, které vygradovalo tím, že jsem co nejrychleji odešla z domu, jelikož jeho teror se nedal vydržet. Soma jsem pracovala jako mourovatá a to jsem dělala i mužské práce. Jen abych se zavděčila a byl klid. Takže jsem tahala dřevo, štípala, připravovala na zimu atd. On byl prase, které se ani netrefilo do záchodové mísy a každý den jsem vytírala několikrát kolem WC. :poblion: Osladil si kávu a nevadilo, že vysype cukr. Snědl buchtu a nevadilo, že nechal drobky pod sebou, chodil doma v trenýrkách, na kterých měl mokrý flek u pytle atd. No prostě nechutný, opičí primitiv. A to nemluvím o tom, že jsem v 18 musela prosit, zda-li mohu o víkendu přespat třeba u přítele. Abych mohla, tak jsme musela třeba posekat celou zahradu, udělat dřevo, doma poklidit atd. A pak podle nálady mi to povolil. Jelikož se stavil do role hlavy rodiny. Paradoxně prachy domů nepřinášl, jelikož byl zadlužený, ale na to jsme přišli, až náš dům navštívil exekutor. A až tato mega story mamce otevřela úplně oči.
Bohužel někdy láska je slepá. :nevim:
Takže řekni mamce co ti vadí, otázka zda-li mamka to bude chtít vidět. AAle aby se to pak neotočilo proti tobě, aby pak na tebe přítel nezačal házet špínu a nechtěl tě z bytu vyštvat… :nevim:
Holka je mi tě líto, vím jak ti je… :roll: Dávám to jako anonym, jelikož se stydím za to, jaký prase žilo s moji mamkou.

• Citovat
  • Nahlásit
286
5.8.20 17:19
@Anonymní píše:

Tak to je soda. upřímnou soustrast. Ono se to pravděpodobně vyřeší, až „utečeš“ z baráku bydlet do svého a vážená paní matka bude muset utírat zadel parazitovi sama. možná pak otevře oči. Bohužel chce to čas a pevné nervy. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9650
5.8.20 17:27

Mamka si musí sama přijít na to, že má doba vyžírku a lenocha. Není tvoje povinnost okolo něj skákat jako okolo krále. Být tebou, tak se prostě seknu a smůla. Mámě řekni, že pokud jí to nevadí, tak je to její věc, ale ty mu posluhovat nebudeš. On zkouší, kam až může zajít, a pěkně mu to vychází. Mmce přijde jeho chování normální? Že milostpán vyleje kafe, ona na něj zavolá aby to nechal, že to uklidíš ty?? Když řekneš, že to neuděláš, tak se stane co? Vůbec se ti nedivím, že ti to vadí, to je strašný. Dělala bych mu naschvály, ať se třeba picne a pokud ho máma staví na první místo a je jí fuk, jak se cítíš, tak jednou bude litovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13795
5.8.20 18:01
@Anonymní píše:

Jak dlouho ještě musíš být doma, než budeš schopná se osamostatnit? Já bych se mámě a tomu jelitu nedokázala vzepřít, nejsem na to ten správný typ.
S mámou určitě nehneš, tyhle ženské na sobě nechají dříví štípat, hlavně že mají doma pořádného chlapáka. :? Ty si to sice nemusíš nechat líbit, nicméně když se fotřík rozhodne, dokáže Tě vypudit z bytu ani nemrkneš.
Já bych ti poradila zkusit se z toho nějak vymanit a když to nepůjde, co nejdřív se osamostatnit a vypadnout z domu. Úplně cítím, jak špatně se doma cítíš. Posílám hodně síly, protože jí bude potřebovat tuny. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78
5.8.20 18:28

Sice ti tu radi, at to vsechno reknes mamince, ale bojim se, ze ta by to jen rekla tomu cuneti a tobe by to nepomohlo, ba naopak. Pokud se seknes a odmitnes po nem uklizet, tak to budou brat jako detsky rozmar a zacnou se zakazy (kapesne, telefon, pritel). Videla bych to tak, ze by sis mela najit brigadu a byt doma co nejmene. Nepises, zda delas skolu, tam se to da vyresit internatem ci studentskym spolubydlenim. Uz ted o prazdninach bych hledala a ve vhodnou „holcici chvili (az tam to cune nebude)“, tak bych se ji zeptala na intr, ci spolubydleni. Svedla bych to na to, ze jim chces dat prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama