S batoletem v době covidové

252
23.1.21 15:23

S batoletem v době covidové

Maminky co jste doma s dítětem kolem dvou let, co s ním teď v této době podnikáte? Já mám pocit, že je každý den stejný a brzo mi hrábne. Tak jsem se těšila jak si ten poslední rok před školkou užijeme. Plavání, cvičení, dílničky, skupinky… A prd. Pokud počasí dovolí tak jdeme i dvakrát denně ven, ale to je tak procházka po ulici. Když vyrazíme dál někam do přírody tak ji zpátky nesu nebo je řev. Ve sporťáku už nechce být vůbec. Jela bych i někam autem, ale kam? Doma si i vyhraje, maluje si ráda, staví kostky… Ale je to pořád to samý a je vidět, že už je taky otrávená. Je protivná a já ještě víc. Když si představím, že takový budou ještě aspoň dva měsíce :roll:. Poraďte co se dá i v téhle době podniknout aby byla aspoň nějaká změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6339
23.1.21 15:34

Asi mě tu zase ukamenujou, ale jela bych na návštěvu ke kamarádce, co má podobně staré dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3148
23.1.21 15:38

My chodíme na procházky a na zvířátka. Podle toho jak jsou zvířátka přecpaná to tak řeší víc lidí. Na hřiště se taky dá, jen musím víc prát. Obrážíme návštěvy. A doufám, že za všechny ty předem zaplacené aktivity typu plavání dostaneme zpět peníze. A teda taky mě to nebaví a už aby bylo hezky nebo se situace zlepšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14634
23.1.21 15:42

Normálně chodíme ven, vídáme se s kamarádkami. Ale jen venku, na návštěvy nechodíme. A ani nevýletíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
23.1.21 15:43

@fenny To mě taky napadlo. Mám pár kamarádek s podobně starými dětmi. Ale vždycky když si píšeme nebo voláme tak je to vždycky jen uvidíme se až bude lepší situace :(. Ale já je chápu a zas vnucovat se vyloženě nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
23.1.21 15:43

Když byl sníh tak jsme jezdili s dvouletou na bobech, teď jak bylo hezky teplo tak už na hřiště s kamarádkou a jejím dítětem, jinak taky návštěvy doma po domluvě, že to ani jedné straně nevadí, ale mám k tomu ještě staršího syna, který chodí do školky tak je to přece jenom veselejší, máme program i v tom zavedení a vyzvednutí že školky a pak doma si hrají spolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
23.1.21 15:44

Chodíme na hřiště :nevim: Ale my bydlíme na sídlišti, v pěším dosahu dvouletého dítěte na motorce je tu asi šest hřišt, když přidám pár minut jizdy busem, tak dalších cca šest. Projíždíme se na motorce, chodíme na vyhlídku koukat na vlaky a lodě a letadla a autobusy. Chodíme do lesa. Chodíme za místní Albert, tam je velké množství betonových zidek, po kterých se dá chodit. Chodíme na hřiště pro míčové sporty kopat do balónu, beru s sebou bublifuk, křídy, obruč (ta se dá kutalet po nějakém prostranství, nebo pouštět z kopce, dítě ji chytá a honí). Asi by ji bavilo taky vozit kočárek s panenkou, ale to jsem ještě nezkoušela. Jo, taky jezdí na koloběžce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
23.1.21 15:45
@Tejami píše:
@fenny To mě taky napadlo. Mám pár kamarádek s podobně starými dětmi. Ale vždycky když si píšeme nebo voláme tak je to vždycky jen uvidíme se až bude lepší situace :(. Ale já je chápu a zas vnucovat se vyloženě nechci.

Tak jděte společně ven, to by mohlo být ok, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
23.1.21 15:47

Také bych chodila ke kamarádce s podobně starým dítětem. Nebo pozvat kamarádku k sobě…

Dají se péct a zdobit perníčky, malovat prstovými barvami, kinetický písek, play doh plastelína, pronajmout si mateřské centrum, když je PES4, tak ZOO. Chodíme krmit zvířátka do jednoho zoo koutku, kde je i mašinka, co za dvacku jezdí dokola. Děláme tour de hřiště - každý den jiné hřiště (když se zapíše do googlu „hřiště“, vyplivne ti to všechna hřiště v okolí i s fotkami. Malujeme na sádrové odlitky a děláme z nich magnety. Hrajeme si se slizem. Vaříme. Malujeme cestovní kamínky akrylovými barvami. Malujeme na obličej, čteme knížky, teď si maloval triko fixami na textil. Razítka, céčka, vodovky, tempery, prstové barvy. Byli jsme na kuličkovém hřišti ve Zruči. Na jaře a podzim jezdíme na pole u lesa, kde se malý hrabe v hlíně.

Válíme sudy z kopce (domů přicházíme čelí od bahna - no a co, když není co jiného dělat?).

Procházky chodíme na zmrzlinu, aby byl cíl (no a co, když není co jiného dělat?).

Jojo, a v potřebách z papírnictví jsem za poslední 2 měsíce tak za 4000. Ale hlavně, že to prcky a mě baví. Normálně bych to dala zas za jiný program.

Jsem ve skupině na FB Kam s dětmi a Kreativní tvoření s dětmi a pro děti, tam je nápadů milion.

Život máme celkem dobrý.

Příspěvek upraven 23.01.21 v 15:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6339
23.1.21 15:48

@Tejami Já se taky vídám jen se dvěma kamarádkama a nijak často (třeba jednou měsíčně), ale zato to bývá i s přespáním. Ale asi by mi hráblo být pořád jen s dětma, musím myslet i na svoji psychickou pohodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
23.1.21 15:51

Jo a knížky si půjčujeme z knihovny. Když je PES 4, naberu jich třeba 30, s těmi přežiju PES5 a pak zas odznova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
23.1.21 15:54

Bohužel jsme na vesnici a hřiště hrůza, ale je pravda, že ve vedlejší vesnici je super tak by se tam dalo dojet a jedno odpoledne strávit. Jinak budu muset taky navštívit papírnictví, když už jsou otevřený. Myslela jsem, že je na nějaký malování malá, ale to malování prstama nebo plastelína by mohlo jít. Díky za inspiraci :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
23.1.21 15:55

@Limi123 No jo ale kdoví kdy bude PES4. Aby nebyl spíš PES6 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17989
23.1.21 15:56
@Tejami píše:
Maminky co jste doma s dítětem kolem dvou let, co s ním teď v této době podnikáte? Já mám pocit, že je každý den stejný a brzo mi hrábne. Tak jsem se těšila jak si ten poslední rok před školkou užijeme. Plavání, cvičení, dílničky, skupinky… A prd. Pokud počasí dovolí tak jdeme i dvakrát denně ven, ale to je tak procházka po ulici. Když vyrazíme dál někam do přírody tak ji zpátky nesu nebo je řev. Ve sporťáku už nechce být vůbec. Jela bych i někam autem, ale kam? Doma si i vyhraje, maluje si ráda, staví kostky… Ale je to pořád to samý a je vidět, že už je taky otrávená. Je protivná a já ještě víc. Když si představím, že takový budou ještě aspoň dva měsíce :roll:. Poraďte co se dá i v téhle době podniknout aby byla aspoň nějaká změna.

Vítej v klubu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
23.1.21 16:04

Holky já vás upřímně lituju v teto době.
My jsme dost akční, takže zavření doma je pro nás za trest, nesu to fakt těžce, dcera taktéž. Když si vzpomenu co jsem s ní denně podnikala, když jsem byla na rodičáku, a vy musíte sedět doma nebo jen chodit po venku bez cíle.. žádné herny, bazény, zoo, kroužky.. Čekáme druhé a mám z toho depky už teď, nevím co s ním budu doma dělat pokud to takhle bude dál :zed:

Zkus najít někoho, s kým se můžete osobně navštěvovat, oceníš to ty i dítě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat