Vrtá se vaše dítě v jídle?

7320
29.2.16 20:20

Vrta se vase dite v jidle?

Nenapadl me lepsi nazev diskuze… Otazka zni, jestli nechavate svoje deti vrtat se a hrat si s jidlem? Abych to upresnila, maly je 16 mesicu, kdyz sedneme k jidlu, dam ji lzicku a s tou se hrabe v taliri. Dopadne to tak, ze to matla vsude, jidlo po zemi (haze to na zem) a proste si hraje. Mezitim se ji snazim nakrmit. Moc neji a tak jsem rada za kazdou lzicku, co si ode me vezme a „zabavi se“ pri tom. Bez toho moc jist nechce. Chce proste sama, ale do pusy ne. Mate to taky tak? Nevim, jestli ji nenechavam az moc delat pri jidle takovej svincik. Jestli delam dobre…, taky to tak vypada u vas pri jidle?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2973
29.2.16 20:27

Syn 19 měsíců se v jídle taky vrtá a moc jíst nechce. Ale matlat jídlo po zemi nebo ho na ní házet bych ho nenechala. Je to jídlo a to se s ním nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 20:28

Dcerka 18m. Zkoušela jsem to jako ty a dopadlo to stejně. Ještě prostě neumí pořádně jídlo nabrat a dát do pusy. Tudíž to padalo všude a dcerka to měla jako zábavu. Vrátila jsem se ke krmení. Jen má v ruce taky lžíci s tou si hraje. Jinak ovoce, zeleninu apod. jí sama ze svých talířků ručně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3767
29.2.16 20:30

Naše má 3 a půl a vrtá se :cert: Matlat po zemi a po stole jsem nikdy nenechala, ale prostě kolikrát se v tom tak nechutně hrabe a trvá jí to nekonečně dlouho, že se naštvu a vezmu jí to a je bez jídla. Normálně uvažuji, že zavedu časový limit. 15 min a konec, odnáším talíř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4917
29.2.16 20:31

@Pomka Ano nechávám svoji 18m dceru dělat s jídlem doslova bordel, jedině tak je ochotná něco sníst. Pro ní neni jídlo vůbec důležité, klidně by se jenom kojila, když ji posadím k talíři dám lžičku a nechám ať dělá co chce tak ve finále aspoň něco skončí v puse, ráda jídlo různě zkoumá, rozmatlává atd. Krmit se nenechá, to má okamžitě pusu na zámek, takže jsem rezignovala, hlavní je, že trochu jí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 20:38

Nikdy, toto se mi hnusí, i za cenu, že mi starší začal sám slušněji jíst až po 2. roce, dřív si s tím jen hrál, tak jsem ho krmila..U mladšího to taky tak plánuju. Nedávno jsem byla u kamarádky s mladším a střičila mu samotnýmu buchtu tvarohový dezert, ať jí sám. Já u toho úplně rostla, jak to měl všude rozpatlaný, poházený, ona nech ho, vždyť se to uklidí. A to mu i něco skončilo v puse…Toto fakt neee..Ale zase oni jedí pěkně, takže kdyby s jídlem vytrapovali, asi bych taky zkoušela vše, aby jedli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.2.16 20:42

Mam dilema, jestli ji nechat nebo ji lzicku sebrat s tim, ze bude hlady :nevim: to hazeni jidla na zem a matlani po stole mi vadi, rikam si, aby z ni nevyrostl cunik, co se neumi u stolu chovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 20:48

@Pomka
hele, nevyroste, jak jsem psala výše, staršího jsem si v rámci zachování zdravého rozumu poctivě krmila do +-2 let a i když jí sám, jí jak prase, nesoustředěný, šije sebou, pití věčně rozlitý, jídlo v pití, pití v jídle, hrůza. Jestli to je jediný důvod, lžičku ji klidně nech ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.2.16 20:55

@Adinka_2012 tak nervy mi nekdy tecou, kdyz mam uklizet ten bordel, ale je to jen bordel, no :D spis mam fakt jen strach, jestli ji nenechavam az moc velky prostor u jidla a aby to jednou nedelala i ve skolce :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
29.2.16 20:57
@Pomka píše:
Mam dilema, jestli ji nechat nebo ji lzicku sebrat s tim, ze bude hlady :nevim: to hazeni jidla na zem a matlani po stole mi vadi, rikam si, aby z ni nevyrostl cunik, co se neumi u stolu chovat :)

Je to dítě, jasně že se umatlá. Tomu mému prasátku taky teče polévka že lžíce. Nechám ho, musí se naučit koordinovat pohyby Ale jestli ti jídlo hází záměrně na zem, vysvětli mu, že to se s jídlem prostě nedělá, na to je už staré dost aby pochopilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3767
29.2.16 20:58

@Pomka Já naši v jídle rýpat nenechala, pořád jí u stolu cepuji, jak má sedět, nevrtět se… A stejně máme ze školky stížnosti, že nesedí řádně u stolu, že se kroutí, dává na stůl kolena… Ono to hodně souvisí se vztahem k jídlu. Pokud dítě rádo baští, tyhle věci obvykle nedělá, pokud jídlo bere jako nutné zlo, pak se může člověk i přetrhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.2.16 21:05
@Rozárka78 píše:
Je to dítě, jasně že se umatlá. Tomu mému prasátku taky teče polévka že lžíce. Nechám ho, musí se naučit koordinovat pohyby Ale jestli ti jídlo hází záměrně na zem, vysvětli mu, že to se s jídlem prostě nedělá, na to je už staré dost aby pochopilo…

To jo, ale ona se nesnazi sama jist, ale micha to a hraje si. Ja mam lzici, chce taky a delat to same. Jinak nevysvetlim, nevnima me, je do toho „zabrana“. Proste neposlechne, nekolikrat jsem vzala lzicku, vztekani a absolutne je po jidle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
29.2.16 21:10

@Pomka Tak to zkuste formou hry. Nech ji její lžičku a ať třeba jako krmí panenku. Jednou panence do pusinky a pak sobě do pusinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6535
29.2.16 21:10

V jídle nenechám nějak rýpat, že by to dítě mělo všude, na sobě, zemi, ale od roka jsem dávala dětem lžící, aby si z mojí pomocí učili..
Teď máme 2,4 letého a jí sám.. že něco upadne.. mě nevadí, učí se.. osobně jsme ráda, že nemusím krmit pomalu 2,5letého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
29.2.16 21:13

@Janasas My taky začínali brzo, jogurt syn jedl sám už v 10 měsících. Myslím že je to dobře :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama