Vtáčení špiček dovnitř u dítěte

Anonymní
23.1.21 18:23

Vtaceni spicek dovnitr

Zdravim, holky. Dcera ma 17 mesicu a chodi od cca 1 roku, chodi uz naprosto jiste, beha, skace atd, ale ted jsem si na prochazce vsimla, ze ji jdou spicky dovnitr, vic leva. Doma chodi naboso, botky na ven Barefoot. Mate zkusenosti se svymi ditky, co dal? Byla casto nosena v satku, nositku, dbala jsem na ergo noseni, mohlo to mit pripadny vliv? Asi volat pediatr a pak ortoped?
Dekuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10101
23.1.21 18:26

Nám doktorka řekla, že na to mají nárok do cca 3 let, pak se to teprve řeší. Je pravda, že u syna to v tohle období přestalo. Teď mu jsou tři a nožky má rovně, nikam je nestáčí. Taky to dělal jen na jedné straně, často si o tu nohu i zakopnul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15242
23.1.21 18:52

Dcera to dělá taky, jsou ji dva roky, byla jsem s ni u ortopeda v roce a pul a říkal, že do 3let se kosti vyvyji. Tak říkal ze mam dávat 2kapky vitaminu d ted v zimě a koukat zda se to horsi nebo ne. A musím říct že pomalu se to zlepšuje samo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
23.1.21 20:46

Může to být málo posílenými břišními svaly, špatným postavením kyčlí - je to zapříčiněno sedem do w, nepadnoucími botami, málo pohybu, odrážedlem. Pokud má odrážedlo, mělo by simulovat pohyb, tedy žádné široké těžké, dítě by na tom nemělo sedět s rozcapenými nožičkami, ale opravdu běžet - v podstatě jediné správné je dobře nastavené koloodrážedlo. Pak ten pohyb, většinou se ty břišní svaly dětem posílí samy, pokud dětem dovolíme lézt na skluzavku i v protisměru, hodně běhat třeba do kopce, z kopce, Pikler triangle je na to moc fajn. Obecně, těmito radami dítěti vůbec neuškodíš a pokud by se to po létě nelepšilo, mohl by pomoct fyzioterapeut. Ortopedům bych se vyhla. Nacpou dítě do tvrdých bot a vložkami a nijak problém neřeší. V sádře se ti taky svaly neposílí - pak dítě boty vyuzuje a bude stáčet nohy ještě víc. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.21 20:49

Hlasim, ze u nas to same. Vtaceni spicek dovnitr od pocatku chuze. Byli jsme rovnez u ortopeda a vse je v poradku, ma narok do 3 let. Ted je mu 2,5 a je to skoro pryc, mozna uplne. Uz ho ani nepozoruji. Jde o to, ze jsou ze zacatku jeste nezrali v chuzi, tak je to pro ne urcita forma svalove kompenzace (odborne mi to vysvetlil, ale ja uz to odborne nepredam dal).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
23.1.21 22:37

Ahoj, já jsem sama měla ten problém, zbavila jsem se toho až celkem pozdě, nějak asi kolem sedmnácti osmnácti let, kdy už jsem si byla schopná si tu nohu natvrdo ohlídat a vědomě tu špičku vytáčet ven. Klidne někdy i trochu přehnaně na Chaplina :lol:

Jinak jsem jako dítě chodila k ortopedovi a dostala tam hnusny vložky do bot a to bylo tak vše. A k čemu mi to bylo? No, správně, k ničemu. Nejlepší je pomoci si sám.

Totéž bylo s vadnym držením těla, taky jsem si ho upravila sama a nepomohlo mi k tomu zadne jejich cvičení, která jsem dostávala. Začala jsem se učit sama balet a tanec a to to tělo dostane samo do správné pozice. Ale taky opět, naučila jsem se s tím pracovat a stále kontrolují, jak chodím a stojím a průběžně ten postoj upravuju i před zrcadlem například. Když jdu kolem výloh a tak. Je to neustálá práce, ale už mi to ani nepřijde, zvykla jsem si na to porad myslet a byla jsem už několikrát i pochválena za rovny zada ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7302
24.1.21 12:57
@Semtex píše:
Ahoj, já jsem sama měla ten problém, zbavila jsem se toho až celkem pozdě, nějak asi kolem sedmnácti osmnácti let, kdy už jsem si byla schopná si tu nohu natvrdo ohlídat a vědomě tu špičku vytáčet ven. Klidne někdy i trochu přehnaně na Chaplina :lol:

Jinak jsem jako dítě chodila k ortopedovi a dostala tam hnusny vložky do bot a to bylo tak vše. A k čemu mi to bylo? No, správně, k ničemu. Nejlepší je pomoci si sám.

Totéž bylo s vadnym držením těla, taky jsem si ho upravila sama a nepomohlo mi k tomu zadne jejich cvičení, která jsem dostávala. Začala jsem se učit sama balet a tanec a to to tělo dostane samo do správné pozice. Ale taky opět, naučila jsem se s tím pracovat a stále kontrolují, jak chodím a stojím a průběžně ten postoj upravuju i před zrcadlem například. Když jdu kolem výloh a tak. Je to neustálá práce, ale už mi to ani nepřijde, zvykla jsem si na to porad myslet a byla jsem už několikrát i pochválena za rovny zada ;)

To je zajímavé. A nebylo ti to nepříjemné, když sis na držení těla musela myslet a zapojovala jsi ochablé (nebo možná špatné) svalstvo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.21 13:15
@Semtex píše:

Totéž bylo s vadnym držením těla, taky jsem si ho upravila sama a nepomohlo mi k tomu zadne jejich cvičení, která jsem dostávala. Začala jsem se učit sama balet a tanec a to to tělo dostane samo do správné pozice. Ale taky opět, naučila jsem se s tím pracovat a stále kontrolují, jak chodím a stojím a průběžně ten postoj upravuju i před zrcadlem například. Když jdu kolem výloh a tak. Je to neustálá práce, ale už mi to ani nepřijde, zvykla jsem si na to porad myslet a byla jsem už několikrát i pochválena za rovny @Semtex

Mne tohle tedy prijde jako totalni nesmysl. Vadne drzeni tela se nespravi silou vule a ze na to musite porad myslet. Spravne drzeni tela by melo byt automaticke bez potreby 24 hodinove sebekontroly. To ze mam kriva zada a smajdam, neznamena, ze kdyz na to myslim a narovnam se a srovnam nohy, tak vadne drzeni tela zmizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
24.1.21 13:15

@Petule030 bylo, samozřejmě ze jo, ale zvykla jsem si. A teď po porodu to byl taky mazec, to jsem se ze začátku klatila doslova, všechno takový nepevny a rozplizly :P musím se na to zase o hodně víc zaměřovat, tělo dostalo zabrat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
24.1.21 13:32

@oligenerallogin vidíte, a mne proti smajdani pomohlo proste se přinutit přestat to dělat. To samy proti hrbeni. Jsem příklad toho, že vědomou praci s tělem se dá dosáhnout mnoheho ;) k čemu by pak byly všechny rehabilitace, kdyby to nefungovalo?

Cítím, ze ta vbocena špička ma obrovský vliv na postavení celého těla, stačí si stoupnout do první baletní pozice a tělo samo se začne instinktivně rovnat. Pak se to ještě trochu pošteluje a člověk stojí rovně. Jako cílené cvičení je fajn, ale celkem k ničemu, když pak člověk na sobě už krom toho nepracuje. A hlídat si postavení těla je ta nejsnaz proveditelná forma cvičení. Mne to rozhodne pomohlo, dle slov doktoru jsem měla mit nejpozději v osmnácti zada totálně v haji :nevim: tak už patnáct let presluhuju a třeba maserky me za pěkný rovny zada a uvolněny svaly chválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7302
24.1.21 13:32

@Semtex Já chválím a klaním se za pevnou vůli a hezký vzhled, přesto si myslím, že správná formace těla by měla být automatická při zpevnění a zapojení správného svalstva. Sama jsem křivá jak paragraf, proto vím, že „myslet si na to“ nestačí. Po chvíli mě chytají křeče, vysvětlení jsem našla v médiích v nějakém rozhovoru s fyzioterapeutkou. Chtělo by to především zpevnit to správné svalstvo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
24.1.21 13:42

@Petule030 tojo, určitě, ale pro me to, ze moje tělo neumí samo od sebe rovně stát neznamená, ze mu to jen tak bude procházet :P naopak, neumí - tak se to proste bude učit klidne porad. Já kvůli tomu nehodlám vypadat jako stařenka :mrgreen: Ale samozřejmě tajně závidím tem, kteří mají rovny zada a správný postoj od přírody, pro me je to práce nafurt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat