Vztah matka x dcera

4533
2.8.20 15:37

Vztah matka x dcera

Ahoj,

otázky:

Máte dobrý vztah se svojí matkou?
A souhlasíte s názorem, že dcery tíhnou více k otcům a synové k matkám?

Znám spoustu žen, které se svojí matkou nevycházejí (jsem bohužel jedna z nich), u mužů to ale tolik nevidím, nebo to tolik neřeší, těžko říct.

Je možné, že je to tím, že se ženy obecně moc nesnesou? (viz komplikované ženské kolektivy, neoblíbené tchýně a švagrové…).

Jasně, že jsou ženy, a není jich málo, které spolu vycházejí a mají se rády, přesto to vypadá, že muži se snesou tak nějak víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5004
2.8.20 15:45

S mamkou mám velmi dobrý vztah, ale jinak ženský kolektiv úplně nevyhledavam. Chodím pravidelně s chlapama z bývalé práce na pivo. S ženskýma ne. Asi možná protože jsem účetní, takže ženského kolektivu mám až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
2.8.20 15:46

S matkou jsem vycházela dobře, byť to nemělo nic společného s konceptem „nejlepších kamarádek“, ona na své matce byla docela emočně závislá, ale babička byla spíš úzkostná, ne třeba manipulantka.

Já mám kolem sebe ženy se kterými jsem si blízká, na kononkurenci v kolektivu nehraju, závody v klování ve skupině neprakitkuju. Stejně tak si rozumím a umím fungovat i s muži a to i na přátelské úrovni.

Daleko víc ve svém okolí vidím spíš absurdní přeměřování si velikosti pohlaví a války o moc mezi pány - s dámami nám mnohem častěji funguje ženská solidarita. Pravda, tomu v jakém prostředí se pohybuju a s kým žiju a s kým se přátelím jsem věnovala dost energie v rámci kultivace- včetně sebe samotné. S tím někeré z mých nejbližších přítelkyň mají matky regulérní psychopatky, s tím že jim se to podařilo přežít, nezahořknout a fungovat ve vztazích vlastně velmi slušně.

Dost věřím na vrána k vráně sedá a co vyšleš, to se ti vrátí.

Lidi jsou různí a dokonce se můžou měnit. A dokonce se může měnit i vztah mezi ními, jen do toho je potřeba lít energii a neuzavírat se v předsudku že takhle to je a basta, zejména pokud tento předsudek se aplikuje na polovinu lidstva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 15:47

S mamkou mám skvělý vztah otce jsem nenáviděla. Naštěstí už zemřel.

• Citovat
  • Nahlásit
18186
2.8.20 15:47

Já mám s mámou super vztah a vždycky jsem měla, stejně tak s dcerou. Dcera je jasný mamanek, já vždycky tíhla jen a výhradně k mámě, u nás se tátovy princezničky nenosí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18186
2.8.20 15:51

Co se týká kolektivu, tak určitě je mi líp v ženském. Teď mám štěstí na hrozně fajn kolegyně, jsem mezi nimi jak ryba ve vodě. Nevím, kde si chlapi vysloužili pověst férových, upřímných parťáků, za mě jsou to největší skety, křiváci a pomlouvači, zlatý ženský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
2.8.20 15:54

Mamu miluju, ale s otcem to bylo slozite. Moje dospivani bylo terorem. Nikdy jsem nebyla tatova holcicka. Az skoro k dospelosti jsem myslela, ze me nema rad a ja jeho teda taky nemela. Vecne jsem z nej byla vydeptana a bala se ho.

Příspěvek upraven 02.08.20 v 15:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30040
2.8.20 15:54

@Ms.Ragdoll Chlapi neřeší kraviny. A když jim někdo řekne fajn že jste přijeli, tak to berou přesně takto. Kdežto spousta ženských slyší - no že jste konečně přijeli, ani se neozvete, nemáte na nás čas, no jo, sobci. Prostě si domýšlí, a podsouvají, protože ony jsou empatické a tudíž cítí tu faleš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28524
2.8.20 16:03
@Ms.Ragdoll píše:
Ahoj,

otázky:

Máte dobrý vztah se svojí matkou?
A souhlasíte s názorem, že dcery tíhnou více k otcům a synové k matkám?

Znám spoustu žen, které se svojí matkou nevycházejí (jsem bohužel jedna z nich), u mužů to ale tolik nevidím, nebo to tolik neřeší, těžko říct.

Je možné, že je to tím, že se ženy obecně moc nesnesou? (viz komplikované ženské kolektivy, neoblíbené tchýně a švagrové…).

Jasně, že jsou ženy, a není jich málo, které spolu vycházejí a mají se rády, přesto to vypadá, že muži se snesou tak nějak víc.

Mám blízký vztah s oběma rodiči.

Z mých zkušeností není pravda, že by se ženy nesnesly a muži spolu vycházeli.

Muži jsou obecně vůči vztahům „lhostejnější“, ženská si obvykle svou rodinu vzít nedá, i když má chlap řeči, chlap raději ženě ustpoupí, protože o kontakty s matkou a otcem zase tolik nestojí.

Co se kolektivů týká - vychází to z iluze, že když je ženská mezi chlapi, tak jí, byť třeba podvědomě, nadbíhají, hýčkají si ji. A ona pak má pocit, že jsou to děsní správňáci.

V mužských kolektivech velice často funguje šikana nejslabšího a podrazy. Jednou jsem „vedla“, ale jen administrativně, mužský kolektiv a bylo to utrpení. Neustálá šikana dvou „alfa samců“ nováčků, kterou maskovali jakože „drsná sranda, to bys nepochopila“. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28524
2.8.20 16:06
@terien píše:
Co se týká kolektivu, tak určitě je mi líp v ženském. Teď mám štěstí na hrozně fajn kolegyně, jsem mezi nimi jak ryba ve vodě. Nevím, kde si chlapi vysloužili pověst férových, upřímných parťáků, za mě jsou to největší skety, křiváci a pomlouvači, zlatý ženský.

Já už jsem mockrát zažila, že jsem byla v mužském kolektivu za priceznu. A pak to skoro vždycky na mě zkusili. :nevim: Takže tolik k jejich „férovosti“ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18186
2.8.20 16:08
@Bábrdl píše:
Já už jsem mockrát zažila, že jsem byla v mužském kolektivu za priceznu. A pak to skoro vždycky na mě zkusili. :nevim: Takže tolik k jejich „férovosti“ :lol:

Jasně a pak si to všechno řeknou, charakteři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6235
2.8.20 16:14

O vztazích s mými rodiči přemýšlím velmi často. Mám je oba ráda, ale jsou/byly věci, které dodnes moc nechápu. Sama mám své dcery, tak se to snažím brát spíš jako výchovu směrem ke mně a ke vztahu s nimi ;)
V dětském a dospívajícím věku jsem rozhodně tíhla více k mámě. Táta byl cholerik, navíc samovytáčecí, takže to soužití nebylo jednoduché a s mámou jsme byly na jedné lodi :lol: (teď už se tomu směju) Teď v dospělosti, no vlastně, co se mi narodily dcery, můj vztah s tátou otočil a vlastně si rozumím mnohem více s ním než s mámou, kterou, se přiznám, docela nedávám. Táta mi najednou přijde mnohem rozumnější, dá se s ním bavit tak nějak víc na úrovni… Nemyslím si, že jde o ženskou rivalitu - ve vztahu máma-dcera si to popravdě neumím moc představit… Často je problém u matek celkově, že moc krafou do života bych řekla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3792
2.8.20 16:23

Blizsi vztah mam urcite s tatou, i kdyz komplikovany, protoze je cholerik, ale jsme na hodne podobne vlne. S mamkou si rozumim a vychazim normalne, respektujeme se navzajem, popovidame, ale nejsme kamaradky, to fakt ne, rodice proste nejsou kamaradi. Kolektiv jsem zazila vetsinou babinec, to je dane oborem ale kamarady mam spis chlapy. Obcas se najde zenska, se kterou si rozumim, to zas jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.20 16:59

S mámou dobrý vztah nemám, je to taková sobecká manipulátorka, táta byl hodný, ale že bychom si nějak mentálně rozuměli a povídali si o životě, to ne, na to nebyl. Ale se svou dcerou mám výborný vztah a doufám, že to vydrží. Jinak vycházím líp s chlapy než se ženami, ale je fakt, že je to hodně o nadbíhání a dokazování si, takové ty pravé asexuální kamarády, co by to na mne nikdy nezkusili, nemám. Ale opravdu často se setkávám se ženskou rivalitou, což mě mrzí, jsem spíš splupracující typ než nějaký soutěživý a ty ženské intriky mi fakt nedělají dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
2.8.20 16:59

S rodiči vycházím dobře, ale není to kdovíjaký super vztah. Táta moc nemluví, neumí vyjadřovat city. Určitě nás má rád, ale nikdy to nebyl hrací nebo starací táta. Dřív si rád přihnul a to byl potom protivný a já to nesnášela.
Máma je zas ráda v pozici chudinky, které všichni ubližovali a ubližují a pořád vytahuje staré křivdy, kdo jí co kdy řekl, udělal nebo neudělal. Bohužel, s oběma rodiči si nemám moc co říct, oni rádi řeší ostatní lidi, já to nemám ráda.
Pracovní kolektivy jsem zažila mužské, ženské a smíšené a z mého pohledu je to o jednotlivcích. Třeba největší drbna, kterou jsem poznala, je můj šéf…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama