Vstávání do školky a rychlý odchod

Anonymní
27.8.21 17:19

Vstávání do školky a rychlý odchod.

Ahoj holky, mám asi trošku blbou otázku, ale opravdu mě to zajímá jak to chodí jinde. Jaký máte režim ráno, abyste se co nejrychleji dostali do školky a do práce? Jak to máte se spaním? Spí vám dítě ještě po obědě? Mám doma 2 půl letého chlapečka, a v září jdeme poprvé do školky. Tak hledám inspiraci, abych to třeba doma taky zavedla. Mám se malinko problém a to ten, že odpoledne dlouho spí a a pak samo večer samozřejmě nechce a ráno pozdě vstává. Což teď si nemůžeme dovolit. Zvyknou si děti? Když ho začnu budit, nebo ho nedám spát vůbec. Když jsem to teď zkoušela, nedat ho spát, vážně byl celé odpoledne na pěst. Budu si ho vyzvedávat po obědě, tak furt přemýšlím jak to udělat. Děkuji za každý postřeh.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10921
27.8.21 17:27

Nenech ho spát odpoledne dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16508
27.8.21 17:33

Moje děti mají režím školkový - ve školce spí po obědě vždycky. A neškolkový - nespí po obědě. Jediné co mají v obou režimech stejné je večerka. Ta je pokaždé stejná.
A ráno nám stačí půl hodiny na odchod do školky. Ale nesnídají doma, chodí do školky rovnou na svačinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
27.8.21 17:37

Ráno ho raději vzbud o deset minut dříve, aby nebyly nervy. Odpolední spánek musíš regulovat. Hodina až hodina a půl stačí. Probouzet hezky a pomalu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24554
27.8.21 17:52

Nechavala bych ve školce spát. Taky dvouletého nemůžu nechat dlouho odpoledne spát, ale když by si lehnul hned v poledne na hodinku, jako ve školce, tak večer do půlnoci koukat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
27.8.21 18:17

Já mám v práci mám být v půl 9 takže to děláme takto - já si dávám v 6 budíka okamžitě stelu postel dám si jídlo, zuby & hygiena.. nějak na 7 se budí děti. Dám jim snídani, mezitím ustelu a uklidím jejich pokoj.. vyčistím jim zuby.. umeju koupelnu a záchod. Potom je obléknu, a jdeme. Za mě tipy - večer uklidit. A připravit co jde. A vstávat teda dřív než dítě.. pak je to víc chaotický…a rozhodně ho nenech tak dlouho spát. Ale on si zvykne. Bude hlavně unavený..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
27.8.21 18:25

Ve 2,5 letech syn spával dvě hodinky po obědě. Večer usínal v devět a probouzel se v sedm. Nevím, kdy dáváte do školky, tady je možné prakticky všude dávat až na devátou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9853
27.8.21 18:32
@Dobrej_tym píše:
Ve 2,5 letech syn spával dvě hodinky po obědě. Večer usínal v devět a probouzel se v sedm. Nevím, kdy dáváte do školky, tady je možné prakticky všude dávat až na devátou.

V soukromých ano, ve státní většinou všude na 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
27.8.21 18:34

Nechala bych spát ve školce, tam máš zaručený, že usne brzo a probudi ho taky brzo. Když si ho vezmeš po obědě, tak než dojdete domu, než ti tam usne a než se probudí, tak máš skoro večer, navíc celý odpoledne v háji. Jinak naše děti nespala po o už brzo, dávno před nástupem do školky, téměř vždy chodili po obědě, protože i když doma nespali už 2 roky, ve školce usnuli a pak strasili do půlnoci. Ráno jsem nikdy budit nemusela, mám ranní ptacata, stihli jsme i postavit koleje :mrgreen: ale teď se to dost posunulo, hlavně nejmladší začala vystavit klidně do půl 8, dnes i prostřední, takze asi mě buzení už čeká, hurá :D naplánuju to na cca 45 min před odchodem, uvidím, jak to půjde, nechci mít shon, nejsme na to zvyklí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9853
27.8.21 18:35

U nás když se nespalo ve školce, byli protivný, v 5 odpo nepoužitelný. Doma mi ale neusnuli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9853
27.8.21 18:38
@Midaku píše:
Nechala bych spát ve školce, tam máš zaručený, že usne brzo a probudi ho taky brzo. Když si ho vezmeš po obědě, tak než dojdete domu, než ti tam usne a než se probudí, tak máš skoro večer, navíc celý odpoledne v háji. Jinak naše děti nespala po o už brzo, dávno před nástupem do školky, téměř vždy chodili po obědě, protože i když doma nespali už 2 roky, ve školce usnuli a pak strasili do půlnoci. Ráno jsem nikdy budit nemusela, mám ranní ptacata, stihli jsme i postavit koleje :mrgreen: ale teď se to dost posunulo, hlavně nejmladší začala vystavit klidně do půl 8, dnes i prostřední, takze asi mě buzení už čeká, hurá :D naplánuju to na cca 45 min před odchodem, uvidím, jak to půjde, nechci mít shon, nejsme na to zvyklí.

Jo za těch 45min. se to dá stihnout a kolikrát jsem vstávala i dřív, abych si stihla vypít kafe, vyndat prádlo nebo myčku. Vypravit jedno je ještě sranda, dvě už jsou horší :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
27.8.21 18:39

@Jahudka82 Pravda statni primo u nas 8.30…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14839
27.8.21 18:43

Jakmile zacnete rano vstavat, tak se mu rezim upravi/posune sam.
Nejspis ti usne v aute cestou ze skolky (nebo v kocaru).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9853
27.8.21 18:43

Moje děti musely začít spát ve školce (od 2,5 soukromé dětské skup.) docela brzy, musela jsem do práce. Předtím byly teda párkrát na dopoledne aby si tam zvykly, já taky chodila ze začátku na menší uvazek. Takže do státní školky už šly celkem zocelený;) Občas po O vyzvedly babičky a to jim usínali v autě oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
27.8.21 18:46

@Jahudka82 já mám 3 :mrgreen: a s přicházející zimou se na to oblékání moc těším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat