Všichni jsou cool, v pohodě

Anonymní
19.8.21 22:32

Vsichni jsou cool, v pohode

Ahoj, taky vam prijde, ze vsichni kolem jsou v pohode, optimisticti, vysmati?

Neprijde vam to kolikrat jako pretvarka? Mozna pretvarka neni uplne nejvhodnejsi slovo, mozna spise jako obrana? Obrana pred tim ukazat svou pravou tvar - plnou strachu, uzkosti a pesimistickych scenaru.

Take pred lidmi, stejne jako ja, hrajete, ze jste v pohode a pritom to tak vubec neni? Nechcete ukazat sve prave zranene a ustrasene ja, protoze by to znamenalo, ze jste slabi a ostatni by vami kvuli tomu opovrhovali? Popripade by se s vami (uzkostnym vystrasenym pesimistou) nechteli stykat? Koho totiz bavi byt s takovym clovekem? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14661
19.8.21 22:40

No, hrnout na kazdeho, jak je vsechno hrozny, tak bych se s tebou taky nebavila. To se neda vydrzet.
Vzdycky se da najit neco, co je fajn, i kdyby to mely byt malickosti - rozkvetla kytka, mila pani prodavacka, dobra snidane.
Takze ne pretvarka, ale videt na vecech i to dobre je spis takovy pud sebezachovy, jinak by se clovek musel zblaznit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
19.8.21 22:44

Jasně. Dělám to taky. Ale hlavně proto, že si myslim, že fňukání nikoho nebaví poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.8.21 22:53
@Lucie_Sx píše:
No, hrnout na kazdeho, jak je vsechno hrozny, tak bych se s tebou taky nebavila. To se neda vydrzet.
Vzdycky se da najit neco, co je fajn, i kdyby to mely byt malickosti - rozkvetla kytka, mila pani prodavacka, dobra snidane.
Takze ne pretvarka, ale videt na vecech i to dobre je spis takovy pud sebezachovy, jinak by se clovek musel zblaznit.

Jasně, vždycky se dá najít nějaká maličkost, třeba neodolatelná vůně kávy. To jdu na ten pohřeb hned o poznání veseleji 8).

Zakladatelko, je běžné, že světu ukazujeme své falešné já. Opravdu soukromé věci a své pravé já sdílíme jen s těmi nejbližšími, pokud vůbec s někým.
Mně se už tisíckrát potvrdilo, že s kýmkoli zapředu osobnější rozhovor, začne sypat svoje bolístky, přestože navenek vypadá a chová se, jako že je všechno v nejlepším pořádku. Každý jeden. Taková je naše přirozenost. Pro ostatní a pro naše vztahy tak můžeme udělat hodně moc tím, že každému budeme naslouchat bez předsudků, odsudků a hloupých řečí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7646
19.8.21 22:56

Jako každý, mám své trápení a starosti, ale to nikoho nezajímá. Resp. ani mě nebaví, když si někdo neustále na něco stěžuje nebo fňuká. Jasně, soucítím s člověkem, na kterém mi záleží. Ale když nechci kazit náladu druhým, tak prostě své strasti nevytahuji a bavím se o jiných věcech, i kdyby to mělo být počasí. Není to přetvářka, jen se naladím na veselejší vlnu a své chmury si řeším v soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3637
19.8.21 22:58

No ja nevim, ale treba v minule praci, kde se mi teda fakt dobre pracovalo a byla jsem tam rada, vsichni naopak furt brblali, jak je vsechno na ho.no :lol:

Mam rada to ‚pokrytectvi‘, kdy mi vratny popreje hezky den, kdy se s kolegy pobavime, jaky byl hezky vikend atd. Na vyblejvani, co me trapi, mam rodinu a pratele, kteri vi, jaka jsem a vim, ze je nevysavam a naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.8.21 23:00
@Anonymní píše:

Neprijde vam to kolikrat jako pretvarka? Mozna pretvarka neni uplne nejvhodnejsi slovo, mozna spise jako obrana? Obrana pred tim ukazat svou pravou tvar - plnou strachu, uzkosti a pesimistickych scenaru.

Take pred lidmi, stejne jako ja, hrajete, ze jste v pohode a pritom to tak vubec neni? Nechcete ukazat sve prave zranene a ustrasene ja, protoze by to znamenalo, ze jste slabi a ostatni by vami kvuli tomu opovrhovali? Popripade by se s vami (uzkostnym vystrasenym pesimistou) nechteli stykat? Koho totiz bavi byt s takovym clovekem? :(

V ideálním případě má člověk mít jednoho nebo více blízkých přátel, kteří budou skutečnou osobnost člověka respektovat. Musí být skvělé mít přátelé, kteří pochopí a přijmou i úzkostlivou a pesimistickou pravou tvář.

Mimo tyto lidi člověk přece nemusí a ani by neměl řešit své nejniternější pocity, touhy, obavy. Přece nepotřebuji, aby mi prodavačka v obchodě s oblečením místo rady, kde něco najít, ukázala ustrašenou tvář kvůli obav z manželovy ztráty práce… U cizích lidí nebo známých si postačím s řešením neosobních témat

Obecně řeči ostatních o jejich úspěšnosti a štěstí je potřeba brát s obrovskou rezervou. Lidé svoji ubohost maskují vznešeností, neboť předpokládají, že tím ubohost přebijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
19.8.21 23:02
@Sedmnactnulajedna píše:Mně se už tisíckrát potvrdilo, že s kýmkoli zapředu osobnější rozhovor, začne sypat svoje bolístky, přestože navenek vypadá a chová se, jako že je všechno v nejlepším pořádku. Každý jeden.

Tohle ale neni pretvarka, to je o duvere. Jestli s nekym navazu duvernejsi vztah, muzu se mu vic otevrit i s osobnejsimi tematy, trapenim, bolestmi. Lidi to sblizuje, vidi, ze na to nejsou sami.
Ale porad myslim plati, ze takove sdileni bolesti je pak potreba vyrovnat probranim neceho, co je naopak fajn, co rozhovor zase trochu odlehci a clovek ma duvod se usmat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
19.8.21 23:13

Já se snažím o nadhled. Snažím se být optimista, hledat to dobré a šířit to dal, šířit dobrou náladu, ale zároveň klidně přiznam chybu, nedostatek, strach. Čím jsem starší, tím víc chápu, že ty strachy/touhy/emoce mají v nějaké míře všichni, jen je různé maskuji a taky jsem k těm lidem i sobě cimdal víc schovivava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
19.8.21 23:13

Tak ne že bych sousedce svěřovala že mám zrovna hrozný úzkosti a s*ačku, ale jinak se moc nepřetvařuju, nebaví mě to. Ale mě taky nebaví bejt zapšklá zpruzelá pesimistka (ačkoliv mi manžel někdy říká Snape), takže si v takovejch pocitech moc nelibuju ani sama se sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
19.8.21 23:15
No já jsem docela
@Anonymní píše:

Take pred lidmi, stejne jako ja, hrajete, ze jste v pohode a pritom to tak vubec neni? Nechcete ukazat sve prave zranene a ustrasene ja, protoze by to znamenalo, ze jste slabi a ostatni by vami kvuli tomu opovrhovali? Popripade by se s vami (uzkostnym vystrasenym pesimistou) nechteli stykat? Koho totiz bavi byt s takovym clovekem? :(

Tak já jsem docela v pohodě, i často vysmátá. A víš proč? Protože mi je dobře, nemam už depky, a úzkosti. I když jsem je měla nikdy jsem nebyla s lidmi pesimisticka, to odradí opravdu hodně. Života si teď fakt uzivam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 23:23

@Cizinka 999 a jak to ze nemas uz ty depky a uzkosti? Co se stalo?

• Citovat
  • Nahlásit
3476
19.8.21 23:45

Mám většinou dobrou náladu, umím své problémy vyřešit, přestože cesta k tomu byla dlouhá :)
Přetvařovat se neumím vlastně vůbec. Pro ostatní jsem spíše vrba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8535
19.8.21 23:57

Tyjo já nevím, většinu času jsem fakt v pohodě a potkávám i v pohodě lidi. Jestli je to od nich přetvářka netuším, ale pokud ano, tak jsem za ni ráda, protože pak je i můj den lepší a jsem schopná to poslat dál a tak si vzájemně posíláme a přitahujeme do životů dobro, lásku a smích :mrgreen: Zní to jak když jsem na tripu, že? :D Ale já tomu klišé fakt věřím, že to tak funguje, že se ti vrací to, co vysíláš. Samozřejmě to nechci zlehčovat, pokud jde u tebe o něco hlubšího než „depku“ :kytka: Ale zkusila bych se ne že přetvařovat, ale fakt si najít i tu maličkost, ze které můžu mít radost… a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.21 00:24

Ne, neni mym zvykem delat, ze je vse ok a ve skutecnosti neni.
Jsem veskrze pozitivni clovek, vyrovnany a v pohode, takze tak vystupuju.
A kdyz je mi ouzko, jakoze minuly rok fakt bylo (smrt ditete), nedelam hrdinku a je to na me videt, ze vse neni ok.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat