Reklama

Vozí děti nepřipoutané

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veveří
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 17.12.16 10:38
Vozí děti nepřipoutané

Mám problém s bývalým manželem. Odmítá děti 8 a 10 let připoutávat v autě. Např. dneska přijel a bral je na hory a posadil je do auta bez autosedaček, které měl hozené v kufru a odmítal je použít. Je fakt, že na zadním sedadle měl ještě jedno dítě, takže dohromady 3 děti, ale je to 5místný suberb a podle mě se tam tři podsedáky v pohodě vejdou. On tvrdí, že ne a běžně takto děti vozí i po dálnici. Řekla jsem mu dneska, že bez podsedáků nikam nepojedou, ztropil scénu, že je to ode mě buzerace atd. Ale já se o ně fakt bojím, mě samotnou srazilo auto a tak mám z těchto věcí strach. Navíc tuším, že on svůj přístup nezmění a bude je takto vozit dál bez mého vědomí. Nepomůže ani sociálka, všechno by popřel a ještě obrátil proti mě, že mu bráním vidět děti, což je úplně naopak. Jak tedy donutit nezodpovědného člověka, aby se začal chovat odpovědně, aniž by se to muselo hrotit přes soudy a sociálku? Jak vnímáte nepřipoutávání dětí v autě?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30548 příspěvků 17.12.16 10:41

Já bych je s ním prostě nepřipoutané nepustila a nahlásila to sociálce a už jsou dost velké, aby dokázali i na sociálce říct, jestli je tatínek poutá nebo ne :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31668 příspěvků 17.12.16 10:42

@Veveří tak děti jsou už dost velké, aby řekly, že bez připoutání nepojedou, ne?
Navíc to starší už by mohlo mít dostatečnou výšku, aby stačil jen pás.

Rona
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 17.12.16 10:47

Můj šestiletý syn se poutá sám, když vyjedu a není připoutaný, tak řve jak protrženej. Takže bych delegovala na děti, nevěřím, že když řeknou „tatínku vyndej nám prosím podsedák z kufru, ať se můžeme připoutat“ tak že to neudělá. Teda osmiletetého bych ještě určitě vozila v sedačce, ale když je jen podsedák, tak alespoň ten.

hani28
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 17.12.16 10:48

Na to neni zakon? Nevim jak je to v CR, ziju v UK a tady za to hrozi pokuta. Ale jednou v CR jsme jeli taxikem a taxikar se rozciloval, ze vajicko s mimcem mame jen polozit na sedadlo vzadu, a proc ji a sebe poutame, ze je prece zkuseny ridic :roll:
Jinak bych taky rekla detem, at mu pripomenou, jsou uz dost velke. Pripadne ho nahlasila na policii, pokud si neda rict, pokuta by mu otevrela oci.

Příspěvek upraven 17.12.16 v 10:57

achesa1
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 17.12.16 10:48

Já bych je nepřipoutané nepustila. A na děti bych tlačila, aby nepřipoutané odmítli odjet (až u toho nebudeš). Celou situaci bych si natočila. A pokud by s nimi takhle odjel, zavolala bych policii. Je to hazard.

Sedmikraska89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 10:57

Nehrotila bych to. Driv vzadu ani zadne pasy nebyvaly a nepamatuju ani, ze by byly nejake sedacky. S brachou jsme jezdili bez sedacek a nepripoutani, stejne jako ostatni. A to byla auta daleko min bezpecna, nez jsou ted a navic se v obci jezdilo 60,misto dnesnich 50 a na dalnici 130 jako dnes ;-) A pokud do vas narazi ve 150 nejaky pitomec, tak vam ani sedacka nepomuze, natoz podsedak. Nicmene ja samozrejme sedacku pouzivam, ale na kratke vzdalenosti do 1 km nepoutam.

mamina1982
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 17.12.16 11:00

@Sedmikraska89 no jo, jemue tak jezdilo daleko min a aut a daleko min debilu

Milka111
Kecalka 487 příspěvků 17.12.16 11:01

Poutáme na jakoukoliv cestu, takhle bych své děti nepustila.

Stánina
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 17.12.16 11:04
@Veveří píše:
Mám problém s bývalým manželem. Odmítá děti 8 a 10 let připoutávat v autě. Např. dneska přijel a bral je na hory a posadil je do auta bez autosedaček, které měl hozené v kufru a odmítal je použít. Je fakt, že na zadním sedadle měl ještě jedno dítě, takže dohromady 3 děti, ale je to 5místný suberb a podle mě se tam tři podsedáky v pohodě vejdou. On tvrdí, že ne a běžně takto děti vozí i po dálnici. Řekla jsem mu dneska, že bez podsedáků nikam nepojedou, ztropil scénu, že je to ode mě buzerace atd. Ale já se o ně fakt bojím, mě samotnou srazilo auto a tak mám z těchto věcí strach. Navíc tuším, že on svůj přístup nezmění a bude je takto vozit dál bez mého vědomí. Nepomůže ani sociálka, všechno by popřel a ještě obrátil proti mě, že mu bráním vidět děti, což je úplně naopak. Jak tedy donutit nezodpovědného člověka, aby se začal chovat odpovědně, aniž by se to muselo hrotit přes soudy a sociálku? Jak vnímáte nepřipoutávání dětí v autě?

De.bil :zed: zavolala bych polici a udala ho.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 17.12.16 11:11
@Sedmikraska89 píše:
Nehrotila bych to. Driv vzadu ani zadne pasy nebyvaly a nepamatuju ani, ze by byly nejake sedacky. S brachou jsme jezdili bez sedacek a nepripoutani, stejne jako ostatni. A to byla auta daleko min bezpecna, nez jsou ted a navic se v obci jezdilo 60,misto dnesnich 50 a na dalnici 130 jako dnes ;-) A pokud do vas narazi ve 150 nejaky pitomec, tak vam ani sedacka nepomuze, natoz podsedak. Nicmene ja samozrejme sedacku pouzivam, ale na kratke vzdalenosti do 1 km nepoutam.

8o
dřív byl jiný provoz, jinak silná auta, srovnávat že tehdy autosedačky nebyly a ted jo je stejné jako, že dřív nebyly mobily a ted jsou..
a to, že riskuješ život svého dítěte, to už snad ani není potřeba komentovat :roll:
právě na tyto krátké vzdálenosti je riziko velmi velké.. nemyslíš, zaplatíš..
 https://www.youtube.com/watch?…

Sedmikraska89 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.16 11:22
@jdukolem píše:
8o
dřív byl jiný provoz, jinak silná auta, srovnávat že tehdy autosedačky nebyly a ted jo je stejné jako, že dřív nebyly mobily a ted jsou..
a to, že riskuješ život svého dítěte, to už snad ani není potřeba komentovat :roll:
právě na tyto krátké vzdálenosti je riziko velmi velké.. nemyslíš, zaplatíš..
https://www.youtube.com/watch?…

No vzdyt, ty jsi to vpodstate potvrdila s tema mobilama. Driv nebyly a ted jsou. No a kdyby ani ted nebyly, nestane se vubec nic, stejne jako kdyz nebyly sedacky a nestalo se vubec nic. Sice nebylo tolik aut, ale byla asi tak o 1000% mene bezpecna, nez jsou ted a sedacky nikdo nepotreboval. Pamatuju se, ze nam rodice vzdycky vzadu udelali letiste a hrali jsme si, nebo spali pekne v leze cele dlouhe cesty. Zajimali by me nejake statistiky umrtnosti deti pri autonehodach dnes a pred 30,40 lety.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 17.12.16 11:22

@Sedmikraska89 - tvůj názor mi rozum nebere, můj bratr ujel 500 metrů od domu a zemřel. Nepřipoutal se, auto se dostalo do smyku, narazilo, on vypadl přes přední sklo a vykrvácel do mozku. Pořád si myslíš, že vzdálenost 1 km je rozhodující? :zed: :zed: :zed:

@Veveří exmanželovi bych poslala do mailu tohle video: https://youtu.be/kSoNervA2II

SussieS
Závislačka 3810 příspěvků 17.12.16 11:24
@Sedmikraska89 píše:

Děláš si s prominutím p*del?? Tohle nemůžeš myslet absolutně vážně! Zrovna včera večer jsem míjela bouračku, auto ve stromě, jen díky pásům všichni přežili!! Se svým životem si hazarduj jak chceš, ale laskavě něco podobného neraď ostatním

suvik
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 17.12.16 11:24
@Sedmikraska89 píše:

No vetsi hovadinu jsem fakt necetla. Hele k nam do skolky chodi kluk, jehoz rodice jezdi se zachrankou. To by ti mohli povykladat, jak dopadaji lidi (obecne), kteri se vybouraji nepripoutani. Jak lovila z predniho skla mrtve dite, ktery se do toho skla jednoduse vpacilo, takova to byla sila.

Zakladatelko je to hrozny, ex je uplny de*il a asi budes muset zkusit ty deti, aby na nej apelovaly. Protoze sice ho donutis je pripoutat kdyz odjizdi, ale jak jezdi pak, u toho uz nejsi… No ja bych tak zurila!!!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama