VŠ při rodičovské dovolené

30
4.7.20 15:33

VŠ při rodičáku

Ahoj holky, mám skoro dvouletého syna a přemýšlím o vysoké škole. Chodím k tomu ještě do práce na poloviční úvazek (spíše homeoffice).
Chtěla bych se zeptat, zda tu není taky někdo takový, kdo při rodičáku studuje, protože já absolutně nevím, co za školu :)
Předem díky za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6588
4.7.20 15:42
@majbary píše:
Ahoj holky, mám skoro dvouletého syna a přemýšlím o vysoké škole. Chodím k tomu ještě do práce na poloviční úvazek (spíše homeoffice).
Chtěla bych se zeptat, zda tu není taky někdo takový, kdo při rodičáku studuje, protože já absolutně nevím, co za školu :)
Předem díky za odpovědi :)

asi záleží co bys pak chtěla dělat, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13392
4.7.20 15:42

Ahoj,

začala jsem studovat fsv, když byly mladšímu 2 roky. První semestr záhul, ale všechny předměty jsem nakonec zvládla v termínu – jen teď jsem ve fázi, kdy mám už 3. rok přerušeno, jen se dokopat ke státnicím.

Ale škol, co nabízí dálkové je teď docela dost. Mám pocit, že jedna soukromá už udělala komplet on-line studium. ;)

Hezký den, Iva :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
4.7.20 18:40

Tak zvláštní je, že ani nevíš co za školu… Tzn. ani obor? S takovou bych se na to spíš vybodla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10152
4.7.20 18:52

S nejmladší dvouletou jsem začala studovat VOS.
Teď bych ráda VS, ale mám půlroční miminko a asi ještě počkám.
S dvouletým je to dobry. Jdi do toho. Spíš tedy rozmysli, co za obor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8750
4.7.20 19:01

A tu VŠ chceš proč? Že máš čas, že se Ti chce učit, pro titul, nebo Ti to zvýší šance pro lepší místo? Motivace mohou být různé. Stejně jako zaměření, náročnost různých VŠ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
4.7.20 19:34

@Joannka1 zvláštní je, že mas potřebu to takhle jedovatě komentovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
4.7.20 19:36

@cell Nechci to tu takhle rozebírat, jen mě zajímají zkusenosti matek, které se pro VŠ rozhodly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
4.7.20 19:36

@bublinek však píšu, že práci mám. A budu ji mít i do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12916
4.7.20 19:38

Ja dodělávala magistra, šlo jen o poslední semestr + státnice. a strašný. bez podpory rodiny bych to nedala. kvůli hlídání. nelituju toho, ale znovu bych do toho nešla a už vůbec ne na další třeba 3 roky. syn měl na začátku toho semestru max. 2 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.7.20 19:39

Ja studovala dalkove, prvni rok tehotna, druhy rok rocni dite, treti dvoulete a dalo se to. Byla vyhoda, ze nekolik prednasek nebylo povinnych. Navic na vejsce jste vic doma nez ve skole, nekdy se skolkni rok rozjely prednasky az koncem listopadu apod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12916
4.7.20 19:48
@Desgreze píše:
Ja studovala dalkove, prvni rok tehotna, druhy rok rocni dite, treti dvoulete a dalo se to. Byla vyhoda, ze nekolik prednasek nebylo povinnych. Navic na vejsce jste vic doma nez ve skole, nekdy se skolkni rok rozjely prednasky az koncem listopadu apod

tak to dost zaleží co by studovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49525
4.7.20 20:06

Nastoupila jsem na VS po posledni RD. To mi mrzi, ze jsem nezacla driv. Ale driv nebyl spravny podnet. Budovalo se 2× bydleni atd.
Mam tri deti. Mi k nastupu na VS pomohlo, ze jsem behem posledniho rodicaku byla na delsi brigade/ zastup za nemocnou. A mi tam tehdy naznacili, ze vyucena v oboru je vic, nez jsem ja se SS. Jedna skoro duchodkyne mi to dost davala sezrat. Takze jsem se tehdy nastvala a to byl ten podnet, ze takhle teda fungovat nechci a nebudu. Mi pomaha, kdyz se nastvu. To je hnaci motor. Plus se snazim ukazat mojim detem, ze nikdy neni pozde zacit.
Ted jsem dodelala ctvrtak. Jeste mi chybi rok, at dodelam tenhle level. Jeste zacnu dalsi. Protoze bude lepsi, kdyz budu mit dalsi kvalifikaci.
A mi dalkove bavi. Na denni bych nesla ani omylem. To mi nevyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
4.7.20 20:11

Presne tak @debra.morgan, nekde musi mit splnenou dochazku, jinde staci jen, kdyz clovek dochazi ke zkouskam. Jeste sama nevi jakou skolu, proto pokud to nebude zrovna nejaka vysoka skola umelecko prumyslova na kterou je samo o sobe tezke se dostat oproti treba zemedelske…tak jiste zvazi, do ceho jit nebo jestli to vubec zkouset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6588
4.7.20 20:59
@majbary píše:
@bublinek však píšu, že práci mám. A budu ji mít i do budoucna.

tak jinak, pomohlo by ti udělat titul ve stávající práci?
Nebo pracuješ v administrativně a uděláš VŠ chemickou bude Ti to dle mého k prdu, nebo se platu?

Nebo máš touhu po několika písmenkách před jménem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama