Bydlení se stárnoucími rodiči

Anonymní
4.8.20 10:10

Bydleni se starnoucimi rodici

Od cca 23 jsem se svymi rodici nikdy nebydlela. Mame dobre vztahy a myslim, ze i diky tomu, ze jsem s rodinou zila jinde.
Ted mi tahne na 50, jsem rozvedena, s detmi a novym partnerem bydlim v najmu, k rodicum to mame 15 min autem.
Rodice maji rodinny dum, na ktery prestavaji financne i co se tyce pece stacit. Maji uz sva leta a taky vaznejsi nemoci. Vzhledem k praci a vlastni domacnosti u nich byvam relativne malo a moc nepomuzu :oops:
Uvazuju se k nim s rodinou prestehovat, abych jim pomohla po vsech strankachh, na druhou stranu deti se stehovat nechteji a nevim, co nam to celkove udela se vztahy. :think:
Mate s takovou situaci zkusenost, prip. jak byste ji resili?
Dekuju za ponechani anonymu. Jinak prosim radsi smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18081
4.8.20 10:16
@Anonymní píše:
Od cca 23 jsem se svymi rodici nikdy nebydlela. Mame dobre vztahy a myslim, ze i diky tomu, ze jsem s rodinou zila jinde.
Ted mi tahne na 50, jsem rozvedena, s detmi a novym partnerem bydlim v najmu, k rodicum to mame 15 min autem.
Rodice maji rodinny dum, na ktery prestavaji financne i co se tyce pece stacit. Maji uz sva leta a taky vaznejsi nemoci. Vzhledem k praci a vlastni domacnosti u nich byvam relativne malo a moc nepomuzu :oops:
Uvazuju se k nim s rodinou prestehovat, abych jim pomohla po vsech strankachh, na druhou stranu deti se stehovat nechteji a nevim, co nam to celkove udela se vztahy. :think:
Dekuju za ponechani anonymu. Jinak prosim radsi smazat. [/citac
@Anonymní píše:

a rodičům je kolik? 75? dvě domácnosti a rodiny stíhat nebudeš, vždy bude někdo trpět. O tom, že by barák prodali a šli do menšího neuvažují? nemuseli by se o barák starat a i něco ušetřili :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11475
4.8.20 10:18

Nejste zvykli spolecne bydlet. A uz si na sebe ani nezvyknete. Prinese to jen problemy :nevim: Sourozence mas? Rozdelit si navstevy a pomoc rodicum, aby se necitili tak sami.

A to pisu jako dcera, ktera cely zivit s rodici bydli ve dvougeneracnim dome. Je to velka vyhoda, kdyz rodice zestarnou. Ale my jsme na to souziti zvykli. Vy zvykli nejste :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4987
4.8.20 10:20

Jestli zvladnou základní věci jako ohřát oběd, zajít na wc tak bych to řešila tím, že tam obden zajedu a běžnou kontrolu a o víkendu na nějaký větší úklid. Kdyžtak nazenu celou rodinu na brigádu.

Příspěvek upraven 04.08.20 v 10:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51754
4.8.20 10:20

A oni o to stojí? Partner by taky šel? Děti nechtějí proč? Bude to náročné pro všechny a i vztahy to může hodně zhoršit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:21

Rodicum je kolem 80, mam bratra, ktery zije s nimi cely zivot, protoze je v ID. Dum neprodaji, chteji byt ve svem, uz zadne zmeny, rozumim tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
11475
4.8.20 10:23
@Anonymní píše:
Rodicum je kolem 80, mam bratra, ktery zije s nimi cely zivot, protoze je v ID. Dum neprodaji, chteji byt ve svem, uz zadne zmeny, rozumim tomu.

Aha, takze nejen souziti s rodici, ale jeste i s bratrem. Sestehovani byste vsichni litovali :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30004
4.8.20 10:24

Nejste na sebe zvyklí, bude to drhnout. Pokud jsou rodiče soběstační v základní péči, tak dobrý, na barák a větší věci prostě občas udělat brigádu. Ale spíš bych se přikláněla k tomu dům prodat a rodiče přestěhovat do něčeho menšího, co zvládnou. Dokud to jde, protože čím budou starší, tím hůř se budou rozhodovat.
Pokud byste chtěli s nimi bydlet, pak jedině ve dvou úplně samostatných bytech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18081
4.8.20 10:24
@Anonymní píše:
Rodicum je kolem 80, mam bratra, ktery zije s nimi cely zivot, protoze je v ID. Dum neprodaji, chteji byt ve svem, uz zadne zmeny, rozumim tomu.

jasně, takže nezvládají sebe a ani dům, ale žádné změny, to raději ať se o ně někdo stará :think: pokud se oni nehodlají nějak omezovat či měnit, tak bych se rozhodně nestěhovala já a nepřekopávala život své rodině. Zaměřila bych se na to, jak jim ulehčit -) dovážka obědů, úklid atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
4.8.20 10:25

Jak byste v domě bydleli - měl by každý svoji bytovou jednotku? Jde např. dům předělat tak, aby rodiče měli vlastní kuchyňku a pokoj a vy zbytek domu? Nebo by to vše bylo společné? Jaké máte vztahy? Kolik je dětem - nejsou třeba už samostatní - varianta, že by zůstali v bytě a ty bys ze začátku pendlovala a časem jim byt nechala úplně a přestěhovala se k rodičům?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 10:26
@JancaS84 píše:
Jestli zvladnou základní věci jako ohřát oběd, zajít na wc tak bych to řešila tím, že tam obden zajedu a běžnou kontrolu a o víkendu na nějaký větší úklid. Kdyžtak nazenu celou rodinu na brigádu.Příspěvek upraven 04.08.20 v 10:21

zatim ano, ale stav se zhorsuje :(
Mam praci, se kterou to proste nedam, abych tam jezdila obden.

@Markéta80 píše:
A oni o to stojí? Partner by taky šel? Děti nechtějí proč? Bude to náročné pro všechny a i vztahy to může hodně zhoršit :?

rodice by chteli, ale jsou zas zvykli.na uplny klid a to s detmi uz v dome nebude. Deti maji v soucasnem bydleni dost nadstandard, coz u rodicu neni, to je stary dum…
Partner by sel spis nez deti.

• Citovat
  • Nahlásit
9338
4.8.20 10:27

Ne, nestěhovala bych se, jezdila bych častěji :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
4.8.20 10:28
@Anonymní píše:

Nedělala bych to rodičům bych navrhla zda nechtějí barák prodat.Ja osobně bych se k nim nestehovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2363

První otázka, jestli rodiče o to stojí. A co bratr? ten je na tom zdravotně jak? nezastane aspoň nějaký ten základ? Děti jsou staré jak? jestli ještě chodí do školy, tak bych je fakt nestěhovala, ale pokud už jdou dospělé, tak už na ně není třeba až tak moc ohledů, beztak za chvilku vyletí z hnízda.

Ale že vám to „zničí“ život, s tím počítej. Pokud rodiče zvládnou základní péči o sebe, tak bych to nechala být, třeba jim zajistila dovoz obědů…a obětovala třeba každý druhý víkend na vygruntování a nějakou tu pomoc. Dyk kolem baráku se fakt nemusí lítat denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3123

Stěhovat se ve vašem případě spíš ne, ale zapojit i děti do péče o prarodice. Kolik jim je? Zvládnou jednou týdně odpoledne k babičce zajet, popovídat si, pomoci? Když se nechtějí stěhovat ok, ale pak se musí zapojit. Třeba jim za to i dej pár korun. Ja se takhle starala o nemohou i babičku od 18. Dá jim to hodně do života :-) Dvakrát týdně tam zajed ty plus děti zapoj do péče o vaši domácnost. Bratr zvládne na ně dohlédnout? Případně zajistit nějakou terénní sociální pracovníci nebo jak se jim říká. Poraď se s jejich doktorkou, na co by měli nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama