Jak se soustředíte na čtení?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.8.21 21:37

Jak se soustredite na cteni?

Poradite? Nedokazu se soustredit :-/

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
380
19.8.21 21:41

Pokud mě text baví, čtu i hodiny v kuse. Pokud mě nebaví, pustím si tiše melodie na čtení, a soustředěně čtu, přičemž si dávám odměny (např. u čtení materiálů do školy si po třeba 10 stranách dam odměnu ve formě pauzy, dobroty, po 20 stranách třeba díl seriálu apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1195
19.8.21 21:42

Musim mit absolutni klid :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25705
19.8.21 21:50

Zajdi na oční, může za tím být i oční vada…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 21:53

@Janli to snad ne :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 21:54

@Janli ale zajdu, stejne se tam chystam uz dlouho

• Citovat
  • Nahlásit
46
19.8.21 21:57

Pokud mě to baví, čtu bez zastavení. Ale pouštím si k tomu na YouTube „Rain On Window with Thunder Sounds“ :) Uklidňuje mě to. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25705
19.8.21 22:09
@Anonymní píše:
@Janli to snad ne :(

Stačí mít lehký dioptrie na blízko a už se mozek soustředí víc na zaostřování než na text…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72582
19.8.21 22:18

Nechapu asi otazku. Ctu rada a kdekoliv :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
921
19.8.21 22:31

Chápu. Mě musí kniha bavit, pokud mě nebaví tak se po chvíli přistihnu že utíkám myšlenkami jinam. Pokud jde o studijní materiál tak je to horší, to se prostě číst musí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
20.8.21 05:23

Problémy se soustředěním nemám. Jsem schopná číst kdekoliv. Ale mám to naopak, studijní literatura a odborné knihy mě baví číst, stejně tak odborné časopisy na různá témata. Baví mě číst to, kde se něco faktického dozvím. Z beletrie mě zaujme málo co. Většinou po pár stranách odkládám, že mě to nebaví :oops:

Zakladatelko, pokud by šlo o náročnou literaturu, třeba o román o mnoha dějových liniích, je normální číst s tužkou v ruce a vypsat si základní postavy, vztahy mezi nimi nebo myšlenkouvou mapu pomocí nějakých hesel, základní události na pozadí, pokud by šlo třeba o historický román. Je to normální, nejen pro netrenované čtenáře, ale i pro ty zdatné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8553
20.8.21 06:49

Driv jsem cetla hodne, co mam chytry telefon, tak se na delsi text nedokazu soustredit :oops: Ted mam trochu strach z prace, musim se do toho dostat nebo jsem ztracena :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72582
20.8.21 06:51

@FlorenceF Jenkins tak cist knizku pro zabavu a cist neco kvuli uceni je rozdil. Na uceni musim mit klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8553
20.8.21 07:04
@blumen píše:
@FlorenceF Jenkins tak cist knizku pro zabavu a cist neco kvuli uceni je rozdil. Na uceni musim mit klid.

Jojo, hele, u me je blby, ze se nedokazu zacist ani pro zabavu. Je to fajn hypnotikum na spani, ale fakt si nevzpomenu, kdy jsem precetla posledni roman. Mrzi me to.

U te prace taky nectu dlouhe texty v kuse pro zabavu a zapojeni fantazie, tam hledam informace, takze k nekterym vetam se vracim, jine preskakuju, nebo hledam, ktere informace v textu nejsou. Je to neco uplne jineho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8553
20.8.21 07:06
@Anonymní píše:
Poradite? Nedokazu se soustredit :-/

K cemu potrebujes čteni? Na co konkretne se potrebujes soustredit? Kazde cteni je jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat