Reklama

Volná menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivito
Kecalka 203 příspěvků 21.03.18 10:32
Volná menstruace

Ahoj holky, dneska jsem narazila na tento článek: http://m.zeny.iprima.cz/…i-meli-vedet

Jaký na to máte názor? Já si to neumím prakticky představit 8o

Příspěvek upraven 21.03.18 v 10:37

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 21.03.18 10:34

Nejde mi to otevřít.

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 21.03.18 10:36

Už jsem to slyšela a znám paní která to praktikuje a říká že je to dobré. A já nad tím přemýšlím. Víte ale o tom že se to dá ovládat a nekrvacis pořád? Jen to jakoby pustis když si na wc?

Příspěvek upraven 21.03.18 v 10:53

Petule030
Kelišová 5724 příspěvků 21.03.18 10:37

Vlož to jako hypertextový odkaz. Jak u psaní příspěvku máš obrázek jakoby zeměkoule, tak na to klikni a vlož adresu.
edit.: Psala jsem, protože mi to taky nešlo otevřít. Už je to dobré.

Příspěvek upraven 21.03.18 v 10:38

ivito
Kecalka 203 příspěvků 21.03.18 10:38
@megy.misa píše:
Nejde mi to otevřít.

Omlouvám se, už je ten odkaz opravený a měl by fungovat :)

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 21.03.18 10:38

Tak v civilizovaném světě prakticky nemožné :)

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 21.03.18 10:39

Nemůžu si vzít 5-7 dní v měsíci dovolenou a být zavřená na WC či v koupelně. A ani bych nechtěla.

Bábrdl
Generální žvanilka 20894 příspěvků 21.03.18 10:39

Mno, neumím si to v praxi moc představit. :lol: Třeba, že by přišla taková svobodně menstruující kamarádka na návštěvu a zničila mi pohovku, židli a koberec během pěti minut :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 21.03.18 10:40

@ivito přijde mi to nechutné.. chtěla bych takovou fakt potkat třeba v práci, v létě.. fuj :think:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 21.03.18 10:44

Tak abych byla jen na zachode, to se mi fakt nechce…abych chodila po byte ci do postele a vsechno prala a porad prevlikala, to mi prijde nechutny…a myslim, ze i manzel by nadsenej nebyl, kdybych mu delala „cesticku“ do kuchyne :mrgreen: a ven bych nesla uz vubec 8o ted by to navic i studilo ne? :mrgreen:

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 21.03.18 10:44

Brrr…
Určitě chápu ten názor ohledně životního prostředí. Ale sakra co je na tom pohodlnějšího? :D Nedovedu si představit, že bych měla rande, nebo šla po nákupním centru a za mnou krvavá stopa? :oops: :zed: fuj…
Nehledě na to věčné praní oblečení, prostěradel a vlastně všeho, kam bych si jen sedla…

Petule030
Kelišová 5724 příspěvků 21.03.18 10:45

Nad tím může přemýšlet jedině žena se slabým krvácením. Mně to tedy přijde velice nehygienické, pokud by žena měla být celý den v jedněch kalhotách a kalhotkách, třeba v práci zakrvácená židle… :poblion: Pokud by se měla každé půl hodiny převlékat, nevidím v tom nic lepšího než použít vložku či tampón. Navíc jak je známo, krev jde špatně vyprat.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 21.03.18 10:46

Článek jsem prolétla jen zběžně, takže mi možná něco uniklo, ale o „volné menstruaci“ jsem slyšela v trochu jiném smyslu, než že to prostě ze sebe člověk nechá téct… :roll: Slyšela jsem, že je to o tom „natrénovat“ si svoje svalstvo v dotyčné oblasti, aby se ta krev držela uvnitř a teprve když jde člověk na WC, tak svalstvo uvolní a tam z něj krev vyteče…
Což si já osobně (u sebe) nedovedu představit, ale věřím, že jsou ženy, které to opravdu dokážou nacvičit a natrénovat. Pak by to asi bylo v pohodě. :nevim:

edit.: Tady je to popsané dost podrobně: http://kalisek.cz/…a-menstruace

Ta „volná menstruace“ podle úvodního článku by v 21. století byla fakt praktikovatelná dost těžko. :lol:

Příspěvek upraven 21.03.18 v 10:50

Bábrdl
Generální žvanilka 20894 příspěvků 21.03.18 10:48
@klamonožka píše: Článek jsem prolétla jen zběžně, takže mi možná něco uniklo, ale o „volné menstruaci“ jsem slyšela v trochu jiném smyslu, než že to prostě ze sebe člověk nechá téct… :roll: Slyšela jsem, že je to o tom „natrénovat“ si svoje svalstvo v dotyčné oblasti, aby se ta krev držela uvnitř a teprve když jde člověk na WC, tak svalstvo uvolní a tam z něj krev vyteče…
Což si já osobně (u sebe) nedovedu představit, ale věřím, že jsou ženy, které to opravdu dokážou nacvičit a natrénovat. Pak by to asi bylo v pohodě. :nevim:

Tomu se říká vědomá menstruace.

Pajule25
Kecalka 173 příspěvků 21.03.18 10:49

Bych si nedokazala predstavit treba v MHD ty pokrvacene sedacky :zed: :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama