Reklama

Jak zbavit děti vší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dudlik
Nováček 3 příspěvky 01.09.10 19:49
vsi

Dobry den,sice jsme muz ale snad to nevadi.chtel bych poprosit o radu.Mame s pritelkyni 2 deti 4 a 3 roky.Uz tyden se snazime zbavit deti vsi.Jsou to holcicky y manzelka je odmita ostrihat jen je stale myje samponem ,ze se vsi ztrati ale bohuzel.Uz nam lezou i po gauci,ani se mi nechce s prace domu.Jaky sampon pomaha,manzelka dava koprivovy.Mam strach ze je taky chytim.Prosim poradte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

radúna
Extra třída :D 11940 příspěvků 01.09.10 19:57

Dudliku, tady si počtěte, třeba vám to pomůže.
http://prozeny.blesk.cz/…vit-vsi.html
A že manželka nechce holčičky ostříhat, to se nedivím. Ale kopřivový šampon moc nepomůže.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62874 příspěvků 3 inzeráty 01.09.10 19:59

Takhle se neztratí, v lékárně koupit Difusil - ten na vši, dělají jich několik, postříkat večer hlavičky všech členů domácnosti, převléknout všechny postele, rovnou naházet do pračky, vše co lze vyprat vyprat, co nejde vzít nějakou desinfekcí… ráno umýt hlavičky, vyšesat… to samé opakovat za cca 7 dní, nebo kolik je napsáno na difusilu…

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 01.09.10 20:00

Kopřivový šampon asi fakt nezabere. Ale v lékárně určo něco doporučí. Jo a hnidy se stejně musí vybrat ručně nebo vyčesat. Po „zabití“ tím přípravkem zůstávají uchycené na vlasech, vši se vyplaví…

milhaus
Kelišová 5907 příspěvků 01.09.10 20:02

Kopřivový šampon asi nepomůže.Difusil a anebo se zkusit zeptat v lékárně,určitě existuje více prostředků.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 01.09.10 20:03

Souhlasím s J.a.n.i1, napsala to přehledně, kopřivový šampon fakt nepomůže.:-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62874 příspěvků 3 inzeráty 01.09.10 20:05
KPKristy píše:
Kopřivový šampon asi fakt nezabere. Ale v lékárně určo něco doporučí. Jo a hnidy se stejně musí vybrat ručně nebo vyčesat. Po „zabití“ tím přípravkem zůstávají uchycené na vlasech, vši se vyplaví…

Hnidy jsou vůči přípravkům dost imunní, buď je zlikvidovat mechanicky nebo to průběžně opakovat, jak se líhnou…

synyminis
Kecalka 436 příspěvků 01.09.10 20:06

Ahoj, zrovna dneska jsem se doslechla od známé, že v lékárně prodávají nějaký stříkací přípravek na vši.Tuším švýcarský, který je hned zabije i s hnidama, ty se prý musí ještě nějaký čas cca týden vyčesávat,ale jsou mrtvé… Tak se zeptejte, jinak kopřivový šampon je vážně na nic a ostříhání taky pokud nekoupíte nějaký přípravek který vši zabije. Ostřihání je dobré jen na snadnější vyčesání hnid to je všechno, proti vším nepomůže.

Dudlik
Nováček 3 příspěvky 01.09.10 20:07

Moc dekuju hned vletim na manzelku co ma delat,porad tvrdi ze se ztrati kdyz budou hlavicky ciste umyte,ale nicmoc.Sam radeji prevlecu postele.Nechci si stezovat ze je manzelka necista,ale mam jiny nazor ,spise je mi trapne ji rikat aby lepe uklidila nebo obcas vyprala.Chodim s prace dost pozde a jsme s toho zoufaly jen se nechci hadat jsem unaveny.Veceri si taky delam sam,nic mne nevadi ale ze jsou holcicky zavsivene uz je moc.diky za vase rady

radúna
Extra třída :D 11940 příspěvků 01.09.10 20:09

Tady je taky jakýsi přípravek:
http://www.hnidy.cz/…mpon-na-/175

radúna
Extra třída :D 11940 příspěvků 01.09.10 20:10
Dudlik píše:
Moc dekuju hned vletim na manzelku co ma delat,porad tvrdi ze se ztrati kdyz budou hlavicky ciste umyte,ale nicmoc.Sam radeji prevlecu postele.Nechci si stezovat ze je manzelka necista,ale mam jiny nazor ,spise je mi trapne ji rikat aby lepe uklidila nebo obcas vyprala.Chodim s prace dost pozde a jsme s toho zoufaly jen se nechci hadat jsem unaveny.Veceri si taky delam sam,nic mne nevadi ale ze jsou holcicky zavsivene uz je moc.diky za vase rady

To je mi líto.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 01.09.10 20:31

Já doporučuju Difusil H forte. Je to sprej a musí se aplikovat 2× - po týdnu znovu, aby zahubil vylíhlé vši. Hnidy na vlasech zůstanou, ale měly by pak být mrtvé, tj už by se z nich neměly líhnout další vši.

Mít vši neznamená, že je dotyčná osoba zanedbaná (tím chci říct, že to, že jsou holky zavšivené, jesště neznamená, že za to může matka). My je měli vloni (kdoví, kdo je přinesl, ale tipovala bych to na manžela, měl jich nejvíc :roll: ). Nám s Anežkou stačila jedna kúra (tj dvojí nastříkání), manžel má moooc dlouhé vlasy a zdálo se mu, že mu tam něco zůstalo, tak aplikoval pak znovu (zase 2× po týdnu). Anežce jsem hnidy poctivě vybírala (určitě jsem nevybrala všechny, to snad ani nejde), ale sobě ne. Největší problém pro mě byl nechat se ostříhat, páč kdo ostříhá zavšivenou??? A to měl brácha před svatbou. Naštěstí jsem požádala jednu známou kadeřnici a ke vším se přiznala (stejně by to poznala). Přišla raději k nám domů.

Krom toho Difusilu doporučuju ještě vyhodit nebo pořádně vydrhnout všechny hřebeny a vyprat ručníky a povlečení.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62874 příspěvků 3 inzeráty 01.09.10 20:37

To je fakt, ulovit se dají kdekoliv… nám je na letní tábor taky pravidelně nějaké dítko přiveze…

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 01.09.10 20:40

Já odvšivovala nedávno 12ti letou slečnu :lol: Je fakt těžký se toho zbavit, min. 2× použít Difusil, ale opravdu je důležitý ty hnidy manuálně vybrat. Vždycky se stane, že jedna ten Difusil přežije, vylíhne se a jede to znovu. Difusilem taky postříkat hřebeny, sponky do vlasů, namočit na noc do vody. Postříkala jsem i sedačku, vyprat všechny ručníky, povlečení, je to docela zabíračka.A stejně jsme se jich zbavily až napodruhé.

MyškaB.
Závislačka 4333 příspěvků 01.09.10 20:43

Ahojky netuším jestli tu ještě je zakladatel, ale mě se osvědčil Capisan šampon a gel, hlavní je všude důkladně vyluxovat, stahnout peřiny a vyprat je na co možná nejvyšší teplotu aspoň 60 a ještě lépe přežehlit, všechno oblečení taky. Vešky jsou poslední dobou pěkně odolný a Difusil nám taky moc nepomohl, navíc je třeba vytahat hnidy z vlásků. Mě je malej přinesl ze školky, když byly na exkurzy ve škole před dvěma lety to byla ňamka, já mám hustý vlnitý dlouhý vlasy, fakt už ne. Já se pochopitelně ostříhat dala, ale oni ty „mršky“ si umí ty hnidy nalepit i těsně k hlavě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily pohřbu Jana Kočky: Velkolepý obřad v centru Prahy!

Konec spekulacím. Rodina tragicky zemřelého Jana Kočky (†28) rozhodla, kdy a... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >