Vše pos... od holubů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
werakla
Kecalka 382 příspěvků 11.05.19 11:09
Vše pos... od holubů

Už jsem dneska vážně vytočená!
Máme zahrádku, soused hned vedle nás má 3 holubníky. Máme na zahradě věčně něco posr… dřevěný plot, houpačku, židle, trampolínu, dnes jsem dokonce objevila houna v dětském domečku :zed: Občas pristane i na nás protože s oblibou létají nad náma! Když jsme zahradu kupovali, pán nam říkal, že se jich chce do 2let zbavovat, ale už je to 5let a nevypadá to na to, že by s tím přestal. Prosím Vás řešili byste to nějak? Jde to? Nebo máme proste smůlu a budeme mít stále nasr..no?!Chtěla
bych to řešit slušne. Pán je taky slušný človek(bývalí učitel, známe se…) ale nevim jestli má vůbec smysl mu to říkat…co by s tím mohl udělat? Je nás tu víc zahradkaru
co nás to štve. Padá to i na jahody.
Dokonce vyhazuje holubince do potůčku co teče hned pod holubnikem. :roll:
Děkuji za případné typy na řešení situace…Můj pohár trpělivosti dochází!

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4460 příspěvků 11.05.19 11:16

Já bych ho asi poprosila, aby si to po svých zvířatech uklidil, zejména z dětského domku, to by mu mohlo být trochu trapné. Nicméně jeho slovo při koupi zahrady, že se holubníků zbaví, je naprosto nezávazné a bez smlouvy neznamená absolutně nic. Lepší vedle problémových lidí nic nekupovat, i když ani to člověka úplně nezachrání, protože se mohou vždy přistěhovat.

Ou
Kelišová 7366 příspěvků 11.05.19 11:30

Tak ideální by bylo holubince kompostovat a posléze použít pro sousedy zahrádkáře jako lokální biohnojivo, ať z toho taky něco máte.

Tím že to jsou chovní holubi, tak není potřeba panikařit z nemocí, ale je jasné, že to je nepříjemné.

Jinak jedinné co můžeš dělat je se slušně zeptat, co by s tím jako šlo dělat a příapdné vybavení holt chránit plachtama.

free333
Generální žvanilka 24413 příspěvků 11.05.19 11:48

@werakla

Ahoj, upřímně lituju…

Šla bych se zeptat na hygienu, jestli je normální vyhazovat holubince do potoka.

Jinak když jsem likvidovala holubince z balkona, tak jsem se jen divila, jak ti holubi mají v těch bobkách nějaké roztoče nebo co, četla jsem pak na netu, že je to u nich běžné - dát pozor na ty jahody, aby to děti nejedly neomyté.

Je to smůla…

Napadá mě jedině, že byste si pořídili ochočeného orla nebo sokola - no, je to spíš smutný pokus o vtip… :,(

Kelsey
Hvězda diskuse 45880 příspěvků 11.05.19 12:37

Tez lituji. Nasi sousedi maji plne voliery andulek a jinych ptacku. Dalsi soused ma mluvici krkavce. Kdyz zacnou hulakat, tak to fakt vypada, ze mluvi. Ale nikde jim to nelita, nedelaji binec.
Nasi meli vse os… od holubu, protoze mamina je krmila. Otec udelal fasadu a pohrozil ji, jestli to dela zbytecne :pankac:. Nekrmi je a doslo na vyhaneni, tak je pokoj.
My zijeme v oblasti, kde ma spoustu baraku plasice spacku, jinak by to znicilo vinohrady.
Pokud by nebyla se sousedem domluva, tak nafotit znicene, zaspinene a poridit plasis ptaku, at je vase zahrada nelaka.

P4ja
Echt Kelišová 9052 příspěvků 11.05.19 12:40

Zusila bych se souseda slušně zeptat, jestli neplánuje nějaké omezování chovu a vysvětlila mu situaci a uvidíš.

Nicméně, pokud to nepřekračuje nějakou únosnou mez, tak s tím asi nic neuděláte. Jinak s tím potokem bych si to rozmyslela, abyste si opravdu nepoškodili vztahy mezi sebou. A zase bych se s ním zkusila domluvit.

Jinak vybavení chránit plachtou a nebo uklízet. Víc se asi dělat nedá. A otázka je jestli existují nějaké fyzické zábrany a nebo nějaká plašítka, aby si u vás nesedali. :(

Lalelale
Závislačka 4460 příspěvků 11.05.19 12:56

@P4ja to je pravda, teoreticky by mohlo zabrat dát si třeba na ten dětský domeček maketu dravce. Otázkou je, jak moc jsou holubi chytří

Váš příspěvek
Reklama