Vrácení RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 14:10
vraceni RP prosím o radu

Ahoj potřebuji poradit pokud je tady některá co má stejnou či podobnou zkušenost či situaci. Musím vrátit RP za 4 měsíce protože se mi narodilo druhé dítě a na to první jsem pobírala až do konce RP. Nezrušila jsem ten první rodičák včas z toho důvodu jelikož jsem čekala na papíry od zaměstnavatele kte ré mi byly dány až po porodu. Rodila jsem v lednu a do března jsem pobírala rodičák na první dítě. zrušit jsem to samozdřejmě jela hned jak jsem dostala papíry ale stejně se to zdrželo protože nevím co ty některé rádoby soc pracovnice na těch úřadech dělají, bylo mi řečeno že je to špatně vylněno od toho zaměstnavatele takže to trvado dalších pár túdnů a pak zjistím že se paní zpletla. No a po vyřízení mi poslali PPM zpět ně od 24.11 2011. tj 29tis a nějaké drobné. a samozdřejmě tuhle částku musím vrátit. Ale můj problém je ten že už ty peníze nemám trvalo to několik měsíců než mi poslali vyrozumění. Ale to mě samozdřejmě neomlouvá, sáhla jsem na ty peníze z finančních důvodů jelikož manžel přišel o práci tak mi nic jiného nezbylo abychom s dětma nezkončili na ulici, a moje otázka je jestli se to dá udělat na zplát jako že by mi to strhávali z rodičáku ptám se nejdříve tady než tam budu volat půčku si žádnou brát nechci a ani nemůžu. tak prosím vás holky které s tím máte zkušenost jak jste postupovaly poku se vám stalo že už jste ty peníze neměly po té době než vám poslali vyrozumění moc všem děkuji.

Reakce:
piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 14:15

Omlouvám se za chyby :oops:

Novire
Generální žvanilka 20040 příspěvků 24.06.12 14:23

Ahoj, taky jsem vracela rodičák - cca 10tis. Paní na pracáku mi automaticky nabízela splátky, ale já jsem ty peníze měla, takže jsem to jednorázově platila složenkou.

Podle mě ti to rovnou z rodičáku strhávat nemůžou, ale s těma splátkama to snad nebude problém.

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 14:34

To doufám protože jinak jsem v háji kyby jim to aspon netrvalo tak dlouho třeba bych ještě ty peníze měla říkám si to pořád když se sere tak pořádně. a asi bude lepší tam zajet osobně než volat ne? akorát teda nevím kam přesně jestli tak kde žádám o rodičák a nebo někam jinam Jsem z OV tak kdybyste nekterá větděla kam zajít tak budu moc ráda.

Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 24.06.12 14:45
@piskotek11 píše:
To doufám protože jinak jsem v háji kyby jim to aspon netrvalo tak dlouho třeba bych ještě ty peníze měla říkám si to pořád když se sere tak pořádně. a asi bude lepší tam zajet osobně než volat ne? akorát teda nevím kam přesně jestli tak kde žádám o rodičák a nebo někam jinam Jsem z OV tak kdybyste nekterá větděla kam zajít tak budu moc ráda.

Promiň ale vymlouvat se na to, že kdyby jim to netrvalo dlouho, tak bys peníze „nerozfrcala“ je trochu hloupé. Že máš peníze, které Ti nepatří si věděla, utratila si je, protože si je potřebovala. Kdyby jim to netrvalo dlouho, tak bys je nepotřebovala? :nevim:. Zašla bych tam osobně a zkusila se domluvit na ty splátky..

Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 24.06.12 14:47

Zkusenost nemam, jela bych primo na urad, kde si o davky zadas. Myslim si, ze by ti mohl byt nabidnut splatkovy kalendar, ale na druhou stranu nebojis se, ze za to muzes byt stihana, nebo tak neco? Jako ze jsi si neopravnene nechala penize, ktere ti nepatrili?

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 14:52

To neni vymluva jenom uvaha kdybych to mohla proste vartit hned a ne az po 4 mesicich tak bychom třeba našli jiný zpusob jak se poprat s fin. situaci. ale je to same coby kdyby a na to se nehraje, nechtěla jsem se vymlouvat jen jsem prostě přemýšlela nahlas, a je jasné že je to pitomost. :-) No uvidím poinformuju se kam presne zajít at zas nelítam jak blbec a nic se nedovim :-)

Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 24.06.12 14:54
@piskotek11 píše:
To neni vymluva jenom uvaha kdybych to mohla proste vartit hned a ne az po 4 mesicich tak bychom třeba našli jiný zpusob jak se poprat s fin. situaci. ale je to same coby kdyby a na to se nehraje, nechtěla jsem se vymlouvat jen jsem prostě přemýšlela nahlas, a je jasné že je to pitomost. :-) No uvidím poinformuju se kam presne zajít at zas nelítam jak blbec a nic se nedovim :-)

Zašla bych přímo na místo, kde si o dávky žádala - předpokládám UP u Alberta?

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 15:15

Ne ja jsem zadala v mariankach na socialce na ulici hudebni jestli ti to neco rika ty jsi z Ostravy?

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 24.06.12 15:28
@Jaruna píše:
Zkusenost nemam, jela bych primo na urad, kde si o davky zadas. Myslim si, ze by ti mohl byt nabidnut splatkovy kalendar, ale na druhou stranu nebojis se, ze za to muzes byt stihana, nebo tak neco? Jako ze jsi si neopravnene nechala penize, ktere ti nepatrili?

Tak stihana asi ne myslim spise ze bych byla stihana kdybyh je nevratila vubec bylo mi receno ze to stejne nemuzu zrusit drive ten RP na prvni dite dokud nebudu mit vsechny papiry pro vyplaceni PPM

Škurana
Závislačka 4858 příspěvků 24.06.12 15:47
@piskotek11 píše:
Tak stihana asi ne myslim spise ze bych byla stihana kdybyh je nevratila vubec bylo mi receno ze to stejne nemuzu zrusit drive ten RP na prvni dite dokud nebudu mit vsechny papiry pro vyplaceni PPM

Aha, no me to nejak proste stejne neleze do hlavy. Vzdyt RP muzes zrusit kdykoliv a pak teprve se mohl novy vyrizovat, nebo ne? Byla by jsi bez penez, ale nebyla by jsi prvni ani posledni, zpetne by ti to vyplatili pozdeji. Jsem zvedava jak na socialce dopadnes. Protoze oni ti vyplati penize, ktere ti nepatri a pak to chteji zpatky? No to je gol teda. Me pokud jsem nemela vsechny papiry, doklady a potvrzeni totiz vzdycky penize okamzite zastavili a az kdyz jsem vse donesla, pak teprve vyplaceli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.12 18:16

Měla jsem to stejně, zastavila jsem rodičák na starší dítě, takže od 16.května jsem zatím nedostala žádné peníze, ale věděla jsme že to tak prostě bude, očekávám každý den, že peníze dorazí, nechápu, jak někdo může nezastavit rodičák a ještě ty peníze utratit..nicméně ti přeju, aby šel splátková kalendář

JaSe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.12 19:49
@piskotek11 píše:
Tak stihana asi ne myslim spise ze bych byla stihana kdybyh je nevratila vubec bylo mi receno ze to stejne nemuzu zrusit drive ten RP na prvni dite dokud nebudu mit vsechny papiry pro vyplaceni PPM

Ahoj,
moje máma jednou dostala víc peněz vyplacených jako podpora v nezaměstnanosti. Úřednice jí hned volala a vyhrožovala soudem… a to nebyla chyba mámy, že to úřednice neuměla správně počítat.
Proto bych neváhala a řešila aspoń ty splátky. Ale nahlásit jsi to měla, není to chyba úřadu, že to upozornění poslali pozdě.
Držím palce, ať Tě ten přehmat moc nebolí.

piskotek11
Kecalka 184 příspěvků 25.06.12 13:32
No
@JaSe píše:
Ahoj,
moje máma jednou dostala víc peněz vyplacených jako podpora v nezaměstnanosti. Úřednice jí hned volala a vyhrožovala soudem… a to nebyla chyba mámy, že to úřednice neuměla správně počítat.
Proto bych neváhala a řešila aspoń ty splátky. Ale nahlásit jsi to měla, není to chyba úřadu, že to upozornění poslali pozdě.
Držím palce, ať Tě ten přehmat moc nebolí.

No právě že jsem to nahlásila že tam je přeplatek a když jsem ten rodičák chtěla zrušit ještě v době kdy jsem si vyřizovala PPM na druhé dítě tak mi řekli že to nejde dokud nebudu mít vyřízené PPM na mladší dceru, tak doufám že se bude dát nějak dohodnout, nevím jak je to jinde ale tady v Ostravě je to cele nejake poblbané s těmi úřady.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67451 příspěvků 25.06.12 19:37

@piskotek11 To co úřednice tvrdí občas člověk nesmí brát vážně, pokud člověk nahlásí ukončení rodičáku písemně, tak to prostě udělat musí a tečka. Což nic nemění na tom, že teď už musíš řešit nastalou situaci a pokusit se domluvit splátky, snad by to mělo být průchozí.

Váš příspěvek
Reklama