Připadá mi, že všichni jsou akční a všechno stíhají

11.11.19 12:34

Všichni jsou akční

Zdravím, nevím jestli je to jen můj pocit nebo to tak opravdu všichni máte. Připadá mi, že všichni jsou akční, všechno stíhájí atd. Je to i tím, že dcera, jak chodí do družiny, tak si v pondělí říkají, kde byli a co dělali o vikendu. Říká že všichni někde byli, jen ona ne. Na druhou stranu od jara do konce léta taky podnikáme nějaké výlety plus dovolená, koupaliště. Když je pěkně, tak nesedíme doma. Ale od toho podzimu už opravdu jsme spíš doma. V zimě vánoční trhy, na rosviceni stromku chodime a když je sníh, tak jdu s něma na kopec jezdit na bobech. Jak to máte na podzim a v zimě vy? Opravdu máte čas, chuť a finance na každý víkend program. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
391
11.11.19 12:39

Neaktivní nejste, jsou lidi, co nevytáhnou paty ani v létě. :) já ráda lemřím doma, klidně celý víkend - po nabitém týdnu není důvod vydávat výkon na výletě a všude jinde. Dulezity je, jak nacerpavate sily vy a rodina a jestli se doma hodite do pohody. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
11.11.19 12:39

@malá cukrařinka Tak většina našich programů se obejde bez financí nebo s minimem. Ona procházka lesem, sbírání kaštanů, žaludů a listí nic nestojí. A potom se přinesený materiál zužitkuje při výrobě zvířátek, obrázků, syn třeba miluje obtiskávat nabarvené listy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.19 12:40

Ne, nejsem akční máma která bere dítě na dovolenou k moři. Nejezdime po památkách… Dětských akcích atd. Nestrkam ji každý den na kroužky aby se zabavila. Má jen jeden co jí baví a do jiných bych ji nenutila. Dcera má bohatý program v ZŠ a občas tak 2× za měsíc vyrážíme na delší procházky po lese nebo jedem na návštěvu k babičce. V létě je u babičky a dědy na chalupě. Není to dítě které vyrůstá s tabletem nebo mobilem. Dokáže se zabavit i sama a dát i mě prostor abych já udělala i věci v domácnosti. Čeho je moc…toho je příliš.
Mám známou a ty jsou každý den někde v čudu (má holku ve školce) mraky kroužků, holka furt ukňourana a maminka prostě lítá tak dítě sní. Pak to dopadá tak, že ji holka chodí spát o pulnoci :nevim:. Ty deti pak nemají nějaký harmonogram v kolik se chodí spát a v kolik vstavat

• Citovat
  • Nahlásit
3875
11.11.19 12:44

Nevýletujeme každý víkend, ale přesto máme pokaždé nějaký program. Program je podle mě i to, že dítě spí u babičky, jde s kamarádem na hřiště (nebo ke kamarádovi / on k nám), jedeme na rodinnou oslavu, projít se do lesa atd. Že bychom byli uplně celý víkend jen doma, to u nás fakt nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19637
@Anonymní píše:
Ne, nejsem akční máma která bere dítě na dovolenou k moři. Nejezdime po památkách… Dětských akcích atd. Nestrkam ji každý den na kroužky aby se zabavila. Má jen jeden co jí baví a do jiných bych ji nenutila. Dcera má bohatý program v ZŠ a občas tak 2× za měsíc vyrážíme na delší procházky po lese nebo jedem na návštěvu k babičce. V létě je u babičky a dědy na chalupě. Není to dítě které vyrůstá s tabletem nebo mobilem. Dokáže se zabavit i sama a dát i mě prostor abych já udělala i věci v domácnosti. Čeho je moc…toho je příliš.
Mám známou a ty jsou každý den někde v čudu (má holku ve školce) mraky kroužků, holka furt ukňourana a maminka prostě lítá tak dítě sní. Pak to dopadá tak, že ji holka chodí spát o pulnoci :nevim:. Ty deti pak nemají nějaký harmonogram v kolik se chodí spát a v kolik vstavat

Jak rezim dne souvisi s aktivitou pres den a mnozstvim krouzku? To spis s organizaci, ne? Take nemusim vyt kszdy tyden na nejakem vylete, ale nemam rada shazovani těch, kteri to maji jinak nez ja.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Každý víkend rozhodně pryč nejsme, ale bydlíme v domku na vesnici, takže jsme vesměs venku pořád. Přítel má navíc každý druhý víkend pracovní, takže společně někam vyrazíme občas na celý víkend, ale není to moc často. Jezdíme na vandry za každého počasí, v létě, v zimě, za deště i za sněhu. Pokud nenapadne dost sněhu u nás, tak v zimě jezdíváme hodně na běžky i jinam. Před Vánoci moc času není, to většinou chystáme Vánoce, pečeme cukroví a tak. Každopádně ale každý den jdeme aspoň minimálně 4 km na procházku se psem po vesnici a o víkendu na delší procházky po okolí.. A ani od jara do podzimu nejsme každý víkend pryč. Máme velkou zahradu, spoustu toho pěstujeme, občas něco tvoříme se dřevem a stavíme, takže střídáme víkendové práce na zahradě s vandry nebo výlety.

• Citovat
  • Nahlásit
19637
11.11.19 12:47

@malá cukrařinka nepotrebuji zrovna vyletovat, ale alespon jeden den dame bazen, zoo, lepsi hriste, cyklovylet… Proste narusit ten tydenni stereotyp a nebyt jen doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
11.11.19 12:51

:-) knihovna, cukrárna, kino, bazén, procházky, občas se doma válíme a hrajeme hry nebo koukáme na filmy.. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31313
11.11.19 12:53
@malá cukrařinka píše:
Zdravím, nevím jestli je to jen můj pocit nebo to tak opravdu všichni máte. Připadá mi, že všichni jsou akční, všechno stíhájí atd. Je to i tím, že dcera, jak chodí do družiny, tak si v pondělí říkají, kde byli a co dělali o vikendu. Říká že všichni někde byli, jen ona ne. Na druhou stranu od jara do konce léta taky podnikáme nějaké výlety plus dovolená, koupaliště. Když je pěkně, tak nesedíme doma. Ale od toho podzimu už opravdu jsme spíš doma. V zimě vánoční trhy, na rosviceni stromku chodime a když je sníh, tak jdu s něma na kopec jezdit na bobech. Jak to máte na podzim a v zimě vy? Opravdu máte čas, chuť a finance na každý víkend program. :think:

Tak snažíme se. :nevim: Prosedět oba volné dny doma je škoda. Dítě se nevyběhá, nehýbe se. A já si pak ani nepřipadám odpočatá. Na druhou stranu nesnáším zimu, chladno a jsem extrémně náchylná na prochladnutí a horní cesty dýchací. :zed:

Takže se snažíme. Třeba zimní prohlídky památek, skleníky, občas návštěvy, různé herny pod střechou. Je to pruda, moc mě to nebaví, je to drahá sranda, ale když je dítě celý víkend doma, je vidět, že je fakt nevylítaná.

Někdy to trochu flákáme a dáme ji do nějaké větši herny v OC při sobotním nákupu :mrgreen:

Jinak v zimě v létě jezdíme na ty sobotní nákupy a pak se tam najíme. A aby nám z toho nehrabalo, střídáme OC :mrgreen: tak to může někdo taky považovat za „výlet“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31313
11.11.19 12:55
@Popokatepetla píše:
Nevýletujeme každý víkend, ale přesto máme pokaždé nějaký program. Program je podle mě i to, že dítě spí u babičky, jde s kamarádem na hřiště (nebo ke kamarádovi / on k nám), jedeme na rodinnou oslavu, projít se do lesa atd. Že bychom byli uplně celý víkend jen doma, to u nás fakt nehrozí.

Všechno vyjmenované beru jako „program“.
Přespávačky po rodině jsem nezmínila, to máme taky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21035
11.11.19 12:57

Mě by nebavilo sedět doma, ale že bychom jezdili každý víkend někde po výletech to taky ne. Malého si hodně berou babičky, já ho měla doma minulý víkend, to sme byli v dinoparku a pak ho budu mít až na vánoce, protoze máma zas akční rodinu a všichni si zamluvili následující víkendy :roll: ale sem ráda, já se zajdu projít s malým v kočárku a nemusím vymýšlet nějaký akční plán :D a starší má hromadu zážitků a když to vyjde že o víkendu doma je, tak podnikneme něco většího no. Až bude i menší starší, tak se budu snažit něco smysluplného plánovat na každý víkend.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16600
11.11.19 12:59
@Popokatepetla píše:

Máme to přesně tak.
Jako sedět doma na zadku bez programu, to opravdu jedině když jsme nemocní. Minimálně jedno odpoledne z víkendu využijeme nějak aktivně i v ošklivém počasí. Klidně třeba muzeum, herna, bazén, návštěva u babiček, kamarádů, Ikea apod. O tom můžou děti klidně vyprávět ve škole a školce. V létě doma nejsme skoro vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49457
11.11.19 12:59

Nedovedu si představit, že bych měla celý víkend prosedět doma. Vždyť i na podzim se dá jít na procházku, do kina, muzea, na návštěvu, hřiště, na nějaký hrad,..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.11.19 13:00
@Heivka píše:
@malá cukrařinka Tak většina našich programů se obejde bez financí nebo s minimem. Ona procházka lesem, sbírání kaštanů, žaludů a listí nic nestojí. A potom se přinesený materiál zužitkuje při výrobě zvířátek, obrázků, syn třeba miluje obtiskávat nabarvené listy.

V lese jsme byli pred 14 dny. Právě ty děcka mají takové akční ty víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat