Vsugerování NEMOCI

Anonymní
26.3.20 16:16

Vsugerování NEMOCI

Hezky den, děvčata. Chtela jsem se zeptat, jestli jste si některá neprošla tím, co já :?
Vždycky jsem byla naprosto zdravá, sportovala atd.za poslední měsíce se to zvrtlo a já obíhám od praktického lékaře, rehabilitacniho, neurologa, revmatologa…taky ORL a srdcare.
A v moji hlavě je to, ze jsem určitě nějak zavazne nemocná… mám pocit ze se moje nervová soustava snad zbláznila… :zed: :zed: :zed:
A ja se ptám, dá se vsugerovat nemoc? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28300
26.3.20 16:18

Říká se tomu hypochondrie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 16:22
@Russet píše: Říká se tomu hypochondrie.

Hypochondrie? to asi ne…to lékařské kolečko jsem měla “nařízeno”od praktického lékaře…k doktorum nechodím záměrně…

• Citovat
  • Nahlásit
36183
26.3.20 16:23
@Anonymní píše:
Hezky den, děvčata. Chtela jsem se zeptat, jestli jste si některá neprošla tím, co já :?
Vždycky jsem byla naprosto zdravá, sportovala atd.za poslední měsíce se to zvrtlo a já obíhám od praktického lékaře, rehabilitacniho, neurologa, revmatologa…taky ORL a srdcare.
A v moji hlavě je to, ze jsem určitě nějak zavazne nemocná… mám pocit ze se moje nervová soustava snad zbláznila… :zed: :zed: :zed:
A ja se ptám, dá se vsugerovat nemoc? :nevim:

No jejej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19672
26.3.20 16:24

Ano da. A v současné situaci bych se tomu ani nedivila, clovek ted vic nez kdy driv zkouma kazde zakaslani. Ale chce to se zastavit, zhluboka se nadechnout a nepanikarit. V tehle dobe je fakt blbost obihat vsechny doktory, pokud k tomu neni fakt vážný duvod. K hypochondrii tak akorát chytnes neco mnohem horsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 16:27
@Kriss Tina píše:
Ano da. A v současné situaci bych se tomu ani nedivila, clovek ted vic nez kdy driv zkouma kazde zakaslani. Ale chce to se zastavit, zhluboka se nadechnout a nepanikarit. V tehle dobe je fakt blbost obihat vsechny doktory, pokud k tomu neni fakt vážný duvod. K hypochondrii tak akorát chytnes neco mnohem horsiho.

Tohle kolečko jsem absolvovala loni v zimě a leden…teď ne…
Nicmene dekuji za reakci

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 16:32
@Pudloslava píše:
No jejej.

Vy jste neurolozka, ze ano? takze je to určitě na miste…
Ja se prave bojím toho, ze další vyšetření me zase nepřesvědčí, nebo naopak něco zanedbám, tím ze by na něho nepůjdu…
Stydím se vlastně sama před sebou…upřímně a moc…jako by mi někdo přistrihnul křídla…:(
Muže se tímto nějak zvětšit nervosvalova soustava???
Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
29079
26.3.20 16:36
@Anonymní píše:
Hypochondrie? to asi ne…to lékařské kolečko jsem měla “nařízeno”od praktického lékaře…k doktorum nechodím záměrně…

Tak málokdo chodí k lékařům záměrně, přičemž věří, že mu nic není :nevim:

Vem si toho nešťastníka, co vystřílel špitál, protože doktoři nechtěli řešit jeho neexistující rakovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36183
26.3.20 16:42
@Anonymní píše:
Vy jste neurolozka, ze ano? takze je to určitě na miste…
Ja se prave bojím toho, ze další vyšetření me zase nepřesvědčí, nebo naopak něco zanedbám, tím ze by na něho nepůjdu…
Stydím se vlastně sama před sebou…upřímně a moc…jako by mi někdo přistrihnul křídla…:(
Muže se tímto nějak zvětšit nervosvalova soustava???
Dekuji

je to nelehka uloha lekare, aby te v urcitou chvili od moznosti dalsich dovyetreni odstrihl a poslal psychiatrovi… protoze vysetrovat se da donekonecna a pacientovi to nijak neprospeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
26.3.20 16:53
@Anonymní píše:

Mám to podobně, chronické bolesti bez nálezu, sama myslím, že jsem psychosomatická - tj připouštím i tuto variantu, nicméně ty bolesti fyzicky pociťuji a né malé.. nevím co s tím, doktoři taky neví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 17:18
@Anonymní píše:

Pokud jsi fyzicky zdravá, važ si toho a spíš se záměr na psychiku. Medituj, dělej co tě baví, sportuj, čti, vyšívej, to je jedno, ale zaměř svoji mysl jinam.. Jasně, ze se dá nemoc vsugerovat jako cokoli jinýho. Já jsem od mala nemocná a věř, že poslední roky jsem se x krát bála doslova o život, bála jsem se jít v noci spát, jestli se vůbec ráno vzbudím, do toho jsem měla doma malýho syna, který to samozřejmě vše vnímal a několikrát jsem byla na jeho i svoje narozeniny na Jip a pod. Není mi ještě ani 30 a mám za s sebou 6 velkých operací a x zákroků. Poslední ani ne před rokem, kdy jsem si myslela, že budu žít plnohodnotně a zas další rána v podobě viru, který mě může velmi ohrozit.. Zaměř se na psychiku, protože pokud prožíváš dlouhodobě tyto stavy, tak zdravá mysl určitě není a chce to péči. Omez stres, udělej si čas pro sebe a dělej co ti dělá radost, pokud to nepomůže, vyhledej psychologa nebo terapeuta, než si nemoc přivoláš sama.. Važ si toho co máš a raduj se z maličkostí a z toho, že teď můžeš žít aktivně. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2009
26.3.20 17:29
@Anonymní píše:
Pokud jsi fyzicky zdravá, važ si toho a spíš se záměr na psychiku. Medituj, dělej co tě baví, sportuj, čti, vyšívej, to je jedno, ale zaměř svoji mysl jinam.. Jasně, ze se dá nemoc vsugerovat jako cokoli jinýho. Já jsem od mala nemocná a věř, že poslední roky jsem se x krát bála doslova o život, bála jsem se jít v noci spát, jestli se vůbec ráno vzbudím, do toho jsem měla doma malýho syna, který to samozřejmě vše vnímal a několikrát jsem byla na jeho i svoje narozeniny na Jip a pod. Není mi ještě ani 30 a mám za s sebou 6 velkých operací a x zákroků. Poslední ani ne před rokem, kdy jsem si myslela, že budu žít plnohodnotně a zas další rána v podobě viru, který mě může velmi ohrozit.. Zaměř se na psychiku, protože pokud prožíváš dlouhodobě tyto stavy, tak zdravá mysl určitě není a chce to péči. Omez stres, udělej si čas pro sebe a dělej co ti dělá radost, pokud to nepomůže, vyhledej psychologa nebo terapeuta, než si nemoc přivoláš sama.. Važ si toho co máš a raduj se z maličkostí a z toho, že teď můžeš žít aktivně. :kytka:

Tohle je svatá pravda, jen se to naučit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 17:36

@Kolarkaa No né každý stojí o hlubší hodnoty nebo na sobě nějak pracovat.. Každý si tady vybírá svoji cestu..

• Citovat
  • Nahlásit
2009
26.3.20 17:39
@Anonymní píše:
@Kolarkaa No né každý stojí o hlubší hodnoty nebo na sobě nějak pracovat.. Každý si tady vybírá svoji cestu..

Já se snažím. Dělám klidivou jogu, učím se dýchat do břicha, relaxovat, uvolňovat.. vydržím pár dní a sem zpátky v bolestech..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.20 17:42

@Kolarkaa co tě trápí za balosti? Klidně si můžem napsat sz..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama